Interfejs diagnostyczny do IS200/300.

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
HetmanW
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 27 lut 2017, o 23:36
Model Lexusa: IS
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Interfejs diagnostyczny do IS200/300.

Post autor: HetmanW »

Witam.
W jaki sprzęt mam się zaopatrzyć chcąc przebadać IS-y pod kątem błędów? Chodzi mi zarówno o urządzenie, jak i oprogramowanie. Czy spod OBD II podłączę się pod skrzynie automatyczne IS200 i IS300? Czy ewentualnie do tego będę potrzebował jakiegoś dodatkowego oprogramowania? O problemach z pinami 6 i 14 już wiem- trzeba je odłączyć.
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny do IS200/300.

Post autor: Miłosz »

elm 327 - elmscan toyota
mvci - techstream
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
tomlex
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 13 sty 2015, o 22:00
Model Lexusa: is
Skąd:: wołomin
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny do IS200/300.

Post autor: tomlex »

Co to za problemy z pinami, wczoraj kupiłem elm 327 i nie wykrywa mi go telefon a jak połączyłem do Corolli e12 wszystko było w porządku.
HetmanW
Lex user
Posty: 45
Rejestracja: 27 lut 2017, o 23:36
Model Lexusa: IS
Skąd:: Małopolska
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny do IS200/300.

Post autor: HetmanW »

tomlex pisze:Co to za problemy z pinami, wczoraj kupiłem elm 327 i nie wykrywa mi go telefon a jak połączyłem do Corolli e12 wszystko było w porządku.
Gdzieś na forum było o tym napisane, że wcześniejsze japończyki nie mają magistrali CAN, która w ELM jest łączona przez pin 6 i 14 i po podłączeniu pod OBD II wywalało ludziom błędy ABS. Podobno zamalowanie pinów lakierem do paznokci(albo innym izolatorem) pomagało, gdyż elm nie powodował błędu na ECU auta, ale to rozwiązanie gdy masz tylko starego japońca, bo w nowszych te piny mogą być potrzebne.
Jeśli telefon Ci go nie wykrywał, to raczej stawiałbym na połączenie ELM-telefon, albo kiepski stan gniazda w Lexusie. Spróbuj kilka razy włożyć- wyciągnąć :secretyb: może żeńskie styki na gnieździe OBDII sie delikatnie utleniły i coś nie łączy. Żeńskie styki czasem tak mają :wink:
tomlex
Lex user
Posty: 72
Rejestracja: 13 sty 2015, o 22:00
Model Lexusa: is
Skąd:: wołomin
Kontakt:

Re: Interfejs diagnostyczny do IS200/300.

Post autor: tomlex »

dzięki zadziałało tylko elm nie może połączyć się z komputerem samochodu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości