Podszybie IS250 mk2

Problemy dotyczące modelu IS
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Podszybie IS250 mk2

Post autor: ArtIS »

Cześć,

Odstaje mi delikatnie podszybie na wysokości mocowania wycieraczki od strony kierowcy.

Czym to najlepiej podkleić? Taśma dwustronna, jakiś sylikon do szyb?

Trochę mnie to denerwuje a próbowałem zajrzeć do tej szpary i nie widzę jakoby podszybie było wciskane. Raczej od szyby się odkleiło.

Jakieś dobre rady? Będę bardzo wdzięczny! :)

Pozdrawiam,
Artur
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Podszybie IS250 mk2

Post autor: Firlej1 »

Podszybie ma coś w rodzaju uszczelki na krawędzi, która z kolei nakłada się (wciska) na dolna krawędź szyby. Rozbierałem to kiedy chciałem przesmarować mechanizm wycieraczek. Głównym problemem przy demontażu podszybia są boczne rynienki bardzo trudne do zdemtowania ze względu na zatrzaski, moim zdaniem jednorazowe.
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Podszybie IS250 mk2

Post autor: ArtIS »

Masz to na jakichś zdjęciach? Ni diabła tego nie widzialem a niedawno miałem wstawiane nowe uszczelki boczne dla szyby i nie chce tam niczego złamać.
To podszybie mi nie odstaje jakoś przy brzegu tylko tak oddaje przy probie docisku :(
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Podszybie IS250 mk2

Post autor: Firlej1 »

W którym dokładnie miejscu naciskasz i jest taki efekt? Na początku sprawdź mocowanie podszybia do karoserii bo na pewno nie jest ono klejone do szyby a wciskane. Może przy montażu rynienek coś Ci grzebali w podszybiu i niedokładnie wcisnęli je w szybę, uszczelka się podgiela itp. Nie ma tam żadnej filozofii w montażu. Trzeba tylko wszystko dokładnie oczyścić i bez pośpiechu, precyzyjnie poskladac. O ile pamietam są tam takie same spinki-zatrzaski jak w plastikach w komorze silnika. Jest tam ich kilka. Moze masz gdzieś naprężenie itd. A dlaczego wymieniałeś te rynienki?
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Podszybie IS250 mk2

Post autor: ArtIS »

Rynienki jak rynienki - nowe mam uszczelki bo były połamane. Wymieniałem jednak ostatnio sam spinki bo kupiłem wszystkie do komory silnika gdyż miałem tak tragicznie dosztukowane ze aż żal było patrzeć :)
Po robocie zauważyłem to podszybie wiec może sam coś narobiłem i odskoczyło. Jutro zdejmę spinki do podszybia i zobaczę co da się zrobić. Odkręcę tez te kołki przy zawiasach maski bo one tez są nowe.
Dzięki za naprowadzenie, mam nadzieje ze to pomoże bo wcześniej tej szpary nie zaobserwowałem.
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Podszybie IS250 mk2

Post autor: Firlej1 »

Które uszczelki wymieniałeś? Nie do końca rozumiem kwestie połamanych uszczelek. W drzwiach bocznych?
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Podszybie IS250 mk2

Post autor: ArtIS »

Wymieniałem te: https://www.clublexus.com/forums/attach ... -image.jpg, gdyż podobnie mi wyglądały. Nie trzymały się zbyt dobrze i świszczały przy szybszej jeździe.
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Podszybie IS250 mk2

Post autor: Firlej1 »

To są właśnie tzw rynienki
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Podszybie IS250 mk2

Post autor: ArtIS »

Aha :D to mam nowe i nie zamierzam się ich tykać bo znając moją precyzję połamią się a zaczepy nie są najtańsze no i były kupowane w ASO.

Zerknę do spinek od podszybia a w najgorszym razie podjadę do kogoś, może zrobi za symboliczną kwotę. Chcę uniknąć silikonów/klejów i szeroko rozumianego druciarstwa dlatego najpierw sprawdzę sam a potem u jakiegoś magika.
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Podszybie IS250 mk2

Post autor: Firlej1 »

Za zdjęciu dokładnie widać te uszczelkę która wciska się w dolna krawędź szyby na całej jej długości. Powodzenie w likwidacji defektu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości