Trzęsie silnikiem (IS 200 99r, LPG)

ODPOWIEDZ
sebastian11251
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 9 cze 2017, o 21:33
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Pułtusk
Kontakt:

Trzęsie silnikiem (IS 200 99r, LPG)

Post autor: sebastian11251 »

Pierwszy post. Mam nadzieję że nic nie pokręciłem i pisze w dobrym miejscu. :wink:

Witam.
A więc do rzeczy.
Lexusa kupiłem jakoś w maju 2015r. Nie miałem z nim żadnych problemów do czasu założenia instalacji LPG ( Lovato :down: ) na początku 2016.
Niedługo po tym padły 2 cewki (jeszcze oryginalne), silnik drżał. Wymieniłem 2 na Magnetti Marelli, finalnie wszystkie cewki oraz świece (nie pamiętam jakie, wcześniej siedziały irydowe Denso).
Zamienniki również padały, średnio cewka na 1-2 miesiące. Jak już prąd był w którejś słabszy albo któraś była martwa to podczas przyśpieszania szarpało (tylko na LPG) ( wiem że temat oklepany na forum ale to nie koniec mojej historii ).
Na forum wyczytałem że może być zbyt niska temperatura przełączenia się Lexa na LPG więc poradziłem mechanikowi zmianę tego parametru ( zmienił z 20 stopni na 40 ).
Ku mojemu zaskoczeniu całą zimę 2017 przelatałem bez problemu, co prawda silnikiem szarpało przy przyśpieszaniu gdyż cewki były już słabsze ale nauczyłem się z tym żyć.
Na początku maja 2017 roku znowu silnik strasznie drżał ( objawy takie same jak na początku kiedy padły 2 cewki). Stwierdziłem że już były słabe i miały prawo się skończyć więc bez chwili zastanowienia kupiłem 6 oryginalnych używek z anglika i świece irydowe Denso (oczywiście nowe). Po zmontowaniu całości niestety silnik drżał dalej.
Sprawdziłem czy aby na pewno cewki są dobre, cykały jak trzeba.
Poza tym zostały sprawdzone zawory, ciśnienie ( na każdym garze coś około 12,1), wyczyszczona przepustnica, założona inna dwumasa ( wcześniej nabita).

Silnik drży dalej a mechanik rozkłada ręce ( warto wspomnieć że to ten sam który zakładał LPG).
Instalacja w gruncie rzeczy też nie była ustawiana od czasu wyjechania z warsztatu zaraz po jej założeniu.

Teraz rodzi się moje pytanie:
Co mogę jeszcze sprawdzić?
Czy to może być wina LPG ( nie ma różnicy czy auto chodzi na benie czy gazie)?
DukeMarcin
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 28 cze 2014, o 17:49
Model Lexusa: IS200_2002
Skąd:: UK+SLONSK
Kontakt:

Re: Trzęsie silnikiem (IS 200 99r, LPG)

Post autor: DukeMarcin »

Witam,

Polecam sprawdzić luzy zaworowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości