Elektryczne lusterka w IS 200

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: michalllw »

Mam pytanie , czy da rade ustawić lusterka żeby składały się po zamknięciu auta czy tylko można składać je manualnie ? :scratch:
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: tomekb »

is nie bylo tej opcji ale mysle ze dobry elektryk dalby rade to ogarnac
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: janasek »

To chyba nie będzie takie proste bo musisz wrzucić w lusterko silniczek zamykający lusterko, a stare lusterko nie jest przystosowane do automatycznego zamykania (zakładam że IS 200/300 miały tylko manulanie składane lusterka?).

Jedynym rozwiązaniem byłoby zaadaptowanie lusterk już z tym całym systemem elektryczengo zamykania (z silniczkami). Wtedy do tego tylko ciągnisz kabelek sterujący, wpinasz się w instalację zasilającą no i jakiś przycisk we wnętrzu trzebaby znaleźć/zamontować.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
czaplon
Lex user
Posty: 134
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:33
Model Lexusa: IS 200
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: czaplon »

janasek pisze:To chyba nie będzie takie proste bo musisz wrzucić w lusterko silniczek zamykający lusterko, a stare lusterko nie jest przystosowane do automatycznego zamykania (zakładam że IS 200/300 miały tylko manulanie składane lusterka?).

Jedynym rozwiązaniem byłoby zaadaptowanie lusterk już z tym całym systemem elektryczengo zamykania (z silniczkami). Wtedy do tego tylko ciągnisz kabelek sterujący, wpinasz się w instalację zasilającą no i jakiś przycisk we wnętrzu trzebaby znaleźć/zamontować.

Pozdro
Nie no, ISy miały lusterka składane elektrycznie - w sensie po naciśnięciu knefla (manualnie). Chodzi o to że kolega chce, żeby mu się automatem zamykało po wyłączeniu zapłonu.

Ja bym się za to zabrał tak, że przerobiłbym obwód, który składa lusterka, na takie działanie, aby + podawany był tylko po wyłączeniu stacyjki. Wtedy jakbyś wcisnął ten knefel od składania - składałyby się automatem po wyłączeniu zapłonu; jakbyś tego knefla nei zostawił wciśniętego - w ogóle by się nie składały. Myślę że to by poprawiało fabrykę, bo dla mnie składanie lusterek "na knefla" większego sensu nie ma.
Awatar użytkownika
michalllw
Lex Master
Posty: 1540
Rejestracja: 2 sty 2011, o 11:43
Model Lexusa: IS-F
Skąd:: Bielawa
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: michalllw »

Dzięki za odpowiedzi ale dam sobie z tym spokój , byłem ciekaw czy jest taka opcja o ostatnio widziałem IS 200 na niezatłoczonym parkingu i pomyślałem że mu się automatycznie złożyły ale koleś chyba chciał sobie przyszpanować chowając lusterka :doh:

Tak z innej beczki , domykają się szybki w naszych autach z pilota czy też lipka ???
https://www.facebook.com/MMniceCARS/
Awatar użytkownika
kupiec1985
Lex Driver
Posty: 533
Rejestracja: 22 lip 2013, o 12:11
Model Lexusa: IS200 SC
Skąd:: Karlino
Lokalizacja: Karlino
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: kupiec1985 »

odświeżam kotleta
czy ktoś sobie zrobił automatycznie składanie lusterek po wyłączeniu zapłonu ewentualnie jeszcze lepiej po zamknięciu auta centralnym zamkiem ??
myślałem nad tym aby wrzucić równolegle z tym małym przełącznikiem w drzwiach przekaźnik wzbudzany zapłonem lub jeszcze lepiej było by zrobić przełącznik na tranzystorach przełączany np sygnałem siłownika od centralnego .
Mieszkam w dzielnicy gdzie często komuś przechodzącemu przeszkadza wystające lusterko , a nie zawsze pamiętam o tym by je złożyć,
Ktoś próbował takiego moda ??
Awatar użytkownika
B4-Hunter
Nowy lex user
Posty: 15
Rejestracja: 8 mar 2015, o 00:17
Model Lexusa: IS 200 2.0 (GXE10)
Skąd:: Łódź
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: B4-Hunter »

Witam,

Mam znajomego w UK który za £25 może załatwić zestaw do składania lusterek po zamknięciu samochodu z pilota :) Lusterka otwierają się po przekręceniu zapłonu ;) Udostępnia zestaw wraz z instrukcją ;) Jak ktoś będzie chciał to dam namiary :)
LEXUS IS 200 (2000) GXE10 Silnik: 1GFE 114kW R6 24v
Awatar użytkownika
baniaq
Lex Maniak
Posty: 813
Rejestracja: 4 cze 2013, o 01:11
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: baniaq »

+1 na zamówienie grupowe.
Sprzedam graty do IS200/300:
- kanapę tylną bez zagłówków czarna skóra + alkantara (wyprana 99zł)
- boczki drzwiowe przejściowe (czarna ramka głosników) w czarnej alkantarze (40zł)
Awatar użytkownika
lexus155
Lex user
Posty: 187
Rejestracja: 2 lis 2011, o 00:01
Model Lexusa: is200 kompresor
Skąd:: Londyn-Enfield-Brzes
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: lexus155 »

Potwierdzam! Sa gotowe zestawy za 25funtow. Lusterka sie skladaja wraz zamknieciem auta.
Bart
maro85
Lex user
Posty: 107
Rejestracja: 15 lut 2015, o 19:36
Model Lexusa: IS 300 Sportcross
Skąd:: Ząbki
Kontakt:

Re: Elektryczne lusterka w IS 200

Post autor: maro85 »

Ja również byłbym chętny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości