Re: [GS 300] Swap ori Navi TUNER TV z USB w MKII

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Lex

Re: [GS 300] Swap ori Navi TUNER TV z USB w MKII

Post autor: Lex »

czy ktoś zna rosjański bo z fot widać że jednak można jakoś podłączyć się do monitora bezużytecznej navi w MKII

http://teletehnika.info/enabling-video- ... vxoda.html

edit:

jest jeszcze wer. ang. ale jak to ogarnąć

http://www.clublexus.com/forums/gs-seco ... nav-2.html
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: szejk_m »

Gdzieś kiedyś natknąłem się na jakąś instrukcję, gdzie podłączyć się z sygnałem CVBS, ale wymagało to ingerencji w płytki z elektroniką
Lex

Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: Lex »

Jak ktoś wygrzebie coś związanego z tym tematem to bardzo proszę tu zapodać , pomóżcie bo mod całkiem fajny
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: klexus »

można sie podłączyć ale musimy sie zaopatrzyć w dobrej jakości odtwarzacz DVD z dużym buforem pamięci, zeby na dziurach nie przerywało filma:)
Lez w 1 linku masz opisane RGB kazdy dobry elektronik to ogarnie, ale nie wiem jak z jakościa obraz bedzie bo ten orginalny dotyk w Gs-e ma bardzo słabą rozdzielczość:(
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: szejk_m »

Otóż właśnie udało mi się rozpracować temat podłączenia sygnału video do wyświetlacza dotykowego w GS300 MK II

Więc tak:
Komputer sterujący systemem i ekranem dotykowym znajduje się w komorze bagażnika po prawej stronie na dole.

Obrazek

Aby wyjąć płytę z mapami musimy odpiąć boczne klamry i podnieść skrzynkę komputera do góry.

Obrazek

Aby dostać się do wtyczek najlepiej wykręcić całe ustrojstwo odkręcając 3 nakrętki używając klucza nasadowego kaliber 10
Po wyjęciu, z tyłu pudła znajdziemy 3 wtyczki

Obrazek

Interesuje nas ta środkowa.
Przy wyłączonym kluczyku możemy spokojnie ją odłączyć.

Obrazek

I tą wiązką właśnie biegnie sygnał video RGB z komputera, który generuje obraz, do wyświetlacza na kokpicie.
Sygnał w postaci RGB + Synchronizacja
I odpowiednio kolory przewodów to:
R - czerwony
G - Zielony
B - Czarny (! nie niebieski, jak logika podpowiada !)
Sync - Biały

Obrazek

Teraz żeby podłączyć pod ekran nawigacji dowolne źródło obrazu, np odtwarzacz DVD, musimy zaopatrzyć się w taki odtwarzacz. Oczywiście musi on mieć wyjście RGB.
Teraz pomiędzy komputer a wyświetlacz należy zainstalować przełącznik źródła sygnału, sterowany z "kabiny pilota". Przełącznik najlepiej zrealizować na mini przekaźnikach sygnałowych, gdyż wprowadzają mniej zakłóceń niż te elektroniczne (półprzewodnikowe), no i oczywiście jest to prostsze.

Postanowiłem opracować ten temat do końca. Zamierzam skonstruować taki układ (poradzę sobie gdyż "z wykształcenia" jestem elektronikiem), na pewno będzie bardzo prosty (bo jestem bardzo leniwy, i nie będzie mi się chciało wymyślać cudów jakichś), i chcę zamontować to u siebie.

Oczywiście sporządzę dokładną dokumentację fotograficzną i udostępnię schematy, no i pomogę innym!!!

KTO JEST "ZA"?!
Lex

Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: Lex »

sejk_m Ja jestem jak najbardziej za , bardzo lubię dłubanie i poprawianie tego czego nie dali w tamtej epoce :biggrin2: , raz już próbowałem ogarnąć ori navi w IS200 ale mi się nie udało więc w obecnym modelu gs nawet nie podjąłem wyzwania , w IS200 była łatwa sprawa ponieważ wyświetlacz navi służy tylko do navi nie wyswietlają sie żadne inne info np. sterowanie klimą , spalanie ,radio itd. więc rozszarpałem wyświetlacz i wrzuciłem inne navi z portem SD i USB , efekt końcowy był taki viewtopic.php?f=45&t=70&start=0
w modelu GS tego nie zrobię bo zależy mi na wszystkich funkcjach które są w tym wyświetlaczu (oprócz navi na navi mam wywalone) wole mieć DVD i jak da się ogarnoć to również z funkcja TUNERA TV i camery cofania widziałem takie ustrojstwa 2 in 1 na alledrogo ale już z samego DVD był bym mega zadowolony

czekam z nie cierpliwością na dalsze instrukcje i finalne podłączenie DVD

Obrazek

edit : 06.06.
klapa obdzwoniłem wszystkie oferty z all. i kilka firm car-audio nie ma szans na DVD z wyjściem RGB nikt tego nie robi ani nikt tego nie widział :scratch: , a może przez jakiś tuner TV się w to ustrojstwo wbić który będzie miał jak w większości AV
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: Rici »

Maciek proponuje :
http://www.youtube.com/watch?v=m7qoruSEn50
to jest pewnego rodzaju komputerek samochodowy z dyskiem i z płytką DVD do tego są przejściówki z vga do RGB
Obrazek
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re:[GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: szejk_m »

Bardzo ciekawe. Zastanawiałem się już nad takim rozwiązaniem, zabudować gdzieś PC-ta, na płycie głównej formatu mini ITX, dysk 2.5 cala, najlepiej SSD, pełen wypas. Tylko problemem dla mnie by tu było, jak podłączyć do kompa panel dotykowy, bo trochę głupio wyglądałaby myszka leżąca gdzieś w samochodzie.
A obecnie rozpracowuję temat, jak podłączyć zewnętrzne źródło dźwięku do systemu audio, i myślę że będzie to większy problem niż podłączenie sygnału RGB.
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: dS »

kamilb ma podłączony wyświetlacz dotykowy pod netbooka w swoim ISie, więc to chyba raczej nie jest duży problem
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
szejk_m
Lex user
Posty: 68
Rejestracja: 12 lis 2010, o 00:19
Model Lexusa: GS300 MKII
Skąd:: Kujawy
Lokalizacja: Kujawy
Kontakt:

Re: Re: [GS 300] DVD i TUNER TV w org. NAVI MKII

Post autor: szejk_m »

dS pisze:kamilb ma podłączony wyświetlacz dotykowy pod netbooka w swoim ISie, więc to chyba raczej nie jest duży problem
To chyba nie dokładnie to o co mi chodzi. Podłączony - w sensie wyświetlacza, czy urządzenia wejściowego - zamiast myszki?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości