Ubywa płynu chłodzącego

djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Ubywa płynu chłodzącego

Post autor: djslavoll »

Cześć,

Jak często uzupełnianie płyn chłodzący?

U mnie ubywa miesięcznie ok. 150-200ml (600km), sądząc po poziomie zbiornika wyrównawczego.
Mój mechanik od aut japońskich uważa, że to normalne, choć w żadnym poprzednim wozie niższej klasy nie dolewałem.

Mam gs300 (90kkm), ale kumpel w gs430 (280kkm), świeżo po wymianie uszczelki pod głowicą, też tyle dolewa.

Dzięki
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Ubywa płynu chłodzącego

Post autor: blue »

Układ chłodzenia to układ zamknięty. Jeśli płynu ubywa, to znaczy że gdzieś jest nieszczelność. Sprawdź dół chłodnicy. Jeśli nie ma wycieków wokół silnika, to znaczy że płyn jest zaciągany do środka i spalany czyli uszkodzona uszczelka pod głowicą. Pooglądaj wszystko dokładnie i lepiej nie zlecaj tego mechanikowi, który twierdzi że ubywanie płynu jest normalne.
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Ubywa płynu chłodzącego

Post autor: djslavoll »

blue pisze:Układ chłodzenia to układ zamknięty. Jeśli płynu ubywa, to znaczy że gdzieś jest nieszczelność. Sprawdź dół chłodnicy. Jeśli nie ma wycieków wokół silnika, to znaczy że płyn jest zaciągany do środka i spalany czyli uszkodzona uszczelka pod głowicą. Pooglądaj wszystko dokładnie i lepiej nie zlecaj tego mechanikowi, który twierdzi że ubywanie płynu jest normalne.
Rozumiem. Tak będę musiał zrobić.
Może Webasto, jako dokładane, gdzieś popuściło...
Awatar użytkownika
dzida
Lex Driver
Posty: 506
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:13
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Biłgoraj
Kontakt:

Re: Ubywa płynu chłodzącego

Post autor: dzida »

Mi uciekało gdzieś w okolicy skrzyni biegów. Dopiero przy wymianie sprzęgła jak mechanik zdjął skrzynię to zobaczył
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Ubywa płynu chłodzącego

Post autor: djslavoll »

dzida pisze:Mi uciekało gdzieś w okolicy skrzyni biegów. Dopiero przy wymianie sprzęgła jak mechanik zdjął skrzynię to zobaczył
Cenne spostrzeżenie.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Ubywa płynu chłodzącego

Post autor: lukas78 »

Przy rozgrzanym silniku otwórz maskę - jeśli jest gdzieś wyciek, to będzie czuć specyficzny intensywny zapach płynu.
U mnie chłodnicę w tym roku zmieniałem na nową, ponieważ przegoniłem trochę auto na autostradzie i góra starej chłodnicy się poddała - szczególnie wrażliwy fragment chłodnicy jest pod plastikowym wlotem powietrza. Po wymianie chłodnicy zero dolewek.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
djslavoll
Lex user
Posty: 150
Rejestracja: 4 lis 2015, o 20:10
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Ubywa płynu chłodzącego

Post autor: djslavoll »

lukas78 pisze:Przy rozgrzanym silniku otwórz maskę - jeśli jest gdzieś wyciek, to będzie czuć specyficzny intensywny zapach płynu.
U mnie chłodnicę w tym roku zmieniałem na nową, ponieważ przegoniłem trochę auto na autostradzie i góra starej chłodnicy się poddała - szczególnie wrażliwy fragment chłodnicy jest pod plastikowym wlotem powietrza. Po wymianie chłodnicy zero dolewek.
Sprawdzę, dzięki.
domo285
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 wrz 2017, o 07:12
Model Lexusa: GS300 mkII
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Ubywa płynu chłodzącego

Post autor: domo285 »

U mnie natomiast świeży temat, to puszczanie płynu przez pompe wody na wirniku, wtedy leje przez otwór technologiczny w pompie, I to przy przebiegu 170 tys. Km. No i niestety trzeba było przy okazji zrobić rozrząd, simeringi, termostat, pasek osprzętu, Sporo tego, ale mam nadzieję,ze w te rejony samochodyu już nie zajrze.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Ubywa płynu chłodzącego

Post autor: owczar »

Przecież pompa to element który należy wymieniać z rozrzadem. U mnie przy 150 już lekko puszczala.
Awatar użytkownika
foka1
Lex user
Posty: 197
Rejestracja: 15 sty 2011, o 20:27
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Karwia
Kontakt:

Re: Ubywa płynu chłodzącego

Post autor: foka1 »

u mnie w gs300 mk2 jest orginalna poma przelot 230 tys i nic nie puszcza :piwko:
GS 300 MKII 2001
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk2 1997-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość