Gdzie ten olej lać? IS 300 mk1

ODPOWIEDZ
Long_Z
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2017, o 12:08
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Gdzie ten olej lać? IS 300 mk1

Post autor: Long_Z »

Witam, będę wymieniać olej skrzyni biegów w czwartek i mam kilka zagwozdek. Co do samej wymiany to zakupiłem: olej (ravenol T-IV 4l), filtr z uszczelką (tylko ja miałem taką masakrę żeby kupić ten filtr? w polsce nic nie znalazłem kupiłem na ebay'u z usa, koszt to 250zł co i tak jest mniejszą połową ceny serwisowej), uszczelka korka. I teraz tak: 1. Czy wszystko mam? 2. Gdzie znajduje się wlew oleju w skrzyni/jak to zaaplikować?
lukilukasz9
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 12 lis 2013, o 14:19
Model Lexusa: is300
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Gdzie ten olej lać? IS 300 mk1

Post autor: lukilukasz9 »

Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Post autor: legato97 »

Lukasz czujny! I dobrze:) szukanie nie boli.
Long_Z
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2017, o 12:08
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Gdzie ten olej lać? IS 300 mk1

Post autor: Long_Z »

Dzięki lukilukasz za pokazanie mi 9 stron gównoburzy na temat wymiany oleju w skrzyni. Doceniam :ok:
Awatar użytkownika
Oliwier
Lex Driver
Posty: 604
Rejestracja: 24 lip 2014, o 07:10
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Chojnice/GD
Kontakt:

Re: Gdzie ten olej lać? IS 300 mk1

Post autor: Oliwier »

Raczej chodziło o to aby pytanie tego typu zadać w tamtym temacie :) Co do odpowiedzi to zlewasz olej , ściągasz miskę , wymieniasz filtr , zakładasz miskę i wlewasz olej przez bagnet ( najlepiej odmierzone ile zlałeś tyle wlej jeśli w tym momencie masz dobry stan ).
https://www.facebook.com/JZS147pl
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Gdzie ten olej lać? IS 300 mk1

Post autor: gmiter »

Long_Z
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 22 lut 2017, o 12:08
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Gdzie ten olej lać? IS 300 mk1

Post autor: Long_Z »

WoW, gmiter dzięki wielkie za linka. Drugi raz nie przepłacę. Wymiany dokonałem dzień po tym jak powstał ten post. Nie było to zbyt skomplikowane, aczkolwiek dałem kiedyś majstrom samochód żeby wymienili ten olej. Po trzech dniach się okazało że filtra nie ma, nie kupią, oleju też i generalnie oni tego nie zrobią. To też kupiłem wszystko co potrzebne do wymiany, wynająłem stanowisko i zabrałem się do pracy. Okazało się że, oni ten olej to spóścili, czy zalali to nie wiem ale uszczelnili miskę na sylikon, świerzutki mocno trzymał K###a! Godzinę zmarnowałem na czyszczenie miski po tym syfie. Reszta wyglądała jak kolega powyzej napisał. Auto na N, wykręcasz kurek z miski skrzyni, czekasz aż przestanie lecieć, odkręcasz miskę, odkręcasz filtr, zakładasz nowy, michę myjesz i rzucasz okiem czy czegoś fajnego nie ma na magnesach, przykręcasz michę (łapiesz od środka do zewnątrz potem dokręcasz) zalewasz olej 2,5l odpalsz silnik, wkładasz biegi kontrolujesz stan. Ja finalnie wlałem 3,5l i chyba dobrze bo miałem straszny syf...
carsik
Lex Master
Posty: 1051
Rejestracja: 24 sie 2012, o 20:45
Model Lexusa: IS200
Skąd:: GT4 Warszawa
Kontakt:

Re: Gdzie ten olej lać? IS 300 mk1

Post autor: carsik »

w tych skrzyniach nie ma uszczelki pod miską. Micha jest wklejana na silikon.
www.gt4serwis.pl 695 13 25 28
Chiptuning również DENSO, serwis DPF, EGR i wszystkich funkcji sterownika silnika, pełny serwis mechaniki i elektroniki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości