Gazociąg w GS 300 MK1 - problemy

Problemy oraz informacje na temat użytkowania instalacji LPG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
noangels
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 16 gru 2010, o 20:42
Model Lexusa: GS300 MK1
Lokalizacja: P-ń
Kontakt:

Gazociąg w GS 300 MK1 - problemy

Post autor: noangels »

Odebrałem auto od gazownika w Turku Eco CAR. Instalacja Ladirezo Omegas. Wsiadam i od razu czuje ze auto nie chodzi idealnie, szarpie na wolnych tak jakby gubiło zapłon na jakimś garze. Ok. Zawrotka i wbijam ze cos nie hasa. Oni ze to pewnie cos z zapłonem. Wróciłem do domu i od razu zarezerwowałem sobie miejsce w LEX klinice z Arcymistrzem Stachem oraz giermkiem Bishi:) Okazało się że pewnie przy zdejmowaniu przepustnicy zalali kable woda. Wymiana kabli oraz palca. Ale podczas wymiany wyskoczyło dużo niedociagnięc. Uszkodzili mi kostke, zmontowali przepustnice na syfiasty sylikon, wióry od wiercenia na listwie koło gniazd świec. No i czuć w aucie gazem. Pojechałem dzisiaj na stacje diagnostyczną koleś przeleciał mi czujnikiem i nic nie pokazał zeby gdzies był wyciek, ale czuć. Powiedział mi że on jak swiezo załozył instalke takze bylo czuć. Kolejna rzecz to przewody gumowe doprowadzaace gaz do reduktora ktory jest za zderzakiem ida kolo kolektora wydechowego. Nie wiem czy to dobrze ale jak dzisiaj sprawdzał to sa gorace po przejechaniu 50 km. Zdjęcia:

Obrazek
Wióry koło świec


Obrazek
Obrazek
Sylikon dostał się do przepustnicy

Obrazek
Najważniejsze zdjęcie - kolektor i przewody o to się boję najbardziej

Obrazek
Przewody od Wtrysków

Obrazek
Wtryski
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Gazociąg w GS 300 MK1 - problemy

Post autor: lukas78 »

Powiem szczerze dziwię się koledze, że tak piekną maszynke wstawił do druciarzy (bo tak ich należy nazwać skoro montują w taki sposób pożądnej firmy LR instalacje na której auto nie chce chodzić, a powinno) - mógł kolega trochę poczytać lpg-forum i następnie wstawić do jakiegoś porządnego gazownika polecanego przez dobrych gazowników w/w forum.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
noangels
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 16 gru 2010, o 20:42
Model Lexusa: GS300 MK1
Lokalizacja: P-ń
Kontakt:

Re: Gazociąg w GS 300 MK1 - problemy

Post autor: noangels »

Kolego naczytałem sie troche i opinie mieli dobre. A poza tym wkładaja oni instalki do salonowych aut: Skoda, Dacia. Kumpel u nich miał zakładane i wszystko ok.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Gazociąg w GS 300 MK1 - problemy

Post autor: tomekb »

lpg forum to nie wyrocznia, mysle ze poprostu fachowcy nie mieli doczynienia z taka v6 i dlatego problem wynikl a ze nie mysla to inna sprawa, wiem ze to wkurza ale musisz ich nekac by poprawili ta instalke zobacz jak u stachulexa jest i podobnie niech zrobia
tez mi przewody ida kolo kolektorów ale troche wiecej miejsca jest
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Gazociąg w GS 300 MK1 - problemy

Post autor: lukas78 »

noangels pisze:Kolego naczytałem sie troche i opinie mieli dobre. A poza tym wkładaja oni instalki do salonowych aut: Skoda, Dacia. Kumpel u nich miał zakładane i wszystko ok.
Skoro tak, to delikatnie mówiąc potraktowali Cie chyba niezbyt poważnie oraz nieprofesjonalnie i należy im się niezły opr. :ireful3: - w takim układzie na Twoim miejscu zamieścił bym te fotki na lpg-forum i opisał to wszystko z odpowiednim komentarzem. Poza tym egzekwował bym od nich poprawienie tej instalki tak żeby to wszystko chulało jak trzeba, bo auto wstawiałeś w idealnym stanie i w takim stanie powinno od nich wyjechać.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Gazociąg w GS 300 MK1 - problemy

Post autor: janasek »

Dokładnie, koniecznie trzeba wyegzekwować aby poprawnie ją zamontowali. Jesteś już dogadany czy dopiero będziesz z nimi walczył?

Pozdro
Luxusem jadę... :)
Awatar użytkownika
noangels
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 16 gru 2010, o 20:42
Model Lexusa: GS300 MK1
Lokalizacja: P-ń
Kontakt:

Re: Gazociąg w GS 300 MK1 - problemy

Post autor: noangels »

Po wymianie kabli oraz palca auto chodzi dobrze. Takze nie mam zadnych ale. Tylko jak wyjechalem od nich to szok straszny. Zapłaciłem kupe kasy i lipa. Ale Stachu zadzwoni do nich jako mechanik i bedzie gadał w celu odzyskania coś kasy. A jak nie to zgłosze do LadiRenzo Polska skarge na nich i opisze tak jak mówicie. Poza tymi opcjami co im sie nie udały instalka jest zestrojona dobrze, wkreca sie, zadnych szarpnięc, leciałem 190 i zaden problem. Wiec mysle ze jak by cos oddali to by sie oplacalo. tylko niepotrzebny stres.
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Gazociąg w GS 300 MK1 - problemy

Post autor: tomekb »

LEX KLINIKA uratowala lexa heheh
Lex

Re: Gazociąg w GS 300 MK1 - problemy

Post autor: Lex »

noangels pisze:Zapłaciłem kupe kasy i lipa.
Ja również się koledze dziwię tym bardziej że jest kilka temów na naszym forum co i za ile wstawić do 2jz-ge , a "LadiRenzo" co to za wynalazek ? Ja mam do tego engine zapakowane takie same graty jak inni z forum (STAG300+,RED.GOLD,ITP) bo to jest sprawdzone i tym się kierowałem , średnio 100KM kosztuje mnie nie całe 40zł a auto jedzie tak samo jak na benie , instalka kosztowała 2.400zł to chyba nie kupa kasy .

Za wióry i sylikon to bym :pala: - pochwal się ile taki MĘTAŻ Cię kosztował , z wężami przy kolektorze nie jest tak źle na focie widzę normalny odstęp , ale jak ma Ci to nie dawać spokoju i wybuchowe masz myśli to faktycznie niech szpece je przełożą , pamiętaj że żaden mechanior się do swoich błędów nigdy nie przyzna a o zwrocie choćby 1zł zapomnij .
Awatar użytkownika
noangels
Lex user
Posty: 66
Rejestracja: 16 gru 2010, o 20:42
Model Lexusa: GS300 MK1
Lokalizacja: P-ń
Kontakt:

Re: Gazociąg w GS 300 MK1 - problemy

Post autor: noangels »

Instalka 4600zł. Dużo kasy. Ale LR to dobra instalka. Kilka osób mi ja polecało na forum także. Człowiek sie na błedach uczy. Niestety.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy techniczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości