LS430 szarpanie przerywanie...

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
ODPOWIEDZ
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

LS430 szarpanie przerywanie...

Post autor: Powolny »

Nieszczęścia chodzą parami... wentylatory ogarnięte, ale pojawił się następny problem może ktoś będzie w stanie mi doradzić:

Czasem :) ogólnie im jest cieplej tym częściej czuję delikatne przrywanie/szarpanie podczas przyśpieszania pomiędzy 2 a 3 tys obratów, wyżej zmienia się w takie "falowanie". Objaw podobny do kończącego się paliwa lub pompy paliwa, ale to wykluczam ponieważ auto ma instalacje gazową i przełączanie z gazu na PB i odwrotnie w trakcie "szarpanego przyśpieszania" nic nie zmienia. Jeździłem też dłuższy czas na samej benzynie i nic to nie zmienia.
Zwyczajnie czasem szarpnie czasem nie, ale wydaje mi się, że im cieplej tym bardziej.
Podczas delikatnego przyśpieszania problemu nie ma, na wolnych obrotach jest OK. Nigdy nie zgasł sam z siebie.

Raz wyskoczył błąd P0305 Cylinder 5 wypadnięcie zapłonu - wymieniłem cewkę - nie pomogło
Dziś błąd P0430 Sprawność katalizatora... czyli może sonda lambda.

Wydaje mi się, że te błędy mogły wyskoczyć z powodu ogólnego bałaganu po skasowaniu się juz nie pojawily.

Wiem, że to najgorsza z usterek jak coś raz jest a raz nie ma - czyli może to być wszystko, ale może ktoś miał podobnie?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 szarpanie przerywanie...

Post autor: owczar »

Jak świece?

Jak luzy zaworowe?

Instalacja lpg strojona po Afr?
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: LS430 szarpanie przerywanie...

Post autor: Powolny »

- Świece nowe,
- Luzy zaworowe mam zamiar sprawdzić przy okazji rozrządu, ale i tak nie widzę związku luzów z szarpaniem jak jest gorąco. W międzyczasie wyposażyłam się w kabel i program, ciekawe ze podczas przerywania nie wyłapuje wypadających zaplonow...
- Instalacja nie wiem jak strojona, ale drugi bak juz wyjeździłem na benzynie i tez szarpał.

Pisze szarpał, bo wymieniłem we wtorek przepływomierz (na szczęście Denso nie był drogi) i jak ręka odjął.
Jednak nie cieszę się za szybko jeszcze trochę muszę pojeździć żeby mieć pewność.
Dam znać.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 szarpanie przerywanie...

Post autor: owczar »

Temp ma spore znaczenie co do luzow zaworowych. Im bardziej gorąco tym zawory są ciasniejsze.
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: LS430 szarpanie przerywanie...

Post autor: Powolny »

No tak, ale temperatura silnika a nie temperatura zewnętrzna? Silnik i tak osiąga swoją temperaturę i ją trzyma niezależnie czy jest na zewnątrz -30 czy +30 chyba tak?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 szarpanie przerywanie...

Post autor: owczar »

Generalnie tak, ale zwróć uwagę jaka jest temp powietrza, zasysanego w upał, a jaka w chłodniejsze dni. Pewna fluktuacja temp też oczywiście jest. Sprawdzenie luzow to podstawa po zakupie tego silnika.
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: LS430 szarpanie przerywanie...

Post autor: Powolny »

No tak. Ale dziś było 27stopni i "odpukać" wszystko jest Ok. Oby to była ta przeplywka.
Tak czy owak tak jak mówisz luzy i rozrząd muszę zrobić jak najszybciej.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: LS430 szarpanie przerywanie...

Post autor: owczar »

No dzisiaj grzalo.

Przeplywke w ciemno zmieniłeś czy były jakieś przesłanki ku temu?
Powolny
Lex user
Posty: 33
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 00:29
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Poznan
Kontakt:

Re: LS430 szarpanie przerywanie...

Post autor: Powolny »

kiedyś w Subaru miałem podobny objaw, tylko Subaru potrafiło czasem nawet zgasnąć. Winna była przeplywka, wiec z braku pomysłów wymieniłem w L na ślepo...
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość