GS450H MkIII- bagażnik, a rodzina z małym dzieckiem

Problemy dotyczące modelu GS
ODPOWIEDZ
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

GS450H MkIII- bagażnik, a rodzina z małym dzieckiem

Post autor: Fifkers »

Pytanie do użytkowników GS450H Mk3- czy da się do bagażnika załadować jakiś kompaktowy wózek dla niemowlęcia i ewentualnie używać tego samochodu w młodej rodzinie 2+1? Rozumiem, że każdy wózek nie wejdzie, ale może z racji szerokości bagażnika nie będzie większego problemu. Ogólnie już zdecydowałem, że hybryda byłaby dla mnie najlepsza, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać czy ten samochód będzie się dało używać mając małe dziecko i wożąc niezbędne szpargały.
Na dłuższe wyjazdy można się zaopatrzyć w box dachowy, ale przecież jadąc do parku na spacer nie będę tego montował 2x w tygodniu.
Ostatnio zmieniony 8 sie 2017, o 20:14 przez Fifkers, łącznie zmieniany 1 raz.
IS250 2009 ->GS450H 2013
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS450H bagażnik, a rodzina z małym dzieckiem

Post autor: Dawid0ss »

Fifkers pisze:Pytanie do użytkowników GS450H czy da się do bagażnika załadować jakiś kompaktowy wózek dla niemowlęcia i ewentualnie używać tego samochodu w młodej rodzinie 2+1? Rozumiem, że każdy wózek nie wejdzie, ale może z racji szerokości bagażnika nie będzie większego problemu. Ogólnie już zdecydowałem, że hybryda byłaby dla mnie najlepsza, ale ostatnio zacząłem się zastanawiać czy ten samochód będzie się dało używać mając małe dziecko i wożąc niezbędne szpargały.
Na dłuższe wyjazdy można się zaopatrzyć w box dachowy, ale przecież jadąc do parku na spacer nie będę tego montował 2x w tygodniu.
To samo pytanie zadałem sobie kilka miechów temu. Zrezygnowałem z zakupu i szukam "normalnego" GS'a. Bagażnik w 450h jest nie wiele większy od tego, który mam obecnie w IS200. A ten na nasze potrzeby kompletnie się nie nadaje. Wózek "zagraca" masę przestrzeni. Często gęsto kończy się tak, że dodatkowy bagaż wiozę przed siedzeniem pasażera obok. Nie tędy droga zatem. Z dwójką dzieci to już byłaby kaplica ;-)
Pzdr
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS450H bagażnik, a rodzina z małym dzieckiem

Post autor: JanB »

Kolega Dawid0ss ma 100% racji. GS450h (nawet ten po lifcie) to auto 2 osobowe na dalsze wyjazdy. Chyba, że lubisz jeździć z "trumną" na dachu, ale wtedy nie ma frajdy z jazdy, bo do 120 km/h max. :down:
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: GS450H bagażnik, a rodzina z małym dzieckiem

Post autor: MateoM »

Nie mam dziecka, mam GSa w hybrydzie więc moja wypowiedź jest czysto teoretyczna. O ile wózek wejdzie, a według mnie wiele "spacerówek" wejdzie bez problemu, to dookoła zostanie Ci jeszcze miejsce na jakieś drobiazgi czy nawet niewielkie zakupy w bagażniku. Pytanie co jeszcze się do dziecka wozi w aucie. Fotelik na miejscu, a takie rzeczy jak pieluchy, kocyk, butelki itd przecież i tak zaraz by wylądowały na fotelu z tyłu, bo nie będziesz biegał do bagażnika co chwilę aby wyciągnąć chusteczki nawilżane... :) Do tego mały będzie miał nogi w górze, więc zostaje podłoga na nogi pasażera z tyłu po stronie, gdzie będzie fotelik.

Do tego w MKIV chyba ten bagażnik jest jeszcze większy niż w MKIII, czyż nie?

Aha, znajomi są na etapie "zostało dwa miesiące do" i już nas zasypują filmikami gadżeciarskich wózków, które składają się i rozkładają w kilka sekund do wielkości naprawdę niewielkich.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: GS450H MkIII- bagażnik, a rodzina z małym dzieckiem

Post autor: Thorgal1 »

wejdzie ale spacerówka
mam 2+2 i dajemy radę nawet pojechać do Chorwacji ...
dlatego ja nie rozumiem problemu .. a najlepiej jak się dziecko rodzi, to pierwsze co sprzedajemy szybko co się ma i kupuje kombi ... poroniony pomysł

moje dzieci nie potrzebują wózka, ale dziewczyny zabierają na wakacje dużo gratów i się mieścimy - jeden myk - nie mogą to być twarde kufry .. tylko materiałowe torby i układasz jak chcesz :)

ps. chyba dla lexusa gs450h mk3 Samsonite zrobił zestaw walizek, które wykorzystywały 100% miejsca w tym aucie ... ale w sprzedaży nawet używanych nigdy nie widziałem.

http://www.clublexus.eu/foro/viewtopic.php?f=8&t=5415
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: GS450H MkIII- bagażnik, a rodzina z małym dzieckiem

Post autor: zender »

Thorgal1 pisze:wejdzie ale spacerówka
mam 2+2 i dajemy radę nawet pojechać do Chorwacji ...
dlatego ja nie rozumiem problemu .. a najlepiej jak się dziecko rodzi, to pierwsze co sprzedajemy szybko co się ma i kupuje kombi ... poroniony pomysł

moje dzieci nie potrzebują wózka, ale dziewczyny zabierają na wakacje dużo gratów i się mieścimy - jeden myk - nie mogą to być twarde kufry .. tylko materiałowe torby i układasz jak chcesz :)

ps. chyba dla lexusa gs450h mk3 Samsonite zrobił zestaw walizek, które wykorzystywały 100% miejsca w tym aucie ... ale w sprzedaży nawet używanych nigdy nie widziałem.

http://www.clublexus.eu/foro/viewtopic.php?f=8&t=5415
Witam
kiedys pytałem o te walizki w Lexusie ....zero odpowiedzi. Tak ze zapomnij o nich. Ja pakowałem w auto rodzinę 2+2 (wózek spacerowy) ale GS300 mk3 I bylem zadowolony. Hybrydy nie kupiłem właśnie ze względu na bagażnik i male przebiegi. Do jazdy wokoło komina miałem inne auto. Z tego co wiadomo to hybryda po lifcie chyba od 2010r miała trochę większy bagażnik z racji innej baterii.

zender
Fifkers
Lex user
Posty: 112
Rejestracja: 17 lip 2017, o 19:39
Model Lexusa: IS250 mk2 --> GS450h mk4
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS450H MkIII- bagażnik, a rodzina z małym dzieckiem

Post autor: Fifkers »

Na polifta mnie nie stać, więc zostaje mniejszy bagażnik. Kupowania koniecznie kombi przy jednym dziecku też nie rozumiem, ale jednak tutaj mamy kufer mniejszy niż w średnim sedanie, więc problem może być. Właśnie myślę, że jedyny problem to może być wózek, bez niego to byśmy sobie na pewno poradzili. Wózki dla niemowląt to często ogromne kolubryny, dla większych dzieci, które siedzą są już mniejsze przynajmniej z moich obserwacji. Muszę rozeznać temat wózków i będę wiedział. Ale lipa byłaby mieć taki duży samochód jak GS i nie móc się zapakować na wyjazd na kilka dni z dzieckiem stąd moje pytanie :)
IS250 2009 ->GS450H 2013
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: GS450H MkIII- bagażnik, a rodzina z małym dzieckiem

Post autor: zender »

Fifkers pisze:Na polifta mnie nie stać, więc zostaje mniejszy bagażnik. Kupowania koniecznie kombi przy jednym dziecku też nie rozumiem, ale jednak tutaj mamy kufer mniejszy niż w średnim sedanie, więc problem może być. Właśnie myślę, że jedyny problem to może być wózek, bez niego to byśmy sobie na pewno poradzili. Wózki dla niemowląt to często ogromne kolubryny, dla większych dzieci, które siedzą są już mniejsze przynajmniej z moich obserwacji. Muszę rozeznać temat wózków i będę wiedział. Ale lipa byłaby mieć taki duży samochód jak GS i nie móc się zapakować na wyjazd na kilka dni z dzieckiem stąd moje pytanie :)
Witam

Wiesz po-prostu jakaś tam walizkę czy torbę wpakujesz do kabiny i tyle. Ja ostatnio 2+2 do tego z wózkiem spacerówką jechałem POLO ( bagażnik 280l) na wakacje . I się da.... :crazy:

Porozmawiaj z zona bo moja bardzo szybko kupiła spacerówkę a ciężki wózek poszedł na allegro. Poza tym na początku na pewno zona będzie z tylu z dzieckiem siedzieć tak ze na pewno już z przodu masz miejsce pod schowkiem na bagaż .

Wybiegając daleko w przyszłość to jak na spacer pojedziesz to moooozzzzeee ewentualnie rower dla 4 lata nie wejść do bagażnik.....

pozdrawiam
zender
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: GS450H MkIII- bagażnik, a rodzina z małym dzieckiem

Post autor: Phil »

Myślę że z dzieckiem do roku może być pewien problem bo tych gadżetów trochę jest, najbardziej zagraca wózek bo jest nieregularnych kształtów ale pewnie są też takie które wejdą. Ja jeszcze często woziłem wanienkę, czasem skladane łóżeczko, kibelek etc Ale wtedy miałem Land Rovera DIscovery :-) Teraz młody ma 3 lata i spokojnie się pakujemy do 450h nawet na dłuższe wypady (za parę tyg jedziemy w 4 os do Włoch). Najlepiej jakbyś spróbował przymierzyć czy wejdzie Twój wózek bo to wg mnie 90% problemu, resztę się jakoś upcha. Powodzenia, i pamiętaj - bagażnik to nie wszystko, czas szybko zleci a Ty będziesz się oglądał za GS-em jadąc swoją skodą w kombi :-) P.S U mnie wózek w praktyce wykorzystywany był dosyć rzadko.
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: GS450H MkIII- bagażnik, a rodzina z małym dzieckiem

Post autor: Thorgal1 »

rowerki nie wchodzą... wożę je yarisem ... wygląda to śmiesznie
ale jakie fajne auto mam :)
kupuj mk3 450h, a potem niech się reszta do Ciebie ustawia ... jak już auto będzie stało to resztę poukładasz :)
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości