Alternator GS430 mk3

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
lexgs
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: GS430 mk3
Skąd:: WAW
Kontakt:

Alternator GS430 mk3

Post autor: lexgs »

Hej, mial ktos problemy z alternatorem / luznym paskiem, etc. w tym modelu? Auto po tym jak nagle kompletnie stracilo zasilanie stoi w warsztacie..., ciekaw jestem na co powinienem byc gotowy :mda: Problem pojawil sie zaraz po tym, jak auto bylo myte (wezem ogrodowym :wink: ), ale to raczej zbieg okolicznosci.
Pzdr!
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Alternator GS430 mk3

Post autor: DawGad »

Jak kupowalem mojego mk3 to poprzedni wlasciciel wspominal o naprawie alternatora w aso, znalazlem fakture na okolo 800pln z aso katowice
Obrazek
Awatar użytkownika
ProMienisty
Lex user
Posty: 87
Rejestracja: 4 lis 2016, o 00:30
Model Lexusa: HONDA
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: Alternator GS430 mk3

Post autor: ProMienisty »

mi kontrolka nie świeciła od ładowania ,a było słabe bo aku padał ,alternatora 27060-50340, w ASO koszt alternatora po rabacie to 3805,45 zł, dostępność 2 dni,jak kupiłem denso z Niemiec nówka za niecałe 1200zł z wysyłką,sam wymieniłem od góry-ciężko ,ale da rade
lexgs
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: GS430 mk3
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: Alternator GS430 mk3

Post autor: lexgs »

Dzieki panowie. Nic to, czekam - jutro powinienem miec diagnoze czy to na pewno alternator. Jak wstepnie dzwonilem do ASO w sobote, to mi powiedzieli cene za nowy 4800 :doh: , ze kiedys mieli tez regenerowane za pol tej kwoty, ale teraz juz tylko nowe maja. W razie co, ten Denso jest jakas alternatywa (ja na necie widzialem po 1500).
Pzdr.
Awatar użytkownika
piotrek_camry
Lex user
Posty: 205
Rejestracja: 16 paź 2016, o 21:37
Model Lexusa: Camry x2
Skąd:: Wojnów/Siedlce
Kontakt:

Re: Alternator GS430 mk3

Post autor: piotrek_camry »

Oddaj do regeneracji swój alternator.
Chyba, że GS ma jakiś kosmiczny i tylko w ASO to potrafią :biggrin2:
Awatar użytkownika
Seb-GS430
Lex user
Posty: 59
Rejestracja: 9 lut 2017, o 02:20
Model Lexusa: GS430 V8
Skąd:: Bristol, Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Alternator GS430 mk3

Post autor: Seb-GS430 »

Jak na złość - mój też właśnie stoi u kuzyna w warsztacie..
Nagle ładowania brak i najgorsze myśli..

Okazało się jednak wczoraj, że tzw diody w alternatorze były poprzepalane - podobno powodem mógł być słaby już akumulator.
Dzisiaj okaże się jeszcze czy i ten nie jest do wymiany (bo mógł być powodem, ale nie musiał)..

Podpytałem konkretnie i podobno w sytuacji gdy akumulator jest słaby, komputer daje sygnał by alternator mocniej ładował akumulator dla zasilenia wszystkich systemów (choć przejechałem na samym aku około 100 km, więc wydaje mi się, że powód leżał gdzie indziej).
Jednak z racji, że fachowcem w tej dziedzinie nie jestem, a fachowcy mówią, że to właśnie mógł być powód ich przepalenia to czekam jeszcze na rozwój wydarzeń.. :ok2:

[EDIT]
Wczoraj autko odebrałem z nowym aku i zregenerowanym alternatorem.
Póki co ładowanie 13,6-13,7V, ale kolega elektryk stwierdził, że to norma przy nowym aku i za "parę" kilometrów powinien wrócić do odpowiedniego ładowania (tj ok 14,1-14,3V). :biggrin2:
Audiofil V8.. :cenzura: :fiu:
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Alternator GS430 mk3

Post autor: DawGad »

Dziś podjeżdżam pod dom i nagle choinka na desce rozdzielczej, check vsc, check ecb, kontrolka od trakcji i kontrolka akumulatora. Po podłączeniu multimetru do akumulatora - brak ładowania napięcie 11,5V.
Na tą chwilę wymontowałem alternator, co nie jest łatwe w tym samochodzie i umówiłem się na wizytę u specjalistów. Mam nadzieję że to wina alternatora. Jak już wcześniej wspominałem był regenerowany...
Obrazek
lexgs
Lex user
Posty: 42
Rejestracja: 13 paź 2016, o 22:38
Model Lexusa: GS430 mk3
Skąd:: WAW
Kontakt:

Re: Alternator GS430 mk3

Post autor: lexgs »

U mnie skonczylo sie wymiana alternatora na regenerowany (950pln) i w kilku miejscach zapewniali mnie, ze po regenercji jest taki sam jak nowy, bo wymieniaja wszystkie elementy, ktore podlegaja zuzyciu. Skoro samo aso lexusa to praktykowalo, to taki alternator powinien jednak troche wytrzymac.
Awatar użytkownika
DawGad
Lex Driver
Posty: 362
Rejestracja: 16 lis 2012, o 17:30
Model Lexusa: IS200 >> GS430 mkIII
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: Alternator GS430 mk3

Post autor: DawGad »

Właśnie odebrałem alternator z regeneracji, chylę czoła dla Pana który ogarnął temat w 3 godziny. Okazuje się że padły pierścienie ślizgowe na wirniku, wytarły się przez nagromadzony brud. Wymieniony został wirnik, jedno łożysko oraz szczotki. Koszt 220pln.
Obrazek
tekro
Lex user
Posty: 73
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:20
Model Lexusa: IS
Skąd:: Warszawa

Re: Alternator GS430 mk3

Post autor: tekro »

A gdzie regenerowałeś? Znacie może jakies dobre warsztaty w Warszawie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości