IS-F

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu IS
Przem86
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:11
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Francja
Kontakt:

IS-F

Post autor: Przem86 »

Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda koszt utrzymania IS-F ? Jakie są najczęstsze problemy?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
NaIS
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2016, o 01:59
Model Lexusa: IS F
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: IS-F

Post autor: NaIS »

Tu możesz sobie kolego trochę poczytać ...
viewtopic.php?f=172&t=13836
Zakładając, że kupisz zadbany model, główny koszt to przednie klocki hamulcowe (starczają na ok. 20 kkm - wiadomo, zależnie od jazdy), bo nawet tarcze w ASO nie są jakoś kosmicznie drogie i nie wymieniasz ich tak często, jak klocki. No i paliwo w mieście, ale to chyba bierzesz pod uwagę? :wink:
Ogólnie z autem nic się nie dzieje. Serwisować go tylko regularnie i jeździć. Aha, oleju też wchodzi ponad 9 litrów i raz do roku warto go zmienić, ale to też raczej standardowy koszt.
Przem86
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:11
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Francja
Kontakt:

Post autor: Przem86 »

Mam na oku model z 2008 z przebiegiem 40 tys i jeszcze jeden z 2011 i przebieg 81 tys. Zastanawia mnie czy lepiej brać tego wcześniejszego czy szukać po liftingu i zmianach 2011-2013? A poza standardami jak klocki i oleje jest coś jeszcze ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
NaIS
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2016, o 01:59
Model Lexusa: IS F
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: IS-F

Post autor: NaIS »

Oba modele są warte uwagi, więc proponuję zobaczyć i jeden i drugi. Wybrałbym ten w lepszym stanie. Ja wybrałem polifta, bo podoba mi się ten centralnie umieszczony obrotomierz. No i nie wiem, czy jesteś wysoki, ale polift ma niżej schodzące siedzenie kierowcy. W polifcie poprawiono zawieszenie i kąty zawieszenia, ale to wszystko są szczegóły, których pewnie nawet byś nie wychwycił. Po prostu profesjonalni kierowcy przedliftem kręcili trochę gorsze czasy niż M3, a wersja poliftowa miała zmienić ten stan rzeczy i nadgonić te dziesiąte sekundy, co się zresztą udało. Reszta zmian w polifcie to detale.
Auto kupowałem z myślą, że polatam rok, dwa i zmienię, ale tak mi się spodobało, że postanowiłem zostać z nim na dłużej :wink:
Ostatnio nawet wymieniłem świece przy przebiegu ponad 80 kkm, dla świętego spokoju, ale były w tak dobrym stanie, że gdybym wiedział, to bym tego nie robił.
Ogólnie te auta nie sypią się i niejeden IS F w Stanach zrobił już ponad 300 kkm i dalej śmiga. Dobry silnik, skrzynia, wytrzymałe zawieszenie ... wymienia się rzeczy eksploatacyjne i nie ma problemu.
Awatar użytkownika
octane
Lex user
Posty: 191
Rejestracja: 25 wrz 2015, o 21:49
Model Lexusa: NX300
Skąd:: Białystok
Kontakt:

Re: IS-F

Post autor: octane »

Polift ma też prawdziwą szperę. Ogólnie to lepiej kupić polift nawet ze względu na utratę wartości. Będzie mniej tracił.
Przem86
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:11
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Francja
Kontakt:

IS-F

Post autor: Przem86 »

octane pisze:Polift ma też prawdziwą szperę. Ogólnie to lepiej kupić polift nawet ze względu na utratę wartości. Będzie mniej tracił.
Właśnie też o tym myślę. Natomiast cholernie ciężko znaleźć. Jednego widziałem jak do tej pory po liftingu. Szczerze mówiąc na palcach jednej ręki można policzyć te na sprzedaż.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
NaIS
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2016, o 01:59
Model Lexusa: IS F
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re: IS-F

Post autor: NaIS »

octane pisze:Polift ma też prawdziwą szperę.
Słuszna uwaga :ok:
Mimo wszystko bardziej bym zwracał uwagę na stan techniczny i wybrał lepszy model.
Na naszym rynku jest bardzo mało IS F'ów. Nawet gdy ja kupowałem swojego, to średnio było to 4-5 sztuk z roczników '08-'09. Od jakiegoś czasu są i przed i polifty. Znacznie większy wybór jest u naszych zachodnich sąsiadów i tam bym skierował swoje kroki. Kiedyś to było średnio 40 sztuk, dziś często jest połowa tego.
Ceny wersji poliftowych już od dawna się zatrzymały. Nawet wzrosły.
Jakoś auto nie sprzedawało się za dobrze, a gdy zaprzestano jego produkcji, nagle okazało się, że to bardzo dobry samochód i ceny podskoczyły. Na całym świecie sprzedano zaledwie 12 tys. sztuk, z czego ponad 5 tys. wchłonął rynek amerykański. Dziś, kiedy BMW boryka się w M3 (z podobnych do IS F'a roczników) ... może nie ciągle, ale jednak, z problemem wycierających się panewek, IS F wydaje się być niezniszczalne. Tu tylko wymienia się olej. Nawet ci, co obudzili się po przebiegu 200 kkm zaskoczeni, że tu się sprawdza luz zaworowy, śpią spokojnie, bo okazało się, że wszystko ciągle jest w normie. Nie wiem kiedy wymienia się łańcuch rozrządu, ale pewnie też nieprędko.
Nie wiem, czy to prawda, ale w ASO Lexusa mi powiedziano, że pierwszy wgląd/serwis silnika jest przewidziany przez producenta po 600 kkm.
Auto bardziej się sprawdza na trasach, niż na dziurawych drogach w mieście. Jak najbardziej może być używane jako DD, ale w miastach, gdzie nie ma dziur i tory tramwajowe są w miarę na poziomie asfaltowej drogi :wink: IS F jest komfortowy, ALE jak na auto sportowe.
Powodzenia w szukaniu godnej sztuki.
Przem86
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:11
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Francja
Kontakt:

Post autor: Przem86 »

Więc znalazłem 2 godne uwagi:

https://www.leboncoin.fr/voitures/1140907339.htm?ca=4_s

I

https://www.leboncoin.fr/voitures/1172229098.htm?ca=4_s

Pierwszy to polift i 81 000 przebiegu, a drugi przedlift 43000 przebiegu

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: IS-F

Post autor: BeeMiX »

Wow 12 tys sztuk to bardzo bardzo mało jak na obecne realia. BMW E9x M3 zrobili ponad 70 tys!
NaIS
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2016, o 01:59
Model Lexusa: IS F
Skąd:: Łódzkie
Kontakt:

Re:

Post autor: NaIS »

Przem86 pisze:Więc znalazłem 2 godne uwagi:
https://www.leboncoin.fr/voitures/1140907339.htm?ca=4_s
I
https://www.leboncoin.fr/voitures/1172229098.htm?ca=4_s
Pierwszy to polift i 81 000 przebiegu, a drugi przedlift 43000 przebiegu
Ze zdjęć nic nie wynika. Oba, a szczególnie ten starszy, przygotowane ładnie do sprzedaży. Trzeba podjechać i wszystko sprawdzić. Dla mnie dziwne jest, że ten nowszy nie ma rozmrażania wycieraczek, a ta funkcja była w standardzie.
Moje zdanie już znasz ... wybierz tego, którego bardziej wolisz i oby stan techniczny Cię satysfakcjonował.
BeeMiX pisze:Wow 12 tys sztuk to bardzo bardzo mało jak na obecne realia. BMW E9x M3 zrobili ponad 70 tys!
Jak na lata '07 - '14 to faktycznie mało. Z innych statystyk do których kiedyś dotarłem, to w 2013 roku, w Stanach sprzedano 500 sztuk, a u nas tylko 3 sztuki :wink:
Nawet słynna seria 8 w BMW sprzedała się w ponad 17 tys. sztuk, ale to auto kosztowało kiedyś krocie i zamożność społeczeństw w różnych krajach też była na innym poziomie niż dziś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus IS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 5 gości