Dwa małe elektryczne problemy spryskiwcze i lusterka is200

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Patyk
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2017, o 12:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Dwa małe elektryczne problemy spryskiwcze i lusterka is200

Post autor: Patyk »

Witam

Użytkuję is 200 od około dwóch lat.Gdy go kupiłem wiedziałem że nie działają w nim spryskiwacze świateł przednich i nie składa się lusterko pasażera gdy wcisnę guzik kierowcy działa.
Jako że postanowiłem nie rozstawać się z is 200 chcę to naprawić .Czy któryś z kolegów mógł by mnie naprowadzić gdzie szukać przyczyny nie działającego lusterka ? Wymiana silniczka? Czy za działanie spryskiwaczy odpowiada jakiś silniczek ? Jaka może być przyczyna i gdzie szukać ewentualnych awarii .

Wszystkim z góry dziękuje za okazaną pomoc pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

Dwa małe elektryczne problemy spryskiwcze i lusterka is200

Post autor: Damian87 »

Spryskiwaczy lamp nie mam ale co do składania lusterek to chce się złożyć ale nie ma siły czy w ogóle nie próbuje?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Patyk
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2017, o 12:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Dwa małe elektryczne problemy spryskiwcze i lusterka is2

Post autor: Patyk »

Kompletnie brak reakcji tak jak by nie było tam nic nie rozbierałem tego ale jak sie mocno uderzy samo sie składa wiec nic tam go nie blokuje w środku nie buczy nie działa
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Dwa małe elektryczne problemy spryskiwcze i lusterka is2

Post autor: blue »

Zdejmij boczek i sprawdź wiązkę lusterka. Jeśli tam jest OK, to spalony silniczek.
Spryskiwacze działają pneumatycznie, więc pewnie pompka je obsługująca nie ma zasilania. Zdejmij zderzak i zobaczysz jak tam wszystko idzie.
Patyk
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2017, o 12:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Dwa małe elektryczne problemy spryskiwcze i lusterka is2

Post autor: Patyk »

Dziękuje panowie za odpowiedzi i chęć pomocy mam pytanie gdzie dostane ewentualnie silniczek do lusterka bo na allegro nie mogę nic znaleźć pod jaką nazwą szukać a może ktoś ma taki sprawny silniczek na sprzedaż. Dodatkowo zapytam czy lusterka mają swoje bezpieczniki i czy spryskiwacze od szyby mają osobny bezpiecznik czy ten sam co spryskiwacze świateł
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Dwa małe elektryczne problemy spryskiwcze i lusterka is2

Post autor: blue »

Samych silniczków nie ma. Kup całe lusterko i przełóż w całości albo baw się w wyciąganie i wkładanie mechanizmu.
Osobny bezpiecznik ma tylko podgrzewanie lusterek. Spryskiwacze reflektorów są chyba na bezpieczniku głównego spryskiwacza.
Patyk
Nowy lex user
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2017, o 12:03
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: Dwa małe elektryczne problemy spryskiwcze i lusterka is2

Post autor: Patyk »

Właśnie frapowało mnie pytanie czy mechanizm znajduje się w lusterku czy może w tym trójkącie obudowie która trzyma lusterko z tego wynika że w lusterku dziękuje serdecznie za odpowiedź jak tylko znajdę się w kraju to zacznę majstrować pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości