Płyn chłodniczy is250 / zamiennik Super long life Coolant ?

ODPOWIEDZ
nitro
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2012, o 12:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Płyn chłodniczy is250 / zamiennik Super long life Coolant ?

Post autor: nitro »

Mam do was pytanie , Czy warto kupić płyn chłodniczy Super Long life Cooland Toyoty różowy (gotowy nie koncentrat ) czy może polecicie mi jakiś inny gotowy do zalania który ma taki sam skład i właściwości ?
Pytam bo nie jest to specjalnie wysoki koszt zakupu ale porównując to ..10 litrów gotowego Toyoty kosztuje około 230zł - ... inne marki można kupić za około 100-140 zł max. Także zastanawiam się czy warto przepłacać , a że nie bardzo widzę różnicę między płynami /kolorami itd . to proszę o pomoc i poradę jaki zamiennik i czy warto :) ?
nitro
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2012, o 12:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Płyn chłodniczy is250 / zamiennik Super long life Coola

Post autor: nitro »

Przykład : PETRYGO PŁYN CHŁODNICZY G11 (35zł za 5 litrów ) , też jest na bazie glikolu etylenowego ale jest niebieski . Z kolei różowy PETRYGO PŁYN CHŁODNICZY G12 koszt około 60zł za 5litrów ale jest na bazie kwasów organicznych . Są też płyny typu Prestone które niby nadają się do każdego auta . Trochę głupieje co za różnica i czy warto płacić 110-160zł za 5litrów Toyoty bo taki rozstrzał cenowy widzę , jeśli tak to daczego ?
Firlej1
Lex user
Posty: 71
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 17:14
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Płyn chłodniczy is250 / zamiennik Super long life Coola

Post autor: Firlej1 »

Płyn chłodniczy czy olej w skrzyni wymieniasz raz na kilka lat. Można wlać zamienniki ale osobiście przy takich wymianach wlewam oryginał (nie neguję oczywiście dobrej jakości zamienników bo do silnika wlewam akurat Millersa). Koszt może większy płynu Toyoty ale akceptowalny moim zdaniem i masz zalane to co fabryka sugeruje.
Tomx
Lex user
Posty: 102
Rejestracja: 5 paź 2016, o 13:50
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Płyn chłodniczy is250 / zamiennik Super long life Coola

Post autor: Tomx »

Ja tam od lat używam w wielu autach sprawdzony Dynagel 2000. Wg nie potrzeba nic lepszego a jest ogolnodostepny i normalny cenowo.
www. sklep.selected.pl
nitro
Lex user
Posty: 41
Rejestracja: 27 wrz 2012, o 12:17
Model Lexusa: is250
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: Płyn chłodniczy is250 / zamiennik Super long life Coola

Post autor: nitro »

Dzięki za odpowiedzi . Chyba potrzebowałem tylko potwierdzenia że nie warto oszczędzać raptem 100zł na coś co jednak nie wymienia się co miesiąc a nawet co rok tylko raz na kilka lat. Lubię dobre i oryginalne rzeczy tylko takie czasy teraz mamy że coś co jest drogie np. leki , elektronika, ubrania nie musi być lepsze od tego tańszego i często płaci się kilka razy więcej jedynie za Logo danej firmy, gdzie skłąd i właściwości są takie same . A chyba nikt nie lubi wyrzucać swoich pieniędzy :) .

Miałem już różne auta nawet nowsze niż obecny Lex typu BMW , Alfa Romeo , Audi i nie pamiętam żebym miał takie dylematy co do płynów , olejów itd jak w Lexusie . Chyba jeszcze nigdy tyle czasu nie spędziłem szukając i czytając co lepsze :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość