[IS200]Wskaźnik paliwa na zero

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
jjkl
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 sty 2017, o 20:06
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

[IS200]Wskaźnik paliwa na zero

Post autor: jjkl »

Cześć.

Mam problem, wskaźnik paliwa pokazuje E i świeci się rezerwa. Dzień wcześniej wszytko było ok (pół baku) a teraz zero. Na kostce pływaka zintegrowanego z pompą paliwa mam napięcie tylko na 1 pinie z 4 (podejrzewam że od pompy paliwa bo auto pali), na pływaku po stronie pasażera brak napięcia na żadnym z dwóch pinów. Czy kojarzycie jakiś bezpiecznik który może za to odpowiadać, przejrzałem wszystkie pod maską i były ok. W międzyczasie padł mi akumulator i wymieniałem na nowy, od tego czasu jest ten problem.
jjkl
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 sty 2017, o 20:06
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200]Wskaźnik paliwa na zero

Post autor: jjkl »

Kolejna dziwna rzecz to po zatankowaniu 10litrow wskaźnik się podniósł z absolutnego zera na ostatnią kreskę. Następnie po nocy pokazuje pół baku. Nie wiem co się dzieje czy to jakiś pływak jest uszkodzony i fałszuje wyniki?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200]Wskaźnik paliwa na zero

Post autor: blue »

Prędzej gdzieś gubi masę
Przeczyść wszystkie wtyczki.
jjkl
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 sty 2017, o 20:06
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200]Wskaźnik paliwa na zero

Post autor: jjkl »

Dla testów wypiołem aku i wpiołem jeszce raz. Znów bak jest pusty. Sprawdzałem omomierzem i niby każdy pływak pokazuje jakąś wartość oporu w granicach norm (wg pdf dedykowanych do lexa) bak odświeża swój stan raz na jakiś czas ponoć, może tu jest problem?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200]Wskaźnik paliwa na zero

Post autor: blue »

Raz na jakieś 200km albo przy zmianie stanu ponad pewną tolerancję (np. tankowanie do pełna).
Możesz spróbować wyjąć pompę i sprawdzić, czy pływak się nie zacina i czy jest w dobrej pozycji. Ja swój musiałem podgiąć tak, żeby zrównał się w końcowej pozycji z sitkiem pompy. Teraz mam bardzo dokładne wskazanie i nie ma "laga" przy ubywającym w baku paliwie.
jjkl
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 2 sty 2017, o 20:06
Model Lexusa: is200
Skąd:: Łódź
Kontakt:

Re: [IS200]Wskaźnik paliwa na zero

Post autor: jjkl »

Oki chyba temat można zamykać. Walnięta była wtyczka od pływak za pasażerem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości