GS300 Mk3 błędna sygnalizacja aktualnego biegu

ODPOWIEDZ
zibuch
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2017, o 14:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

GS300 Mk3 błędna sygnalizacja aktualnego biegu

Post autor: zibuch »

Problem niby niewielki ale jak to lexus to musi wszystko grać :-).
Skrzynia źle sygnalizuje aktualny bieg tzn w którym momencie bym nie przełączył na ręczną zmianę to mi pokazuje że jestem na 5 biegu. Jak wrzucam na kolejny to podaje, że 6, potem jak jadę do góry to biegi oczywiście zmienia ale na wyświetlaczy to samo. Jak zjeżdżam w dół to wtedy zmniejsza poprawnie. Zawsze pokazuje tylko ten 5ty na starcie. Poza tym skrzynia pracuje bez żadnych zastrzeżeń. Ktoś miał podobny przypadek?
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 Mk3 błędna sygnalizacja aktualnego biegu

Post autor: adamsky73 »

Trzeba było choć trochę poczytać instrukcję :D
To co pokazuje na wyświetlaczu to nie jest aktualny bieg, tylko zakres na jakim ma pracować skrzynia - jak pokazuje 5 to znaczy że automat ma zmieniać biegi od 1 do 5. Takie Lexusowe dziwactwo, kompletnie bezsensowne.
Żeby było śmieszniej to oczywiście jeśli jadąc na 5 dojdziesz do czerwonego pola to i tak sam przerzuci na 6 :sarcastic:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
zibuch
Nowy lex user
Posty: 10
Rejestracja: 20 cze 2017, o 14:25
Model Lexusa: GS300
Skąd:: 3miasto
Kontakt:

Re: GS300 Mk3 błędna sygnalizacja aktualnego biegu

Post autor: zibuch »

Dzięki za uświadomienie. Ciekawe, jeździłem już wieloma automatami i pierwszy raz się z czymś takim spotykam.
A instrukcji rzeczywiście nie przeczytałem, może będzie trzeba to poznam wszystkie dziwactwa tego modelu np algorytm przełączania nawiewu z zewnętrznego na zamknięty bo logiką tego rozwiązać nie idzie :szok:
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: GS300 Mk3 błędna sygnalizacja aktualnego biegu

Post autor: adamsky73 »

Oprócz logiki związanej z jak najszybszym chłodzeniem wnętrza jest jeszcze czujnik zadymienia który przełącza na obieg wewnętrzny jak tylko jedziesz za jakimś kopciuchem. Na dodatek czułość tego „nosa” można regulować. A przynajmniej tak jest u mnie :dirol:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości