Przycisk Start/Stop IS250 zabezpieczenie przed kradzieza

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MyszuF
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 10:23
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Koblenz
Kontakt:

Przycisk Start/Stop IS250 zabezpieczenie przed kradzieza

Post autor: MyszuF »

Obrazek

Chcialbym zrobic u siebie zabezpieczenie przed kradzieza polegajace na tym ze wpialbym sie gdzies pomiedzy kabelki lecace do przycisku START/STOP montujac
prosty wylacznik tego typu...

Obrazek

mam jednak kilka obaw....

po 1. - Jak wyciagnac ten przycisk tak zeby nic nie polamac ? gdzies na forach EN dotyczalem ze najpierw sciaga sie ten chromowany ring potem "jakos" wyciaga sie ten przycisk natomiast nie bylo zadnych zdjec lub dokladniejszego opisu

Obrazek

wyciagniety przycisk wyglada jak wyzej... zakladam wiec ze nie jest to sam przycisk-przycisk tylko caly modul zwiazany z komiunikacja razem z kluczykiem.....wiec nasuwa sie kolejne pytanie jak rozetne taki kabelek i modul straci zasilanie to cos sie nie "rozparuje"? itd..

z gory dzieki za pomoc jesli ktokolwiek jest w stanie dac wskazowki.

niestety coraz wiecej aut znika bez sladu, zodzieje maja elegancko opanowane wszystkie fabryczne zabezpieczenia, bear locki i inne znane na rynku zabzpieczenia.

taki sprytnie ukryty rozlocznik elektroniczny wprowadza jednak duzo zamieszania i stresu kiedy po nacisnienciu auto nie zareaguje...

szukanie takiego "psztyczka" bardzo wydluza czas kradziezy i czesto zlodziej poprostu odpusci. 100% nie ma ale lepsze to niz nic

5jona. :LEXUS:
Awatar użytkownika
lynx
Lex user
Posty: 40
Rejestracja: 7 maja 2017, o 09:44
Model Lexusa: RX300
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przycisk Start/Stop IS250 zabezpieczenie przed kradzieza

Post autor: lynx »

Po CAN, ok. Tylko to wymaga interfejsu. Sprzęt z jakiego korzysta większość grup nie ma takiej opcji i wymaga wciśnięcia przycisku start (choćby taki jak ten w budowany w obudowę od tel, prawie na dole strony: https://www.vag-info.com/category/preview/LEXUS).
To samo jeśli chodzi o najczęstsze teraz kradzieże "na walizkę", bez wciśnięcia start, ani rusz.
Opisany sposób jest bardzo dobry i jeszcze nie rozpropagowany, świetny pomysł (tak jak kiedyś odłączanie portu OBD).
Awatar użytkownika
MyszuF
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 10:23
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Koblenz
Kontakt:

Re: Przycisk Start/Stop IS250 zabezpieczenie przed kradzieza

Post autor: MyszuF »

Wiadomo ze to nie jest 100% nic nie zabezpiecza w 100% .. chodzi o element zaskoczenia i cenny czas ktorego potencjalny zlodziej nie chce ryzykowac.

dzieki za wypowiedzi natomaiast dalej niewiem a) jak mozna to wyjac b) czy taka integerncja nie sprawi ze sam auta nie uruchomie bo cos sie rozkoduje :))
Awatar użytkownika
adamsky73
Lex Driver
Posty: 621
Rejestracja: 20 maja 2014, o 17:14
Model Lexusa: LS460 '08
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przycisk Start/Stop IS250 zabezpieczenie przed kradzieza

Post autor: adamsky73 »

A nie prościej zrobić wyłącznik na czujnik w hamulcu? Wtedy niby przycisk będzie działał a odpalić się nie da :piwko:
And in the end it's not the years in your life that count; it's the life in your years.
ABRAHAM LINCOLN
Awatar użytkownika
MyszuF
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 4 wrz 2015, o 10:23
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Koblenz
Kontakt:

Re: Przycisk Start/Stop IS250 zabezpieczenie przed kradzieza

Post autor: MyszuF »

adamsky73 pisze:A nie prościej zrobić wyłącznik na czujnik w hamulcu? Wtedy niby przycisk będzie działał a odpalić się nie da :piwko:

jestem otwarty na wszystkie pomysly, jesli jest to prosciej zrobic to jestem za, musze sie przyjzec jak to wyglada na dole... :piwko:
TomaszR
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 5 cze 2021, o 08:18
Model Lexusa: Gs250
Skąd:: Szczecin
Kontakt:

Re: Przycisk Start/Stop IS250 zabezpieczenie przed kradzieza

Post autor: TomaszR »

MyszuF pisze:
adamsky73 pisze:A nie prościej zrobić wyłącznik na czujnik w hamulcu? Wtedy niby przycisk będzie działał a odpalić się nie da :piwko:

jestem otwarty na wszystkie pomysly, jesli jest to prosciej zrobic to jestem za, musze sie przyjzec jak to wyglada na dole... :piwko:
Odgrzewam temat :)

Ja tak właśnie zrobiłem - przełącznik odcinający czujnik hamulca.

Tylko właśnie sobie przypomniałem, ze gdzies w instrukcji czytałem, ze mozna awaryjnie uruchomić silnik trzymając przycisk start przez ok 10 sekund. Nie chce tego teraz testowac, bo jeszcze nie mam czym skasować usterki która by mogla sie pojawić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości