Problem z audio

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
bartas_scn
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2013, o 21:25
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Problem z audio

Post autor: bartas_scn »

Witam serdecznie. Mam problem z systemem audio w IS300h FSport z 2012r. Nagle, w trakcie jazdy przestało mi grać radio. Wszystkie funkcje zachowane, telefon też podłącza, ale dźwięku nie ma. Początkowo myślałem, że telefon zgryzł się jakoś z systemem, więc wywaliłem go w ogóle. Więc sytuacja wygląda tak: działają wszystkie funkcje, kręcenie impulsatorem nie daje żadnego efektu (nie wyświetla się poziom głośności), brak reakcji na przyciski kierownicy. Co prawda jestem już umówiony do serwisu w Szczecinie (który bardzo cenię i gorąco polecam!), ale jakoś ciekawość mnie zżera co to może być i czy ktoś się już spotkał z taką przypadłością. Dodam, iż już kiedyś miałem taki sam epizod, lecz wszystko wróciło do normy samoistnie po niecałej dobie.
Awatar użytkownika
Dawid250286
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 11 lut 2014, o 17:30
Model Lexusa: Gs 450h
Skąd:: Kawęczyn
Kontakt:

Re: Problem z audio

Post autor: Dawid250286 »

Miałem to samo w gs450 h podczas słuchania dość głośno muzyki i wciśnięcie pedały gazu do końca po paru sekundach przestało grać radio i wszystko ucicho ale po zgaszeniu i ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy jak do tej pory tłumaczyłem sobie to dużym poborem prądu przy energicznie jeździe i dla bezpieczeństwa rozlaczylo głośniki ale widzę że to może coś poważniejszego i też jestem bardzo ciekawy co Ci powiedzą.
bartas_scn
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 27 gru 2013, o 21:25
Model Lexusa: IS300h
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Problem z audio

Post autor: bartas_scn »

No witam ponownie. Jest diagnoza. Samochód jest po naprawie blacharskiej i w którymś miejscu doszło do rozszczelnienia, co w konsekwencji doprowadziło do przedostania się wody w okolice wzmacniacza audio. Skutek - zwarcie i trup. Do wymiany wzmacniacz i naprawa przecieku. Pozdrawiam serdecznie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości