Lexus IS250 III (2013) - problem ze wzmacniaczem

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
jakubkazmierczyk
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 16:29
Model Lexusa: IS250 2014
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Lexus IS250 III (2013) - problem ze wzmacniaczem

Post autor: jakubkazmierczyk »

Cześć!
Kilka dni temu system audio w moim Lexusie odmówił posłuszeństwa. Byłem z tym w ASO i mają to jakoś mocniej zdiagnozować, ale najprawdopodobniej do wymiany będzie albo wzmacniacz (4300 zł), albo radio (12 000 zł). Nie da się ukryć, że to raczej spory wydatek. I tu pytanie - czy wzmacniacze od poprzedniej generacji mogą pasować do nowszego IS'a? Patrzyłem na Allegro i całość wygląda raczej podobnie. Oczywiście jeśli do wymiany będzie radio, tak różowo na pewno nie będzie. W moim IS'ie wymieniałem układ dolotowy (K&N) na teoretycznie przeznaczony do IS'a II i wszystko działa bez najmniejszych problemów, więc może i ze wzmacniaczem można byłoby zadziałać podobnie?
Pozdrawiam,
Kuba.
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus IS250 III (2013) - problem ze wzmacniaczem

Post autor: q3_ »

Hej,

W tym wątku http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=3 ... 8&start=10 był podany namiar (na OLX) na elektronika, który naprawia wzmacniacze do LS430. Może ogarnąłby i Twój wzmacniacz, jeśli to wzmacniacz. W prawdzie ogłoszenia na OLX już nie ma (lub jest nowe), ale przypuszczam, że kolega który korzystał z usług podzieli się kontaktem.
jakubkazmierczyk
Nowy lex user
Posty: 7
Rejestracja: 2 wrz 2016, o 16:29
Model Lexusa: IS250 2014
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Lexus IS250 III (2013) - problem ze wzmacniaczem

Post autor: jakubkazmierczyk »

O, super! To poczekam na diagnozę i będę myślał. Może uda się zrobić to po gwarancji, ale za darmo, o ile Lexus Polska wyrazi zgodę, bo samochód był kupiony w Polsce i regularnie serwisowany w ASO. Zobaczymy! Dzięki za namiar :)
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Lexus IS250 III (2013) - problem ze wzmacniaczem

Post autor: panPrzemek »

Hej , podepnę się , mam problem w moim GS 450h z 2006 roku,mianowicie siadł mi cały tył jeśli chodzi o głośniki (strasznie pierdzą) aktualnie mam ustawione tylko na przód. To dziwne bo w jednej chwili tak jakby poszedł cały tył a nie np jeden głośnik, spodziewam się , że to subwoofer siadł i on pierdzi a reszta głośników po prostu automatycznie nie działa, chciałbym zapytać czy ktoś coś takiego przerabiał i czy orientuję się jakie są koszty takiej naprawy ewentualnie wymiany, wiem wiem powinienem z tym jechac do kogoś kto się na tym zna ale w tej chwili nie ma mnie w pl a chciałbym usłyszeć coś od was przed taką wizytą :)
q3_
Lex Driver
Posty: 344
Rejestracja: 30 cze 2011, o 08:44
Model Lexusa: LS430
Skąd:: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Lexus IS250 III (2013) - problem ze wzmacniaczem

Post autor: q3_ »

Nie wiem jak w GS, ale w LS430 to znany problem - tak się domyślam wg opisanych przez Ciebie objawów. Ze starości (jakoś się ten materiał degeneruje) rozrywa się zawieszenie głośnika - mam na myśli ten element (z takiej "gumowej" pianki) który łączy zewnętrzny obwód membrany głośnika z metalowym koszem. Wystarczy go ostrożnie oderwać od membrany i kosza głośnika, a później nakleić nowe zawieszenie. Można takowe dostać na znanym portalu aukcyjnym lub w sklepach specjalizujących się w głośnikach. Koszty są niewielkie - ja za zawieszenie, klej i przesykę do mojego sub-a zapłaciłem 40 zł.
Kolega Owczar opisał ze szczegółami temat: http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=41&t=10913.
Zacząłbym od sub-a - może to tylko tak brzmi jakby wszystkie głośniki miały ten sam problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości