Komunikat Low Engine Oil Level

ODPOWIEDZ
cr@cker
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 7 lis 2016, o 10:10
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Komunikat Low Engine Oil Level

Post autor: cr@cker »

Hej, nie znalazłem nic sensownego na tym forum tak więc piszę temat.
Parę miesięcy temu miałem komunikat "Low Engine Oil Level" nie był to komunikat ciągły tylko pojawił się ze 2 razy w ciągu tygodnia i gasł po krótkiej chwili, pozom oleju na bagnecie prawidłowy (do kropki u samej góry), z wiedzy zaczerpniętej na internecie dokonałem wymiany oleju ... i problem znikł, do czasu :) mam zrobione około 4 tys.km na nowym oleju i komunikat wrócił ze wzmożoną siłą, na trasie 35 km pojawił się chyba z 10 razy i podobnie jak poprzednio gasł po chwili, pozom oleju na bagnecie prawidłowy (do kropki u samej góry). Nachodzi mnie myśl że winowajcą może być czujnik poziomu oleju ale nie wiem gdzie go zlokalizować w celu zdemontowania i próby przeczyszczenia, no chyba że przyczyna leży gdzie indziej tak więc proszę o radę co może być przyczyną takiego objawu. Olej Valvoline SYNPower filtr oleju MAN
cr@cker
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 7 lis 2016, o 10:10
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Komunikat Low Engine Oil Level

Post autor: cr@cker »

Ok skoro brak odp. odpowiem sobie sam ;) Czujnik mieści się zaraz nad miską olejową z prawej strony pojazdu tuż nad korkiem spustowym oleju (trzeba zdjęć plastikową osłonę skrzyni) dla świętego spokoju spuściłem olej co by się nie okazało że po odkręcaniu czujnika wywali mi lej otworem :) ... po wyjęciu czujnika i wypłukaniu w benzynie okazało się że jest pęknięty :( a więc należy go wymienić

Obrazek
artur_lewy
Lex user
Posty: 69
Rejestracja: 29 cze 2014, o 06:28
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Raszowa
Kontakt:

Re: Komunikat Low Engine Oil Level

Post autor: artur_lewy »

No dziękuję koledze bardzo za udzieloną sobie odpowiedź :ok: U mnie właśnie w weekend doszło do tego samego i szukałem jakiejś pomocy. Jeszcze raz bardzo dzięki :piwko:
obdarty i wkurwiony ale zawsze wyprostowany
cr@cker
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 7 lis 2016, o 10:10
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Komunikat Low Engine Oil Level

Post autor: cr@cker »

a masz IS 200 czy 250 ??
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość