[IS200] Wymiana filtrów i olejów

ODPOWIEDZ
Oblak
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

[IS200] Wymiana filtrów i olejów

Post autor: Oblak »

Witam
Niedługo chciałbym w swoim :LEXUS: wymienić filtry i oleje. Przewertowałem kilka tematów na forum gdzie znalazłem parę pomocnych informacji jednak nie wszystkie moje pytania znalazły odpowiedzi dlatego zakładam ten temat żeby uporządkować wszystko co znalazłem a może nawet uaktualnić bo może coś się pozmieniało i nie wszystkie polecane części czy oleje są dalej polecane.
A mianowicie prosiłbym o potwierdzenie moim informacji lub pomoc wyborze:
1. Olej do silnika - większość poleca oleje Amsoil, Millers lub Motul 8100 x-clean 5w30 dalej warto lać te oleje(czytałem że te oleje longlife to raczej dla kogoś kto robi długie trasy u mnie raczej bardziej jazda po mieście i krótkie trasy)? Tutaj płukanka Liqui Moly Engine Flush będzie dobrym pomysłem bo nie wiem co było lane wcześniej?
2. Filtr oleju - tutaj znalazłem info że najlepiej filtr brać z ASO(+ nowe uszczelki) bo nieraz jakieś dziwne akcje są z innymi filtrami.
3. Olej do skrzyni automat - chyba najlepiej również z ASO lub Red Line MT-90 (tutaj uszczelki również nowe?). Jeden jak i drugi będzie dobry? Filtr do skrzyni też bym wymienił czy taki http://midparts.com.pl/pl/p/A650E-A47DE ... 00-UP/3835 będzie pasować?
4. Olej do dyfra (bez szpery) - I tutaj pytanie co wlać? też olej z ASO czy coś innego polecacie? (Uszczelki też znalazłem że warto tutaj wymienić)
5. Filtr paliwa - Czytałem że to bardziej wymiana "jak ktoś chce to czemu nie" jakby co to chyba najlepiej ASO?
6. Filtr powietrza - coś od Bosha lub Knechta?
7. Filtr kabinowy - Knecht?

Jeszcze mam pojemności ile oleju wchodzi do poszczególnych rzeczy czy wszystko się zgadza?
Silnik - 3,8L
Skrzynia Automat - 2,3L
Dyfer (bez szpery) - 1,1L

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana filtrów i olejów

Post autor: blue »

3) Żaden MT-90 - ten jest do manualnej skrzyni.
4) Millers EE 75W90
5) Można wymienić. Komplet filtrów i uszczelek (filtr + sitko) w ASO to coś ponad 200PLN.
6) Jak najbardziej Knecht albo wkładka Pipercross
7) Obojętne. W mieście i tak będziesz wymieniał co kilka miesięcy ;)
Oblak
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana filtrów i olejów

Post autor: Oblak »

Dzięki bardzo blue za odpowiedź, jak mógłby ktoś jeszcze się wypowiedzieć co do punktu 1 i 2 i tego filtra do skrzyni, byłbym wdzięczny
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana filtrów i olejów

Post autor: blue »

Nie pisałem, bo sam napisałeś dobrze. Filtry oleju (czy do silnika czy do skrzyni) najlepiej z ASO. Którykolwiek z podanych olejów silnikowych nie zastosujesz (5W30) będzie dobry.
Oblak
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 5 lip 2016, o 18:56
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Mazowieckie
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana filtrów i olejów

Post autor: Oblak »

Aha no to w takim razie wielkie dzięki jeszcze raz za porady
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości