IS200 przód zbyt wysoko

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Kuklex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 18:17
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Galway
Kontakt:

IS200 przód zbyt wysoko

Post autor: Kuklex »

Witam wszystkich
Jakiś czas temu zauważyłem że mój samochód dziwnie stoi. Jest to IS200 SE ze sprężynami od Sporta (całe macphersony z amortyzatorami). Od początku przód siedział wyżej niż u dawcy ale nie przeszkadzało mi to. Ostatnimi czasy jednak tył siadł jeszcze niżej. Fakt mam tam mały subwoofer i kilka potrzebnych rzeczy ale nie worki z piaskiem. Wczoraj porównałem wysokość przodu do standardowego SE i wysokość jest taka sama (3 palce) gdzie tył jest widocznie niżej niż seria. Często widuje inne ISy ale żaden nie ma przodu tak wysoko jak mój

Obrazek
Obrazek

Czy ktoś z was miał już do czynienia z takim przypadkiem? Nie wiem teraz szukać przyczyn w amortyzatorach (w czerwcu był przegląd) czy raczej sprężyny się kończą?
Z góry dzięki za opinie
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS200 przód zbyt wysoko

Post autor: gmiter »

Może sprężyny od IS300??
Kuklex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 18:17
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Galway
Kontakt:

Re: IS200 przód zbyt wysoko

Post autor: Kuklex »

No właśnie że z IS200 i jestem tego pewien bo jest to auto znajmoego i sam je wyciagałem. Z tego co pamiętam to sprężyny były krótsze od moich seryjnych
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 przód zbyt wysoko

Post autor: blue »

Ale w takim razie problemem jest, że tył jest za nisko ;)
Jak przekładałeś zawieszenie to skręcałeś tył na opuszczonych czy podniesionych kołach? Czasami efekt obnożenia daje wylany amortyzator.
Kuklex
Nowy lex user
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2017, o 18:17
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Galway
Kontakt:

Re: IS200 przód zbyt wysoko

Post autor: Kuklex »

O tym samym pomyślałem. Nie pamiętam jak dokręcałem ale etyka mówi żeby dokręcić na opuszczonym więc zakładam że tak też zrobiłem. Nie zauważyłem żeby amortyzatory się wylały ale tył ostatnimi czasy jest wyjątkowo miękki, nawet z jedną osobą z tyłu na progu czuć jakby dobijał. Jutro wszystko obejrzę, sprawdzę jak wyszły siły tłumienia. Już myślałem czy przypadkiem same sprężyny nie zmiękły. Samochód z którego je wziąłem miał 280k a ja już zrobiłem ponad 20k
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości