Czym najlepiej zabezpieczyć stal i usunąć rdzę?

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MateoM
Lex user
Posty: 115
Rejestracja: 5 sty 2016, o 10:49
Model Lexusa: GS450H
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Czym najlepiej zabezpieczyć stal i usunąć rdzę?

Post autor: MateoM »

Cześć! Może na forum jest kilka osób związanych z lakierniami to by mi ktoś coś podpowiedział.

Na szczęście nie rdzewieje Lex :) Mam do pomalowania kilka kontenerów morskich. Na początek chcę jak najlepiej zabezpieczyć dachy, bo jest to płaska powierzchnia i stoi na nich woda.

Po pierwsze mam dylematy jak zrobić to najlepiej, po drugie, jest tego naprawdę dużo do pomalowania więc cena też gra rolę. Mam do pomalowania dachy 37 kontenerów 40HC, jeden dach to niecałe 30 m2, czyli wychodzi 1110 m2. Kontenery stoją pod gołym niebem, więc pada na nie deszcz ale nie będą już nigdy pływały na statkach, więc soli już nie zobaczą więcej.

Nie wiem w którą stronę pójść. Są na rynku tzw. odrdzewiacze takie jak APP R-Stop. Są też farby bezpośrednio na rdzę jak Hammerite itp. W końcu natrafiłem też na tzw. farby okrętowe, które wydaje mi się będą najlepszym rozwiązaniem. Ale nie wiem też czy w takim razie odrdzewiacz + farba okrętowa, odrdzewiacz + normalna farba czy tylko farba okrętowa załatwi sprawę?

Już na farbę chciałem położyć coś w stylu papy / folii / masy bitumicznej w płynie. Jak ktoś ma w tym doświadczenie, podpowiedzcie coś proszę :)
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Czym najlepiej zabezpieczyć stal i usunąć rdzę?

Post autor: darek007 »

www.fertan.pl
Poza tym zadzwoń do nich to zrobią Ci wykład po którym będziesz wiedział co i jak, dobierając przy tym produkty.
Polecam bo korzystałem już nie raz...
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Czym najlepiej zabezpieczyć stal i usunąć rdzę?

Post autor: Miłosz »

Jakbyś chciał jakieś masy bitumiczne to wal śmiało, polimerowe produkty typu folia w płynie czy szlam hydroizolacyjny zewnętrzny też mamy w ofercie ;) Odrdzewiacze nie zastąpią obróbki mechanicznej np piaskowania i prędzej czy później wylezie. Wszystko zależy od tego na jak długo chcesz mieć z tym spokój. Epoksydy teoretycznie sam byś dał radę sobie umieszać co pewnie konkretnie by zredukowało koszta inwestycji, ale pewności jak to będzie trzymać nie masz :D
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: Czym najlepiej zabezpieczyć stal i usunąć rdzę?

Post autor: andrej7 »

Na oczyszczoną rdzę dawałem Polrust, pieknie wchodzi w reakcję, jest biały, w kontakcie z rdzą element robi się niebieski, wysycha i nabiera koloru brązowego, na to farba wierzchnia. Tylko w ten sposób robiłem mniejsze powierzchnie.
Odnośnie farb okrętowych, od paru lat stosuję produkty Jotuna, zaczęło się od tego że malowałem kiedyś spory dach budynku gospodarczego 1500m2, jakąś farbą do dachów nie pamiętam co to wtedy było, po roku farba się cała złuszczyła... Kupiłem na próbę jotuna, z ciekowści, z opisu wynikało ze nie ma znaczenia czym wcześniej powierzchnia była malowana miało to elegancko się połączyć i stworzyć trwałą powłokę, tak też się stało, juz 4 lata minęły wszystko jest w jak najlepszym porządku. Teraz przy okazji odnawiania rożnych sprzętów używam tylko jotuna. Cena nie jest konkurencyjna z polską śnieżką itp. litr poliuretanu kosztuje coś ok 76zl wraz z utwardzaczem do tego rozpuszczalnik, od razu mówię ze zwykle rozpuszczalniki nie reagują z tą farbą.
Dokładnie nie wiem jaki produkt w Twoim wypadku byłby najlepszy, ale zawsze mozesz zadzwonić i dopytać o konkrety, moge podać Ci namiary na kompetentnego przedstawiciela tej firmy na Pw jeśli bys chciał.
W poszukiwaniu mocy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości