Is 250 - kilka pytan

ODPOWIEDZ
alekooo
Nowy lex user
Posty: 2
Rejestracja: 6 lis 2017, o 23:49
Model Lexusa: is 250
Skąd:: szczecin
Kontakt:

Is 250 - kilka pytan

Post autor: alekooo »

Witam wszystkich,
mam kilka pytań odnośnie eksploatacji mojego lexusa

Pierwsze- najwazniejsze, ktore nie powiem troche mnie niepokoi. Co ile zmieniac olej w skrzyni? O ile w ogole zmieniac? Mam +-83 k przebiegu (is250 2009). Pytalem poprzedniego wlasciciela i z tego co mowil nigdy nie bylo problemow ze skrzynia, a olej nie byl zmieniany. Z tego co czytalem w internetach, niektorzy pisza co 30kkm,60kkm, a niektorzy, ze w ogole. Chcialbym rozwiac moje watpliwosci. Pytalem w serwisie lexa kozlowski szczecin- oni uwazaja ze co 15k co wydaje mi sie troche naciagane.

Drugie - instalacja swiatel poliftowych tj po drugim lifcie IS-a. mam model po pierwszym lifcie, chcialbym jednak lampy przod tez polift. po1 ze wzgledow eko - na trybie auto ksenony pala sie caly czas, co mnie troche irytuje. po 2 po prostu podobaja mi sie bardzo. Czy nie bedzie problemow zeby w trybie dziennym swiecily tylko ledy? Czy beda w ogole pasowac?

Trzecie - nie mam nawigacji, ani usb/bluetooth, co nie powiem, troche mnie denerwuje. Z tego co widzialem 1-1,5k mozna kupic navi z mojego rocznika. jak z instalacja? czy sa jakiekolwiek problemy? sterowniki? co jest potrzebne? a jezeli chodzi o sam modul bluetooth czy jest on w konsoli z navi? instalacja usb- jak sie do tego zabrac?
Rozwazalem rowniez opcje jakiegos zamiennego radia, ale szczerze oryginalne najbardziej podchodzi mi do gustu.

z gory przepraszam za chaos wypowiedzi i pozdrawiam! :hobby: :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS: :beach:
Awatar użytkownika
ArtIS
Lex Maniak
Posty: 932
Rejestracja: 3 wrz 2014, o 21:35
Model Lexusa: IS 250 AWD
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Is 250 - kilka pytan

Post autor: ArtIS »

Ad1. Ja wymieniłem gdyż jest to rzecz, która jak to każda mechaniczna wymaga smarowania. Skoro ten olej tam jest to historie o jego wieczności są bez sensu... nie wiem czy statycznie czy dynamicznie... ja wymieniłem. U mnie trochę inna była historia bo raz był oddany na wymianę ale mechanik był kombinator wiec po 15000 wymieniłem ponownie. Teraz jest Ok wiec się nie będę martwił ze 30000 (tak mam rozpisane w książce).

Ad2/3 niestety nie pomogę ale względem GPS nie wiązałbym dużych nadziei. Bluetooth jest fajny ale reszta po prostu jest - nawigacja lepsza jest w telefonie a muzyki nie da się odtwarzać poprzez Bluetooth z telefonu - szkoda. W mk3 to poprawili :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk2 2005-2013”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości