Lexus IS300 bicie kierownicy

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
liczner5690
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 6 gru 2016, o 21:02
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Lubawa
Kontakt:

Lexus IS300 bicie kierownicy

Post autor: liczner5690 »

Witaaam, pacjent lexus is300 problem jaki wystepuje to bicie kierownicy na poczatku myslelismy ze jest to wina krzywych tarcz poniewaz nie byly one pierwszej mlodosci. Tarcze i klocki zostaly wymienione na nowe ale bicie nie ustapilo nowe tarcze zostaly zmierzone pod katem bicia ale wszystko w normie takze to odpada. Opony sa okej bedzie to ich druga zima kola takze sa wywazone. Noo i odnosnie bicia przy 100km/h bije dosyc mocno po wcisnieciu hamulca wystepuje takie szarpniecie kierownica po wcisnieciu mocniej bicie ustepuje alee nie calkowicie. Co moze byc przyczyna takich objawow ??
Z gory dzieki za pomoc!
Pozdrawiam !!
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Lexus IS300 bicie kierownicy

Post autor: Pawcio1979 »

Na początek proponował bym sprawdzenie dokładne hamulców. Czy nie są za duże luzy na zaciskach. Tzn czy klocki w prowadnicach w których się poruszają nie mają za dużego luzu. Całe zaciski są zamontowane na takich prowadnicach które też łapią luzy http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=39&t=4128
W poprzednim aucie miałem podobny problem z hamulcami. Raz biła kierownica przy hamowaniu a innym razem nie. Jak pierwszy raz naciskałem pedał to biło, odpuściłem na sekundę i ponownie wciskałem i było już dobrze. Psy wieszałem na tarczach i klockach a sprawa okazała się banalna.
Tarcze musiały się "ułożyć" na piastach i wystarczyło że zdjąłem koło ze szpilek i ponownie je zamontowałem i już biło.
Raz na zawsze sprawę załatwiło porządne rozebranie zacisków, tarczy i porządne wyczyszczenie drucianką na wiertarce, porządne poskręcanie, pokasowanie luzów i mocne dokręcenie śrubek mocujących tarcze na piastach! Trzeba tak zrobić żeby nic nie wpadało między tarcze a piasty!!!

Ps. Ważna sprawa.........między tarcze a piasty nic nie smarujemy!!!
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
liczner5690
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 6 gru 2016, o 21:02
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Lubawa
Kontakt:

Re: Lexus IS300 bicie kierownicy

Post autor: liczner5690 »

Odnosnie hamulcow tzn prowadnic zaciskow montazu klockow wszystko jest jak najbardziej okej, tarcze po montazu byly mierzone pod katem bicia i wszystko w producenta normie takze odnosnie hamulcow wszystko jest w jak najlepszym porzadku, aaa przy ruszaniu kolem na podnosniku widac ze na mocowaniu maglownicy jest tak jakby spory luz
Awatar użytkownika
darek007
Lex user
Posty: 160
Rejestracja: 1 sie 2015, o 23:35
Model Lexusa: IS200
Skąd:: śląsk
Kontakt:

Re: Lexus IS300 bicie kierownicy

Post autor: darek007 »

A tłoczki w zaciskach nie zapiekają się/nie są zapieczone. Miałem podobny problem do twojego, winą był zapieczony tłoczek.
simur
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 22 sie 2017, o 17:48
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus IS300 bicie kierownicy

Post autor: simur »

W moim przypadku bicie było spowodowane przez tarcze, ale również przez tuleje z przodu. Tuleje miałem mocno poszarpane i całe drgania z tarcz leciały na kierownice. Sprawdzić nie zaszkodzi.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Lexus IS300 bicie kierownicy

Post autor: gmiter »

U mnie bicie kierownicy było spowodowane rozwalonymi tulejkami maglownicy.
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Lexus IS300 bicie kierownicy

Post autor: ghostmateus »

Ja z koleji polecam sprawdzić tuleje na bananach bo jeżeli są zmęczone, ponadrywane to będzie ich wina. Tarcze i klocki są wymienione więc to nie to. U kumpla w E60 "napierdalało"(innego słowa nie mogę użyć) przy ostrym hamowaniu z dużych prędkości. Wymienił cały zawias z przodu jak ręką odjął. U mnie przez te tuleje rzuca autem przy hamowaniu i też już zaczyna się bicie więc wymieniam na poli.
liczner5690
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 6 gru 2016, o 21:02
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Lubawa
Kontakt:

Re: Lexus IS300 bicie kierownicy

Post autor: liczner5690 »

Dzieki Panowie za pomoc, w moim przypadku chyba uderze w pierwszej kolejnosci w tuleje maglownicy, napisze co i jak po ich wymianie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ghostmateus
Lex Driver
Posty: 554
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:39
Model Lexusa: GS 430
Skąd:: Prudnik/Opole
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Lexus IS300 bicie kierownicy

Post autor: ghostmateus »

Na stacji diagnostycznej sprawdź sobie te tuleje tam będzie widać czy są uszkodzone.
liczner5690
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 6 gru 2016, o 21:02
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Lubawa
Kontakt:

Re: Lexus IS300 bicie kierownicy

Post autor: liczner5690 »

Witaaam, na stacji diagnostycznej wyszlo ze tuleje na wahaczu dolnym ze tak powiem tym blizej kierowcy sa w nieciekawym stanie oraz jak juz wspomnialem tuleje na maglu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości