[IS200] Kolektor + wydech końcowy

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Awatar użytkownika
dynfer
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

[IS200] Kolektor + wydech końcowy

Post autor: dynfer »

Witam. Z racji iż oryginalny kolektor wydechowy ma tragiczna przepustowość a wydech końcowy mi zgnił już zaczynam się rozglądać za innymi gratami.
Jaki kolektor i wydech końcowy byście polecili? Co do tłumika końcowego to szukam coś w stylu HKS / Apexi N1
Jackass88
Lex user
Posty: 48
Rejestracja: 17 kwie 2017, o 11:04
Model Lexusa: Is200 mk2 Stance, gs300 mk2 Aristo ViP.
Skąd:: Lublin,Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów, Lublin
Kontakt:

Re: [IS200] Kolektor + wydech końcowy

Post autor: Jackass88 »

Staje przed tym samym dylematem katy w kolektorze obydwa stan rozsypka juz tylko zamula podobnie tlumik srodkowy. I chce zrobic juz od A do Z caly wydech aby : 1) odmulic silnik 2) zrobic go na sportowo ale bez efektu darcia mordy na kazdym zakresie pracy silnika. Z kolektorem wydechowym z tego co widzialem opcje sa dwie kupic gotowy z UK na ebay ( 1gfe sportmainfold ) koszt okolo 1000zl lub samemu wyciac i wspawac rury. Poza efektem wizualnym chyba nie bedzie on gorszy patrzac na budowe jego i kilku jakich widzialem tu na forum samoróbek i opini odnosnie nich temat sond tez jest oklepany: sa przed katami w kolektorze wydechowym. Tlumik srodkowy to kwestia usuniecia i wsawienia rurki czytalem opinie i tu nie wiem jedni pisza za szersza inni ze wezsza o 0.25 cal dla usuniecia efektu darcia mordy. I tutaj sonde trzeba w emulator zalozyc. Koncowy tlumik to juz kwestia gustu ja ze wzgledu na ekonomiczne rozwiazanie a zarazem trwale zastanawiam sie na pospawaniu samemu kolektora wydechowego bez katow. Wywalenie srodkowego tlumika oraz wieksza koncowka do koncowego seryjnego tlumika bo jako jedyny sie dobrze trzyma. Do tego chyba trzeba jedynie jedna sonde zemulowac. Czy sie myle? Ktos moze cos wiecej porad w tym temacie dorzucic poradzic co przerabial ten temat i koszty :)
Awatar użytkownika
dynfer
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Kolektor + wydech końcowy

Post autor: dynfer »

No mnie znajomi zachecaja grubo do De-Kata ale obawiam się przeglądów i kontroli policyjnej z analizatorem spalin (co innego jakbym mial diesla :P ). Tak jak się pozbędziesz katalizatora to sonda za nim będzie świrować i trzeba będzie wykorzystać emulator lub wyłączyć ją w ECU.
Rachey
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 11 kwie 2017, o 20:42
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: [IS200] Kolektor + wydech końcowy

Post autor: Rachey »

Nie będę dla jednego pytania zakładał nowego tematu, więc zadam tutaj:
Czy ktoś kojarzy, czy kolektor i pierwsze katy- odcinek aż do Y-pipe- są takie same w IS300 jak w GS300?
Kupiłem IS300 z zrobionym kompletnym wydechem, ale jest męczący przy codziennym jeżdżeniu autostradą i chcę go w pewnym stopniu wyciszyć.
Awatar użytkownika
tomcio105
Lex Driver
Posty: 441
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:15
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Ch-w/DG
Kontakt:

Re: [IS200] Kolektor + wydech końcowy

Post autor: tomcio105 »

dynfer pisze:No mnie znajomi zachecaja grubo do De-Kata ale obawiam się przeglądów i kontroli policyjnej z analizatorem spalin (co innego jakbym mial diesla :P ). Tak jak się pozbędziesz katalizatora to sonda za nim będzie świrować i trzeba będzie wykorzystać emulator lub wyłączyć ją w ECU.
Co do sondy to nie zawsze będzie świrować ;)

Też mnie czeka wymiana, ale jako, że trochę tych kolektorów mi leży to ładnie się wytnie prekaty i przerobi :)
dzadzar
Lex user
Posty: 53
Rejestracja: 21 kwie 2017, o 19:51
Model Lexusa: IS300
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: [IS200] Kolektor + wydech końcowy

Post autor: dzadzar »

pozwolę sobie skorzystać z tematu, zastanawiam się na wymianą wydechu końcowego w IS300 (fabryczny jest troszkę za cichy), chciałbym zamontować coś co przysłowiowo nie "drze japy" ale ma ładny mruk. będę wdzięczny za jakieś propozycje. Preferowana wersja z silencerem :)
kwaadrat
Nowy lex user
Posty: 14
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 17:31
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [IS200] Kolektor + wydech końcowy

Post autor: kwaadrat »

W poprzednim IS200 który był "gruzem" z zaspawanym dyfrem urwał mi się końcowy, jeździłem tak chwilę po czym po prostu dospawaliśmy rurę za zderzak (strasznie się grzał bagażnik) i szczerze mówiąc byłem zaskoczony efektem dźwiękowym... Pomimo tego że końcowy tłumik jest ogromny wcale po jego "usunięciu" nie było nieznośnie głośno, dźwięk nie był basowy a auto zaczęło się wydzierać przyjemnym dla ucha dźwiękiem powyżej 4500 obrotów, poniżej miał po prostu lekko inny dźwięk. Szczerze zastanawiam się nad podobną opcją w moim obecnym daily nawet nie ze względów ekonomicznych ale po prostu boję się że jak założę jakikolwiek inny przelot to dźwięk mi się nie spodoba lub co gorsza będzie mocno basowy a tego chcę uniknąć... Jak to zrobię to wrzucę film jak brzmi.
Awatar użytkownika
dynfer
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 14 lip 2017, o 17:42
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: [IS200] Kolektor + wydech końcowy

Post autor: dynfer »

Ja mam u siebie aktualnie prosta rure od katalizatora 2.5" bez srodkowego a na koniec wydech wm sport 4" tyle ze teraz jak mysle to bym go zamienil na rm motors. Co prawda jak narazie nie narzekam na dzwiek. Ale bez wyciszacza dluzsza jadza nie ma sensu bo glowa boli xD
grucha2666
Lex Driver
Posty: 457
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:53
Model Lexusa: IS 300
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [IS200] Kolektor + wydech końcowy

Post autor: grucha2666 »

dzadzar pisze:pozwolę sobie skorzystać z tematu, zastanawiam się na wymianą wydechu końcowego w IS300 (fabryczny jest troszkę za cichy), chciałbym zamontować coś co przysłowiowo nie "drze japy" ale ma ładny mruk. będę wdzięczny za jakieś propozycje. Preferowana wersja z silencerem :)

Szukaj tłumika końcowego TTE. fajnie brzmi powyżej 3500 rpm. na trasie jest bardzo kulturalnie. jak chcesz coś głośniejszego to uważaj bo może się okazać że w trasie będzie cię męczyć. ogólnie lexus is mk1 jest słabo wygłuszony (słabo jak na auta klasy średniej a tragicznie jak na auta typu premium). więc najbardziej optymalnym rozwiązaniem (choć drogim) jest kompletne wygłuszenie auta a następnie zrobienie przelotu.
Awatar użytkownika
Rzeznix
Lex user
Posty: 118
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 20:56
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: [IS200] Kolektor + wydech końcowy

Post autor: Rzeznix »

Gorzej wyciszony niz e46 albo a4 b6?
Dej mu na zimnym!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości