światła dzienne z regulatorem SD-2

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
ODPOWIEDZ
Lex

światła dzienne z regulatorem SD-2

Post autor: Lex »

Obrazek
Od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad oświetleniem dziennym żeby nie potrzebnie nie nękać xenonów i nowo zakupionych lamp ledowych na tyle , już byłem o włos od zakupienia świateł dziennych led firmy Phil... w zderzak aż tu przypadkiem trafiłem na ten układ który mnie zainteresował tak że postanowiłem to ogarnąć

Obrazek

Światła dzienne SD-2 zalaczaja swiatla po "odpaleniu "auta (nie po przekreceniu stacyjki)
Swieca tylko wtedy gdy pracuje silnik
zamiast 120W jedynie 40W
Nie narusza istniejacej intalacji i jest bezobslugowy.
Uklad moze byc zamontowany we wszystkich samochodach zasilanych akumulatorem 12V z minusem na masie, w ktorych zarowki zapalaja sie poprzez podanie +12V (nie przez podanie masy!!) Nie wymaga on stosowania dodatkowych reflektorow poniewaz wykorzystuje fabryczne oswietlenie kazdego samochodu.
Uklad dzieki swojej oryginalnej konstrukcji dba o to aby nie obciazac nadmiernie akumulatora i alternatora w czasie jazdy co wydluza ich zywotnosc a tym samym czas bezawaryjnej eksploatacji.
Wyjscia ukladu SD-2 podlacza sie do wlokien zarowek od swiatel drogowych a sterowanie impulsowe ukladu powoduje, ze zarowki swieca na 30 % mocy nominalnej pobierajac z alternatora jedynie okolo 40 W a nie 120 W jakie pobieralyby normalnie. W efekcie uzyskujemy swiatla dzienne , ktore swieca prawie tak jak swiatla drogowe, z tym ze pobieraja z akumulatora jedna trzecia mocy nominalnej zarowek. Nie oslepiaja innych kierowcow i daja rozproszone dobrze widoczne w dzien swiatlo.
Wlaczenie swiatel mijania automatycznie odlacza swiatla dzienne.
Istnieje mozliwosc regulacji mocy stopniowo 40%,50%,60%
Uklad pracuje poprawnie z zarowkami 55/60W
Mozna rowniez sterowac zarowki HID ultra white

podłączenia urządzenia

Obrazek

przy okazji zmieniłem zwykłe żarówy HB3 na HB3 68 SMD LED w jednej świecy :biggrin2:
Obrazek

:smoke:
Obrazek
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: forest »

LEX, jak zwykle... :podziw:

dodam tylko że w IS200 z normalnymi żarówkami (lub żółtymi) wygląda to tak:

Obrazek
SC430 '2002
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: tomekb »

czy gs300 ma czujniek zmierzchu :)
FAjny mod tez o nim ciagle mysle gdzie kupiles regulator to chyba tez sobie zakupie takie cudeńko
Lex

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: Lex »

forest pisze:LEX, jak zwykle... :podziw:

dodam tylko że w IS200 z normalnymi żarówkami (lub żółtymi) wygląda to tak:

Obrazek
forest przez pierwsze dni też latałem na ori świecach (żółtkach) ale zalatywało mi to trochę JDM-em a ja tego nie szukam dlatego zakupiłem białe żarówki Led HB3

tomekb pisze:czy gs300 ma czujniek zmierzchu :)
FAjny mod tez o nim ciagle mysle gdzie kupiles regulator to chyba tez sobie zakupie takie cudeńko
tomek czujnik zmierzchu oczywiście że jest z tego co pamiętam to były już montowane w MKI , teraz mam na manetce cały czas przekręcone na funkcję AUTO nie muszę już pamiętać o włączaniu świateł ani dziennych ani mijania wieczorem
regulator wygrzebałem na alledrogo koleś sam je konstruuje ale znikają w mgnieniu oka trzeba śledzić temat
EDIT: nik kogiel
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: tomekb »

a podałbys nicka gościa
slovly
Lex user
Posty: 136
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:32
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Kraków, Tarnów
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: slovly »

KOGIEL_

http://allegro.pl/listing.php/search?bu ... nge_view=1

nawet cene zaczal podnosic :)
The sky is the limit
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: tomekb »

zamowilem
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: klexus »

ciekawi mnie jak to w nocy świeci i ile daje światła taka smd, czy wiecej czy mniej??
druga sprawa to ten moduł, nie lepeij go podpiąc pod xenon-a?? już mamy oszczednosci bo nie świeci tył:)
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: carinus »

rsz1981 pisze:Wszystko fajnie pięknie tylko że klosz lampy posiada stosowne homologacje i oznaczenia:
B - przeciwmgielny,
A - pozycyjny,
RL - do jazdy dziennej,
C - mijania,
R - drogowy,
CR- mijania i drogowy,
C/R mijania lub drogowy.
H oznacza, że reflektor przystosowany jest do żarówek halogenowych (H1, H4, H7), a D - ksenonowych.

Czyli mamy lampe do świateł długich świecąca na ileś tam procent swojej mocy. Taka ingerencja w układ oświetlenia pojazdu może w konsekwencji zaowocować zabraniem dowodu rejestracyjnego.
Oznaczenia są na kloszu a nie na strumieniu światła.Gliniarz nie wie co świeci i dopóki nie oślepia,nie wie które światło jest zapalone-drogowe czy mijania.
Lex

Re: Układ do sterowania światłami dziennymi SD-2

Post autor: Lex »

rsz1981 pisze:
Taka ingerencja w układ oświetlenia pojazdu może w konsekwencji zaowocować zabraniem dowodu rejestracyjnego.
" Nie możemy przejść przez życie na palcach, tylko dlatego, że się czegoś boimy."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości