[OSTRZEŻENIE] Zakupy u maniek_ls400

W tym dziale ostrzegamy lub chwalimy użytkowników za przeprowadzone transakcje na naszym forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[OSTRZEŻENIE] Zakupy u maniek_ls400

Post autor: rey »

Sprzedał mi niesprawny, cieknący dyfer do LSa. Przyszedł czas na wymianę okazało się, że części w takim stanie się nie zakłada, a wymiana samego uszczelniacza nie ma sensu, bo wyciek w krótkim czasie powraca. Przerabiałem to u siebie, nowy lexusowski wytrzymał tylko pół roku.

Faktem jest, że kupiłem go kilka miechów temu, ale jak mi się wydawało, od dobrego znajomego z forum, nie przypadkowego ogłoszenia w sieci. Pod wrakiem wisiał od kilku lat i jakoś mu to nie przeszkadzało, a ogłoszeń w sieci nie widziałem.

Chciałem mieć rezerwę (mechanik widział opiłki przy wymianie oleju), a Mańkowi zrobić przysługę. W odpowiedzi bezczelnie pisze, że go męczyłem o ten dyfer 2-3 miesiące - TAK, to przez jego niesłowność dzwoniłem kilka razy.
Pisze, że mechanicy chcą zarobić, sprzedać mi część ze swojego źródła - NIE, jeżeli dyfer byłby sprawny zamontowali by go w samochodzie i nie było by tematu. Część nie była montowana.
Twierdzi, że odbierałem osobiście, czyli widziałem co brałem i to ja kupiłem, on mi nie sprzedawał :mda: Nie jestem znawcą mechaniki, po prostu kupiłem część na zapas, zawierzyłem w jego znajomość tematu i serdeczne podejście do chęci niesienia pomocy widoczne również na forum.

Początkowo zadeklarował częć zwrotu z pomniejszeniem o kwotę demontażu, na którą się zgodziłem, choć nie powinienem, ostatecznie zostałem z niepełnowartościowym gratem.

Ostrzegam i nie polecam!
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: [OSTRZEŻENIE] Zakupy u maniek_ls400

Post autor: agiless »

Czemu niby nie wymienia się uszczelniaczy i który nie trzyma?
sebek8888
Lex Driver
Posty: 368
Rejestracja: 30 kwie 2015, o 14:36
Model Lexusa: LS400
Skąd:: Zyrardów
Kontakt:

Re: [OSTRZEŻENIE] Zakupy u maniek_ls400

Post autor: sebek8888 »

Dyfer byl zalany olejem jak go brales?
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [OSTRZEŻENIE] Zakupy u maniek_ls400

Post autor: rey »

agiless pisze:Czemu niby nie wymienia się uszczelniaczy i który nie trzyma?
Najczęściej, gdy zaczyna puszczać olej oprócz zużycia uszczelniacza wyciera się również wałek, po którym uszczelniacz pracuje. Wymieniałem u siebie na oryginał lexusa i wytrzymał tylko pół roku. To opinia gościa z Konstancina-Jeziornej, który zajmuje się sprzedażą Lexusów i częściami już od wielu lat.
sebek8888 pisze:Dyfer byl zalany olejem jak go brales?
Było widać jakieś zaolejenia, założyłem, że przy demontażach i przy przewracaniu częściami może się coś ubabrać. No i kupowałem od forumowego kaznodziei, więc czego mógłbym się obawiać - a jednak.
Awatar użytkownika
agiless
Lex user
Posty: 266
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:25
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Skierniewice
Kontakt:

Re: [OSTRZEŻENIE] Zakupy u maniek_ls400

Post autor: agiless »

No to muszę Ci powiedzieć, że mam Camry od ponad 10 lat, przelatane już ponad 400kkm. Wymieniane uszczelniacze półosi w skrzyni i nic nie cieknie. Małe ślady pracy uszczelniacza na półosi również były, ale uszczelniacze w ASO sam kupiłem i wymieniłem, więc wiem na czym jeżdżę.
Awatar użytkownika
rey
Lex user
Posty: 227
Rejestracja: 1 lis 2014, o 23:22
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [OSTRZEŻENIE] Zakupy u maniek_ls400

Post autor: rey »

Być może forumowy mechanik coś źle zrobił, ale nie mam pewności dlatego nie będę tworzył historii.

Po zakupie wszystko było ok. Po pierwszej wymianie oleju w dyfrze (2,5 roku temu) po przejściu z D na R pojawił się metaliczny stuk, jakby uderzenie młotkiem w imadło. Jakiś czas po tym fakcie pojawił się wyciek na uszczelniaczu od strony wału napędowego. Przy drugiej wymianie oleju, jakieś 8 miechów temu, na korku spustowym pojawiła się dość okazała piramidka z opiłków, po tym fakcie został zakupiony na zapas kolejny dyfer. Przy wymianie oleju został założony również uszczelniacz z ASO, który w tej chwili już przecieka. Niestety metaliczny odgłos pozostał, dlatego dyfer leci na złom, mam nadzieję, że owy stuk nie pochodzi ze skrzyni, zobaczymy jak będzie po wymianie, w tym tygodniu w sanki wskakuje drugi.

Olej nie był z ASO, został wymieniony na odpowiednik przez tego samego mechanika, który serwisuje mi samochód od momentu zakupu. Rzekomo dyfer nie ma szczególnych wymagań, co do oleju, ale nie mam wiedzy jak to jest naprawdę. Możliwe, że to olej był powodem wywalenia mechanizmów dyfra, a uszczelniacz uszkodził się bo pracował na powierzchni wałka uszkodzonej po demontażu poprzedniego, ale tego raczej nigdy się nie dowiem :mda: Pierwszy olej, wymieniany zaraz po zakupie wyglądał jakby nikt nie wymieniał go od nowości, gość od którego kupiłem Lexa nie przypominał sobie, żeby kiedykolwiek go wymieniał, czyli wszystko jest możliwe...
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

[OSTRZEŻENIE] Zakupy u maniek_ls400

Post autor: legato97 »

Piszemy tylko na temat. Czyli opinia o uzytkownikach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ostrzeżenia i Pochwały”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości