Elektromobilność, pytania i odpowiedzi

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Doradca Instytutu OŚ
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2017, o 19:02
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Elektromobilność, pytania i odpowiedzi

Post autor: Doradca Instytutu OŚ »

Witajcie! W ramach kampanii informacyjnej mam przyjemność być Waszym doradcą online. Pozostaję do dyspozycji dla wszystkich zainteresowanych tematyką elektromobilności i innych aspektów szeroko rozumianej ochrony środowiska. Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie na nie odpowiem zarówno w tym jak i skorelowanych wątkach.

Tomek,
Doradca online Instytutu Ochrony Środowiska.
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: Elektromobilność, pytania i odpowiedzi

Post autor: kapelan78 »

Dobre.... Toś Kurde trafił .większość tu ma V8lub V6 modzi przy autach żeby były jak najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku.ja na przykład jeżdżę jeszcze w wolnych chwilach crossem crf450 i cały czas kombinuję jak zrobić go bardziej Eko. Doradz mi jak walczyć z tą ułomnością .myślałem o elektryku jakimś tylko córka 14 lat wytłumaczyła mi skąd się bierze prąd .chcesz do niej namiar ?
Awatar użytkownika
kpk
Lex user
Posty: 164
Rejestracja: 15 maja 2016, o 15:57
Model Lexusa: RX350 MK3. Był LS430
Skąd:: Otwock
Kontakt:

Re: Elektromobilność, pytania i odpowiedzi

Post autor: kpk »

kapelan78 kliknąłbym lubię to, ale nie ma takiego tutaj przycisku :))
LS430 sprzedany.
kapelan78
Lex user
Posty: 189
Rejestracja: 19 sty 2015, o 19:57
Model Lexusa: gs 460
Skąd:: zabrze
Kontakt:

Re: Elektromobilność, pytania i odpowiedzi

Post autor: kapelan78 »

Czekaj ,doradca to załatwi .dajesz Tomek ...
Awatar użytkownika
Thorgal1
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:14
Model Lexusa: GS300 mkII '02 / GS450H mkIII '12.09
Skąd:: Śląsk, Chelsea
Lokalizacja: Śląsk Chelsea
Kontakt:

Re: Elektromobilność, pytania i odpowiedzi

Post autor: Thorgal1 »

Tomku, napisz o co Ci chodzi... bo nie informowałeś nikogo z adminów i moderatorów że chcesz ogłoszenie dawać i w czym nam doradzać
jak nic ciekawego nie odpiszesz to temat idzie do kosza
chłopcy się fajnie bawią, ale śmiecić nie będziemy
Obrazek

http://lexus-forum.pl/viewtopic.php?f=86&t=8457

steam: aegirsson1, https://www.facebook.com/InsomniaSystem/
Doradca Instytutu OŚ
Nowy lex user
Posty: 4
Rejestracja: 22 lis 2017, o 19:02
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: Wrocław
Kontakt:

Re: Elektromobilność, pytania i odpowiedzi

Post autor: Doradca Instytutu OŚ »

kapelan78 pisze:Dobre.... Toś Kurde trafił .większość tu ma V8lub V6 modzi przy autach żeby były jak najbardziej ekologiczne i przyjazne środowisku.ja na przykład jeżdżę jeszcze w wolnych chwilach crossem crf450 i cały czas kombinuję jak zrobić go bardziej Eko. Doradz mi jak walczyć z tą ułomnością .myślałem o elektryku jakimś tylko córka 14 lat wytłumaczyła mi skąd się bierze prąd .chcesz do niej namiar ?
Witaj.
Bardzo dobrze wiem, że większość osób nie posiada samochodów elektrycznych jednak na pewno są osoby, które są zainteresowane tym tematem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania to chętnie na nie odpowiem.
Thorgal1 pisze:Tomku, napisz o co Ci chodzi... bo nie informowałeś nikogo z adminów i moderatorów że chcesz ogłoszenie dawać i w czym nam doradzać
jak nic ciekawego nie odpiszesz to temat idzie do kosza
chłopcy się fajnie bawią, ale śmiecić nie będziemy
Thorgal1, jeśli wymagana była zgoda adminów bądź moderatorów to przepraszam. Starałem się wybrać odpowiednie miejsce na ten wątek aby nie zaburzać spokoju na forum. W tym wątku chciałbym odpowiedzieć na wszelkie pytania związane z elektromobilnością oraz ochroną środowiska. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że ta kampania nie ma na celu reklamy.

Tomek,
Doradca online Instytutu Ochrony Środowiska
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Elektromobilność, pytania i odpowiedzi

Post autor: Miłosz »

Rozumiem że jesteś urzędnikiem państwowym ? To aż taka bieda u was w telewizji i innych środkach masowego przekazu że zaczynacie inwigilować fora motoryzacyjne ? Polska i elektryczne samochody to pasuje jak nergal do dody. Może i ładnie to z zewnątrz wygląda ale nie oszukujmy się, jeszcze przez jakieś min 10 lat mało kogo będzie stać na taką teslę czy inny wynalazek elektryczny. Natomiast ja bym zaczął od ... zaprzestania wycinania drzew. Szkoda tylko że każdy z nas będzie musiał się do tych chorych ambicji żołędzio dołożyć, co oczywiście mnie odsunie o parę cm od zakupu tesli :(
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Przem86
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:11
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Francja
Kontakt:

Elektromobilność, pytania i odpowiedzi

Post autor: Przem86 »

Brak infrastruktury skutecznie odstraszaja przed zakupem elektryka ;)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
rupert
Lex user
Posty: 113
Rejestracja: 25 lut 2016, o 12:06
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Elektromobilność, pytania i odpowiedzi

Post autor: rupert »

Tomku,
Jaka jest Twoja linia informacyjna odnośnie porównania skali zanieczyszczeń generowanych przez silniki spalinowe ze skalą zanieczyszczeń generowanych przez fabryki zajmujące się produkcją komponentów do pojazdów elektrycznych oraz elektrownie?

Pozdrawiam,
r.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Elektromobilność, pytania i odpowiedzi

Post autor: owczar »

Temat zanieczyszczeń w cały cyklu życia auta od początku produkcji do złomowania jest bardzo kontrowersyjny i zarazem ciekawy. Czy były przeprowadzone jakieś badania, których rezultaty mógłbyś nam przedstawić?

Osobiście myślę nad autem elektrycznym za jakiś czas na codzienne jazdy do pracy, po dzieci, na zakupy. Jednak póki co jest to raczej zabawa dla bogatych, bo raczej mało kto będzie chciał wyłożyć ponad 100tys za sensowne auto, którym będzie jeździł tylko po mieście. Pomijam póki co aspekt ekologiczny, bo nie wiem czy sumarycznie rzeczywiście jest tak eko - czy po prostu duża część tych zanieczyszczeń zostanie np w Chinach gdzie te ogniwa zostaną wyprodukowane...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość