IS 300 Problem z LPG

Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

IS 300 Problem z LPG

Post autor: GT Cajek »

Witam
Już myślałem, że się udało a tu lipa :( Auto "strzela" na gazie podczas przyspieszania, po wizycie u mechanika diagnoza to 1 cewka, zamieniliśmy miejscami z 1 na 3 i problem poszedł za cewką. Kupiłem wiec nową - 2 dni chodził dobrze i znów to samo, cewka nr 1. Kupiłem wiec nowe świece i kolejne 2 cewki i znów pochodził 2 dni i to samo :(
Nie wiem tak naprawdę czy te cewki są uszkodzone, jak to możliwe że chwile chodzi dobrze ? Dodam, że na benzynie chodzi super.
Obstawiamy problem z prądem ? Jakieś pomysły od czego zacząć ? Czy z instalacją LPG może być coś nie tak - tego narazie nie sprawdzę - na wizytę u konkretnego gaziarza trzeba czekać ponad miesiąc.
Help
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS 300 Problem z LPG

Post autor: rafael »

Kupiłeś 3 nowe cewki, nowe świece ... a kable wysokiego napięcia są ok ?
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: IS 300 Problem z LPG

Post autor: GT Cajek »

Swiece denso zgodnie z katalogiem, cewki uzywki z anglika, kabli zaplonowych nie wymienialem ale zanim kupie musze miec choc jakis procent pewnosci ze to to
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: IS 300 Problem z LPG

Post autor: lukas78 »

W takim wypadku do kabli WN warto zajrzeć. Jeśli chcesz budżetowo to kup NGK RC-TE79. Kolega gmiter jeździ na nich i pisał, że są ok.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS 300 Problem z LPG

Post autor: gmiter »

Potwierdzam. Cena ~100zł kusząca, przelatane już 20tkm i problemów zero.
Jakość wykonania kabli naprawdę dobra, ładnie się ułożyły itp. główki dobrze się trzymają cewek.
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: IS 300 Problem z LPG

Post autor: GT Cajek »

Cena lux, mysle ze moge kupic w ciemno, a inne pomysly ? Jesli strzela to nie przepala gazu, moze ma zbyt bogata mieszanke, moze wystarczy odpowiednia regulacja. Nie wiem czy dobrze mysle ...
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS 300 Problem z LPG

Post autor: gmiter »

No jesli strzela to nie przepala. Może coś z wiązka jest nie tak i wtryski LPG sie otwierają albo wtryski PB, strzelam. Ewentualnie wtryski LPG sie kończą i nie domykają, może masz coś z cisnieniem w reduktorze spaprane i przelewa.Duzo opcji jet - pierwsze to zakręcić zawór na butli i pojeździłbym na PB.
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: IS 300 Problem z LPG

Post autor: foka1 »

:hobby: :crazy: sprawdz te niebieskie gumowe fajki u mnie przez nie było przebicie
GS 300 MKII 2001
Awatar użytkownika
GT Cajek
Lex user
Posty: 106
Rejestracja: 28 sty 2017, o 21:17
Model Lexusa: IS350 2011
Skąd:: Dębica
Kontakt:

Re: IS 300 Problem z LPG

Post autor: GT Cajek »

Jezdzilem juz na bp ok tygodnia i nic, co sprawdzic przy tych gumkach ? Oczyscic je benzyna ekstrakcyjna ?
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: IS 300 Problem z LPG

Post autor: rafael »

Gumowe fajki na cewkach mogą być pęknięte (co może powodować przebicia). Jak są zaolejone to przeczyść (przy ściąganiu fajek uważaj na sprężynkę wystającą z cewki co by jej nie wyrwać/ugiąć).
P.s według mnie jeśli na pb nie masz żadnych objawów elektryki (szarpnięcia/zmulenia itp.) to stawiał bym na co najmniej nie wystrojony LPG, a jak instalacja ma trochę lat to mogą siadać wtryski.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości