IS200 umarł - nie pali, nie kręci itd.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skiba84
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:41
Model Lexusa: IS200 / RX300
Skąd:: Siemiatycze / Bergen
Kontakt:

IS200 umarł - nie pali, nie kręci itd.

Post autor: Skiba84 »

Cześć wszystkim,
szukałem na forum i w googlach ale nic podobnego do mojego problemu nie udało mi się bezpośrednio znaleźć (jak jednak jest to proszę o wygaszenie wątku)

Ostatnio stałem na parkingu na odpalonym aucie, po przejechaniu dosłownie kilku metrów i auto nagle zgasło - żadnych stuków czy coś w ten deseń po prostu jakby ktoś przekręcił kluczyk.
Kiedy ponownie próbowałem je uruchomić, wszystkie kontrolki działają niby normalnie - zapalają się i gasną ale kiedy daję na rozruch nic się nie dzieje.
Nie słuchać ani pompy, ani rozrusznik nie kręci ani nie świecą się diody od LPG.
Próbowałem go podpiąć pod kompa ze znajomym ale laptop tak jak w ogóle nie widział głównego komputera.

Ma ktoś może jakieś rady czy sugestię?
Dodam, że obecnie jestem za granią a auto zostawiłem tam gdzie padło więc jest to dla mnie podwójnie problematyczne a nawet nie wiem od czego mogę zacząć?

Bezpieczniki pod maską są ok, nie wiem jak się sprawa ma z przekaźnikami i jak je posprawdzać i czego mogę szukać dalej?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 umarł - nie pali, nie kręci itd.

Post autor: blue »

Zacznij od sprawdzenia stacyjki. Może się w środku połamała? Drugi typ to podmiana całego komputera. Z tego co pamiętam, czasami bywały problemy z kondensatorami.
Awatar użytkownika
Skiba84
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:41
Model Lexusa: IS200 / RX300
Skąd:: Siemiatycze / Bergen
Kontakt:

Re: IS200 umarł - nie pali, nie kręci itd.

Post autor: Skiba84 »

A jak jest z tymi komputerami, bo już słyszałem że będę musiał kupić kompa + stacyjkę z nowym imobilajzerem bo nikt mi tu tego nie zaprogramuje, no chyba że w salonie za miliony monet.
Czy wystarczy kupić po prostu drugiego kompa i go przełożyć?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 umarł - nie pali, nie kręci itd.

Post autor: blue »

No fakt. Trzeba komplet. Nie pomyślałem jeszcze o tym, że mógł paść sam immobilizer. Masz drugi kluczyk?
Awatar użytkownika
Skiba84
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2013, o 14:41
Model Lexusa: IS200 / RX300
Skąd:: Siemiatycze / Bergen
Kontakt:

Re: IS200 umarł - nie pali, nie kręci itd.

Post autor: Skiba84 »

No niestety mam tylko ten jeden kluczyk. Ale myślisz że to może być imobilajzer jak auto mi tak po prostu umarło na parkingu, przy czym wszystkie kontrolki normalnie się świecą tylko nie ma żadnej reakcji na przekręcenie kluczyka na rozruch a komputer tak jakby w ogóle nie dostawał prądu bo nawet po wpięciu się z kompem w OBD nie było go widać?

Kiedyś miałem coś podobnego w corolli, ale ona potrafiła po jakimś czasie zapalić z tego co pamiętam to winny okazał się przetarty kabel od czujnika położenia wału który dawał zwarcie i wywalało przekaźnik czy coś takiego (już dokładnie nie pamiętam).

Nie wiem od czego zacząć szukanie. Bezpieczniki pod maską wyglądają ok, co do przekaźników to nie wiem czy jakoś mogę je sprawdzić czy jakoś któryś z którymś podmienić?
Bo mi to wygląda jakby prąd szedł od aku do stacyjki i giną gdzieś po drodze do kompa.
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS200 umarł - nie pali, nie kręci itd.

Post autor: blue »

Jeśli nie działa immobilizer, to nawet nie zakręci rozrusznikiem co by się pokrywało...
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości