Lexus CT - Czy to "kobiece" auto?

Wszelkie informacje na temat zakupu modelu CT
szumek
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2011, o 21:24
Model Lexusa: szukam
Kontakt:

Lexus CT - Czy to "kobiece" auto?

Post autor: szumek »

Witajcie!

Czy Waszym zdaniem Lexus CT to auto skierowane typowo do kobiet ?
Jeździ nimi faktycznie więcej kobiet niż męźczyzn ?
Ilu na forum facetów jest w posiadaniu CT lub jest głównymi kierowcami ? :)

Jestem ciekawy Waszych opinii
Awatar użytkownika
zender
Lex user
Posty: 180
Rejestracja: 6 sty 2014, o 23:35
Model Lexusa: RC300h
Skąd:: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Lexus CT - Czy to "kobiece" auto?

Post autor: zender »

witam


wątpię aby tak jednoznacznie można było określić CT.... jednak kolor bardziej tutaj będzie miał znaczenie a niżeli sam model.

zender

ps widzę ze szukasz...pamiętaj jeżeli idzie o minione roczniki to chyba od 2015 modelu poprawione jest wyciszenie kabiny. Jeżeli nowe to mogę dodać że w końcu to auto dostalo właściwy facelift .
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Lexus CT - Czy to "kobiece" auto?

Post autor: carinus »

Można powiedzieć że ze względu na gabaryty jest chętniej używany przez kobiety.Widząc ten samochód w lusterku wstecznym nie poznasz że to mały samochodzik.
gorgu
Lex user
Posty: 85
Rejestracja: 17 kwie 2012, o 08:15
Model Lexusa: GS 300 MKII
Skąd:: Pruszków
Kontakt:

Re: Lexus CT - Czy to "kobiece" auto?

Post autor: gorgu »

W tych pięknych czasach coraz częściej chłopa można pomylić z babą. :laugh1:
Awatar użytkownika
refurbished
Lex user
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2016, o 11:53
Model Lexusa: CT200h
Skąd:: Bydgoszcz
Kontakt:

Lexus CT - Czy to "kobiece" auto?

Post autor: refurbished »

Kolor może być fajny, pedalski, **ujowy lub metalik. Mam fajny metalik „wulkaniczny grafit”, 5,5 dekady na karku i odkąd pamiętam sikam na stojąco.
Nie wypowiem się o innych kierujących CT, bo przez ten rok widziałem raptem kilka egzemplarzy, z czego jeden w ruchu.
Obrazek
pkobierecki
Lex user
Posty: 182
Rejestracja: 15 lip 2012, o 16:42
Model Lexusa: CT 200h<RX450h<GS450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus CT - Czy to "kobiece" auto?

Post autor: pkobierecki »

Jestem kierowcą CT i mężczyzną za jednym razem :D

W przypadku mojego egzemplarza rodzice kupili ten samochód jako "drugie auto w rodzinie". Pierwszym jest GS450h. Wydaje mi się, że takimi samochodami często jeżdżą kobiety, ponieważ mały kompakt zwykle jest nieco za mały na pełnienie roli głównego auta w rodzinie. Stąd widzę w nim często Panie. tak prawdę mówiąc to mężczyzn bardzo mało. Takie auta jak CT, BMW 1, Mercedes A, czy podobne generalnie luksusowe kompakty są moim zdaniem skazane na rolę "auta dla żony", bo są za drogie i zbyt mało praktyczne aby kupować go jako jedyny główny samochód. Ten mechanizm łączy się z tym, że zwykle takimi samochodami jeżdżą Panie - nazwijmy to: z bogatych gospodarstw domowych albo bogata młodzież bananowa. W moim mieście widzę tylko ładnie ubrane Panie po 40-tce i jeden osobnik banan (czyli ja). Trzeba mieć nieco dystansu do siebie :D

Gdybym miał do wydania jakąś pulę pieniędzy na samochód który będzie mi służył do wszystkiego w gospodarstwie domowym to nie szukał bym luksusowego kompakta a raczej coś większego i nie w segmencie premium za te same pieniądze. Za cenę CT można spokojnie mieć Skodę Superb na przykład, lub jakiś samochód z segmentu D. Między luksusowym kompaktem a Superbem jest gigantyczny przeskok jeśli chodzi o możliwości samochodu.

Konkludując mam wrażenie, że generalnie samochody z tego segmentu są typowymi samochodami dla bogatych żon, jako drugi samochód. Co prawda ja jestem kierowcą CT, ale dostałem to auto po mamie kiedy wyprowadzałem się od rodziców. Okazało się, że kiedy rodzice mieszkają sami to nie potrzebują już dwóch samochodów. Jestem młodym człowiekiem, nie mam dzieci, mieszkającym w sporym mieście i dla mnie takie auto jest po prostu idealne. Mało pali na dojazdy do pracy. Ale umówmy się- ile jest ludzi przed 30-tką którzy kupują kompakty za ponad 100 tysięcy. Mam go tylko dlatego, ze dostałem go, więc wspaniale wpisuję się w bycie bananową młodzieżą.
flankanker
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 21 lip 2016, o 11:42
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Lublin
Kontakt:

Re: Lexus CT - Czy to "kobiece" auto?

Post autor: flankanker »

gorgu pisze:W tych pięknych czasach coraz częściej chłopa można pomylić z babą. :laugh1:
:laugh1: dobre, w punkt!

Wybitnie męski to samochód nie jest, u mnie w rodzinie żona brata jeździ CT, ale to wszystko traci na znaczeniu jeśli kierowca ma dystans do siebie. Jeśli będzie czarny, biały, granatowy czy w innym garniturowym albo neutralnym kolorze to nikt raczej takich skojarzeń mieć nie będzie. A jeśli chcesz sobie interes przedłużać samochodem to lepiej używanego GSa mk3 w dobrym stanie kupić albo całkiem cos innego z segmentu D lub wyżej.
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Lex Master
Posty: 1774
Rejestracja: 14 sty 2013, o 12:46
Model Lexusa: Lexus GS450h mk3
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Lexus CT - Czy to "kobiece" auto?

Post autor: Dawid0ss »

Wg mnie zdecydowanie nie jest to auto kierowane bezpośrednio do kobiet. Hatchback taki sam, jak wiele innych. Pzdr
Yarecki
Lex Master
Posty: 1921
Rejestracja: 29 wrz 2012, o 18:10
Model Lexusa: gs
Skąd:: Polandia
Kontakt:

Re: Lexus CT - Czy to "kobiece" auto?

Post autor: Yarecki »

Nie bardzo kumam osobników zakładających take tematy.
Szukanie opinii bo co "inni powiedzą".
Jeśli normalny człowiek chce sobie kupić zabawkę, to idzie ogląda i jeśli mu się podoba, kasa w portfelu się zgadza to kupuje i ma gdzieś opinie innych w takiej kwestii.
To nie jest "cyckonosz" zwany stanikiem :biggrin2: , który z automatu należy do płci "pięknej".
Awatar użytkownika
Luszi
Lex user
Posty: 64
Rejestracja: 7 sie 2016, o 13:46
Model Lexusa: LS400 UCF10
Skąd:: Gdańsk
Kontakt:

Re: Lexus CT - Czy to "kobiece" auto?

Post autor: Luszi »

Pkobierecki pięknie to opisał, 100% racji, propsuję! :)

W CT widzę głównie kobiety, w LSach tylko facetów. Świadczy to chyba głównie o tym, że kobiety z reguły nie lubią jeździć dużymi samochodami. CT to jedyny w miarę mały lexus - więc wybór jest dla nich ograniczony. Przeciętny facet ma do wyboru więcej modeli, a jeżeli weźmiemy pod uwagę także to, że nie ma starych (czyt. tanich) CT, to już w ogóle okaże się, że mało który mężczyzna wybierze CT. Dlatego jeżdżą nimi głównie kobiety.

Ale czy faktycznie to wszystko powinno być dla kogokolwiek problemem? ;) Podoba się, to kupuj, przynajmniej się czymś wyróżnisz. :D Poza tym za 10 lat odsetek facetów w CT będzie większy. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Lexus CT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość