[IS300sc 2002] Obieg zamknięty

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
maciasss1
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 6 cze 2017, o 18:27
Model Lexusa: IS200 był-->IS300SC jest:)
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

[IS300sc 2002] Obieg zamknięty

Post autor: maciasss1 »

Witam od wczoraj jestem posiadaczem auta jak wyżej. Na podwórku stoi jeszcze IS 200 sedan. Czy to normalne że w 3-setce po uruchomieniu silnika załącza się obieg zamknięty na nawiewach, pomimo że był przełączony na otwarty w czasie jazdy i tak aż do wyłączenia silnika? W 200 nie miałem czegoś takiego. Może to jakiś czujnik np. smogu jak jest chyba w GS-ie?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: [IS300sc 2002] Obieg zamknięty

Post autor: XYZ »

Jeśli temperatura jest ustawiona na low to normalne. Pokręć pokrętłem temperatury po włączeniu zapłonu i zobacz czy się zmienia.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [IS300sc 2002] Obieg zamknięty

Post autor: gmiter »

Też mam obieg zamknięty po uruchomieniu silnika zawsze, nie ważne co było wcześniej :)
maciasss1
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 6 cze 2017, o 18:27
Model Lexusa: IS200 był-->IS300SC jest:)
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

[IS300sc 2002] Obieg zamknięty

Post autor: maciasss1 »

XYZ pisze:Jeśli temperatura jest ustawiona na low to normalne. Pokręć pokrętłem temperatury po włączeniu zapłonu i zobacz czy się zmienia.
Faktycznie tak jest. Jak zwiększyłem temperaturę to włączył się obieg otwarty. Ale nie pojmuję w jakim celu jest to zrobione w taki sposób.

Dzięki:-)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
rafael
Lex user
Posty: 81
Rejestracja: 11 sie 2016, o 21:23
Model Lexusa: IS 300 SC
Skąd:: Rzeszów
Kontakt:

Re: [IS300sc 2002] Obieg zamknięty

Post autor: rafael »

gmiter pisze:Też mam obieg zamknięty po uruchomieniu silnika zawsze, nie ważne co było wcześniej :)
Hmmm .... u mnie faktycznie uruchamia się z obiegiem zamkniętym ale tylko wtedy kiedy temp na zewnątrz jest wyższa niż ta w środku auta. Nawet w trasie jeśli skręcę temp na minimum to jeśli na zewnątrz jest wyższa to włączy się z automatu obieg zamknięty. Sądzę, że komp po protu porównuje te temperatury i dobiera rodzaj obiegu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości