GS3 Mark Levinson - opinie i ulepszenie systemu

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

GS3 Mark Levinson - opinie i ulepszenie systemu

Post autor: MateoM »

Cześć, mam GS450H 2006 rok, w którym jest system M&L. Po przesiadce z Toyoty Prius oczywiście odczułem różnicę, ale nie jakąś kolosalną. Wcześniej mi to nie przeszkadzało, ale teraz dochodzę do wniosku, że ten system jest po prostu słaby. W autach niższej klasy mam wrażenie, że gra tak samo albo i lepiej, a w ojca RX450H 2011 rok to jest niebo a ziemia. W RX ten dźwięk jest krystaliczny, czysty, otula i ogólnie jest super, a u mnie bida jak na na coś, co myślałem że jest Hi End.

No i teraz pytania:

- czy po prostu ten typ tak ma, że to audio jakiś wysokich lotów nie jest
- czy może w 11 letnim aucie głośniki się zużyły i wymagają wymiany?
- jak wymieniać, to na co?

Zadzwoniłem do serwisu Car Audio i opowiedziałem jaki mam problem, zaproponowali wymianę na trójdrożny system firmy "Morel" (pierwsze słyszę, ale podobno lepiej niż marketowe JBL itd) za 2000 zł plus wymiana i wygłuszenie drzwi za 400 zł.

Jakie są Wasze opinie, robiliście coś kiedyś z fabrycznym audio ML? Jest sens wymieniać? A może jest sens dopiero jak bym wydał na to nie 2000 a 5000 zł, co już przestaje dla mnie mieć sens, bo tych parę lat z GSem to sobie wtedy jednak posłucham na tych :)
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: GS3 Mark Levinson - opinie i ulepszenie systemu

Post autor: sebek8888 »

Wedlug mnie wymiana samych glisnikow to bezssens. Na ori radiu i wznacniaczu mozliwe ze bedzie nawet gorzej.Jesli twoje sa zuzyte to wymien na takie same lub oddaj do regeneracji.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS3 Mark Levinson - opinie i ulepszenie systemu

Post autor: owczar »

Regeneracja plus wygluszenie i będzie o niebo lepiej.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS3 Mark Levinson - opinie i ulepszenie systemu

Post autor: MateoM »

OK, nie wpadłem na to, że jest coś takiego jak regeneracja :) Dzięki! A odnośnie tego wygłuszenia, zawsze uważałem że GS jest dobrze wyciszony ale domyślam się że takie wygłuszenie pod głośniki to coś zupełnie innego?

EDIT:

Szukam jakiegoś serwisu z Warszawy lub okolic przez google i nic specjalnego, co wyglądałoby profesjonalnie. Same ogłoszenia domorosłych majsterkowiczów - macie jakieś sprawdzone miejsce, gdzie mógłbym dokonać takiej regeneracji?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS3 Mark Levinson - opinie i ulepszenie systemu

Post autor: owczar »

Niestety nikogo nie znam. Ja robiłem sam. Wygluszenie jeszcze przede mną, ale też pewnie sam będę ogarniał.

Nie wiem jak w gs, ale w LS głośniki Mark levinson miały słabe zawieszenie. Sub i przednie głośniki miały urwane zawieszenie.
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS3 Mark Levinson - opinie i ulepszenie systemu

Post autor: MateoM »

OK, dzięki bardzo! :) Spróbuję tej regeneracji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości