GS 450h MK3 - zawieszenie w trybie sport

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

GS 450h MK3 - zawieszenie w trybie sport

Post autor: Phil »

Witam, czy przelaczanie zawieszenia w tryb sport wplywa rowniez na prace skrzyni biegow? Wydaje sie ze auto reaguje na gaz bardziej ochoczo w tym trybie, nie wiem cyz to zludzenie wynikajace z lepszego przenoszenia pracy zawieszenia na kierownice czy rzeczywiscie tryb ten zmienia rowniez charakterystyke pracy skrzyni / napędu? Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: GS 450h MK3 - zawieszenie w trybie sport

Post autor: DawGad »

Phil pisze:Witam, czy przelaczanie zawieszenia w tryb sport wplywa rowniez na prace skrzyni biegow? Wydaje sie ze auto reaguje na gaz bardziej ochoczo w tym trybie, nie wiem cyz to zludzenie wynikajace z lepszego przenoszenia pracy zawieszenia na kierownice czy rzeczywiscie tryb ten zmienia rowniez charakterystyke pracy skrzyni / napędu? Dzięki za odpowiedzi.
Nie wiem czy sport ale PWR na pewno zmienia prace skrzyni w gs430 mk3, w 450h jest chyba cvt wiec nie ma mowy o biegach
Obrazek
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: GS 450h MK3 - zawieszenie w trybie sport

Post autor: Phil »

DawGad pisze:
Phil pisze:Witam, czy przelaczanie zawieszenia w tryb sport wplywa rowniez na prace skrzyni biegow? Wydaje sie ze auto reaguje na gaz bardziej ochoczo w tym trybie, nie wiem cyz to zludzenie wynikajace z lepszego przenoszenia pracy zawieszenia na kierownice czy rzeczywiscie tryb ten zmienia rowniez charakterystyke pracy skrzyni / napędu? Dzięki za odpowiedzi.
Nie wiem czy sport ale PWR na pewno zmienia prace skrzyni w gs430 mk3, w 450h jest chyba cvt wiec nie ma mowy o biegach
Zgadza sie, jest e-CVT i biegow nie ma ale zakładam że sterowanie mimo to moze miec różne tryby.
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS 450h MK3 - zawieszenie w trybie sport

Post autor: thepowerofbeams »

w GS450h :
- tryb PWR zmienia charakterystyke skrzyni ( szybsza reakcja na pedal gazu).
-tryb Sport zawieszenia zmienia charakterystyke tylko zawieszenia i ukł. kierowniczego ( w amortyzatorach "skreca sie sztyca" co powoduje wolniejsze odbicie tłoczyska, a układ kierowniczy staje sie bardziej precyzyjny i twardy).
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
overrange
Lex user
Posty: 38
Rejestracja: 16 maja 2016, o 22:14
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Północ
Kontakt:

Re: GS 450h MK3 - zawieszenie w trybie sport

Post autor: overrange »

Phil, również mam takie złudzenie jak Ty.
Awatar użytkownika
zak640
Lex user
Posty: 89
Rejestracja: 12 sie 2015, o 08:54
Model Lexusa: LS600hL
Skąd:: Londyn
Kontakt:

Re: GS 450h MK3 - zawieszenie w trybie sport

Post autor: zak640 »

Wybór trybu Sport automatycznie zwiększa różnice pomiędzy współczynnikiem tłumienia wewnętrznych i zewnętrznych (w stosunku do zakrętu) elementów zawieszenia, co powoduje zmniejszenie kąta przechyłu nadwozia. Uruchomiony zostaje układ VGRS automatycznie redukuje przełożenie przekładni kierowniczej o 10%, zaś układ EPS natychmiast zwiększa moment obrotowy o 4%. Te zmiany wpływają korzystnie na zmniejszenie przechyłów poprzecznych nadwozia i zwiększają stateczność i kierowalność pojazdu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości