Piszczące klocki(?).

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adrian_o
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 3 sty 2016, o 14:53
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Piszczące klocki(?).

Post autor: adrian_o »

Zwracam się z pytaniem. Mam problem z piszczącym prawym przednim kołem. Sprawa jest już od dłuższego czasu, ale zlekceważyłem to bo po prostu myślałem, że klocek ma fabryczną wadę na powłoce. Otóż tydzień temu zmieniłem klocki na Textara. Tarcze też zmieniłem jakieś pół roku temu. I problem nadal istnieje. Koło jak piszczało, tak piszczy. Dziś oczyściłem dokładnie całą piastę i tarczę. Nadal to samo. Mechanik twierdzi, że prawdopodobnie piasta z łożyskiem do wymiany (koło szoruje), ja już głupieję. Ktoś podejrzewa, co może być faktycznym problemem?
Awatar użytkownika
wooolak4
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 4 maja 2017, o 17:36
Model Lexusa: is200
Skąd:: Gołdap
Kontakt:

Re: Piszczące klocki(?).

Post autor: wooolak4 »

Ja już kilka razy miałem ten problem w autach zawsze kończyło się na regeneracji zacisku bo tłoczek do końca nie wracał, albo prowadnic od jarzma. Sprawdź ;)
Awatar użytkownika
adrian_o
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 3 sty 2016, o 14:53
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Piszczące klocki(?).

Post autor: adrian_o »

Faktycznie jest tam problem z jednym tłoczkiem. Już zamówiłem komplet. Jutro jadę na wymianę i zobaczymy, czy coś się zmieni czy nie.
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Piszczące klocki(?).

Post autor: zender »

adrian_o pisze:Zwracam się z pytaniem. Mam problem z piszczącym prawym przednim kołem. Sprawa jest już od dłuższego czasu, ale zlekceważyłem to bo po prostu myślałem, że klocek ma fabryczną wadę na powłoce. Otóż tydzień temu zmieniłem klocki na Textara. Tarcze też zmieniłem jakieś pół roku temu. I problem nadal istnieje. Koło jak piszczało, tak piszczy. Dziś oczyściłem dokładnie całą piastę i tarczę. Nadal to samo. Mechanik twierdzi, że prawdopodobnie piasta z łożyskiem do wymiany (koło szoruje), ja już głupieję. Ktoś podejrzewa, co może być faktycznym problemem?
czasami konieczna moze byc wymiana podkladek pod klockami zestaw taki kosztuje cos 90zl w ASO jezeli dobrze pamietam

zender
Awatar użytkownika
adrian_o
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 3 sty 2016, o 14:53
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Piszczące klocki(?).

Post autor: adrian_o »

Tłoczki wymienione, problem nadal jest.
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Piszczące klocki(?).

Post autor: zender »

adrian_o pisze:Tłoczki wymienione, problem nadal jest.
przy wymianie tarcz lub klocków warto sprawdzić stan podkładek pod klockami..... generalnie chłopaki je wymieniają w USA razem z klockami .

Ja u siebie jak miałem problem wymieniłem na nowe i było po problemie :lolek: koszt chyba coś 90PLN


zender
Awatar użytkownika
adrian_o
Lex user
Posty: 77
Rejestracja: 3 sty 2016, o 14:53
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Piszczące klocki(?).

Post autor: adrian_o »

Ja nawet nie mam podkładek antywibracyjnych. Ale nie sądzę, żeby to była przyczyna piszczenia, bo z drugim kołem jest w porządku. Zamawiałem przedwczoraj te podkładki w Intercarsie, ale przysłali mi nie to co trzeba i muszę jechać do ASO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość