[IS200] Wymiana osłony przedniej tarczy hamulcowej

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

[IS200] Wymiana osłony przedniej tarczy hamulcowej

Post autor: rupert »

Cześć,
Jedna z moich przednich osłon tarcz hamulcowych pękła (korozja/uszkodzenie). Czy orientujecie się, jak wygląda wymiana tego elementu? To, co interesuje mnie najbardziej, to to, czy wymiana tej blachy musi oznaczać wymianę łożyska, lub jakiegoś dodatkowego elementu. Wczoraj gość robiący u mnie przegląd techniczny wyraził takie podejrzenie. Zasugerował też, że można spróbować zespawać, ale jeszcze tego nie pokazywałem żadnemu spawaczowi. Nie wiem czy to by się udało. Prawdę mówiąc mam również problem ze znalezieniem tej osłony w katalogach sklepów internetowych.

Pozdrawiam,
ruper
Kafecz
Lex user
Posty: 258
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 01:26
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: UK/Mazury
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana osłony przedniej tarczy hamulcowej

Post autor: Kafecz »

Z tego co wiem to jest przykrecona srubami do piasty.
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana osłony przedniej tarczy hamulcowej

Post autor: carsik »

rupert pisze:Cześć,
Jedna z moich przednich osłon tarcz hamulcowych pękła (korozja/uszkodzenie). Czy orientujecie się, jak wygląda wymiana tego elementu? To, co interesuje mnie najbardziej, to to, czy wymiana tej blachy musi oznaczać wymianę łożyska, lub jakiegoś dodatkowego elementu. Wczoraj gość robiący u mnie przegląd techniczny wyraził takie podejrzenie. Zasugerował też, że można spróbować zespawać, ale jeszcze tego nie pokazywałem żadnemu spawaczowi. Nie wiem czy to by się udało. Prawdę mówiąc mam również problem ze znalezieniem tej osłony w katalogach sklepów internetowych.

Pozdrawiam,
ruper
tylko oryginał ASO. Niestety trzeba demontować piastę i do wymiany łożysko.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana osłony przedniej tarczy hamulcowej

Post autor: blue »

Nie trzeba.
Ogarnięty mechanik natnie nową osłonę tak, żeby ją przykręcić nakładając na tył piasty.
Oryginał w ASO 120 PLN.
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana osłony przedniej tarczy hamulcowej

Post autor: rupert »

dzięki za odpowiedzi. zorientuje sie czy jest szansa na spawanie a jak nie to aso i poszukiwanie ogarnietego mechanika.

pozdrawiam
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana osłony przedniej tarczy hamulcowej

Post autor: carsik »

blue pisze:Nie trzeba.
Ogarnięty mechanik natnie nową osłonę tak, żeby ją przykręcić nakładając na tył piasty.
Oryginał w ASO 120 PLN.
trzeba odkręcić starą osłonę. Może się odkręci. Jak się może odkręci to można by ciąć tylko to taka manianoza. Wolałbym już tego nie ruszać.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
thenaturat
Lex user
Posty: 30
Rejestracja: 24 kwie 2016, o 23:30
Model Lexusa: ucf10
Skąd:: rzeszów
Lokalizacja: milosny
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana osłony przedniej tarczy hamulcowej

Post autor: thenaturat »

przy takiej cenie nowej nawet bym sie nie zastanawial, bedzie na nastepne 20 lat...
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana osłony przedniej tarczy hamulcowej

Post autor: blue »

Cena nie jest problemem. Jest nim demontaż starej i montaż nowej ;)
Darecki
Lex user
Posty: 54
Rejestracja: 13 lis 2015, o 22:46
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Częstochowa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana osłony przedniej tarczy hamulcowej

Post autor: Darecki »

Ja skorzystałem z okazji, nie bawiłem się w żadne cięcie i wiercenie i przy wymianie tych osłon wymieniłem też łożyska :smoke: Prawe akurat już zaczynało coraz bardziej huczeć. Wpadły SKFy.
Zresztą mechanik sam powiedział, że albo nowe łożyska albo nie wymienia tych osłon :D
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Wymiana osłony przedniej tarczy hamulcowej

Post autor: rupert »

Na razie stara tarcza została zerwana, żeby nie brzęczało nic. Nie jeżdżę dużo, więc liczę, że na razie krzywda się nie stanie. Może trochę pozwlekam, bo jakoś wymiana dobrego łożyska wyłącznie z uwagi na kawałek skorodowanej blachy średnio mnie bawi finansowo.

Jest opcja kupna całej zwrotnicy używanej. W cenie samej osłony z ASO. Myślicie, że warto wymieniać w takim przypadku całą zwrotnicę? Sam, nie znam się dokładnie na tych elementach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości