[GS 300] Wieksze tarcze hamulcowe

Tuning zawieszenia, silnika, układu napędowego
Lex

[GS 300] Wieksze tarcze hamulcowe

Post autor: Lex »

Mam zamiar wymienić org. tarcze na jakieś bydlaszcze w tym stylu , co proponujecie i jak się za to zabrać , czy org. zaciski będą pasiły na większe tarcze czy szukać całych kompletów do zaadaptowania
Obrazek
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [GS 300] Wieksze tarcze chamulcowe

Post autor: stachulex »

do orginalnych zaciskow hamulcowych nie wrzucisz wiekszej tarczy.pozostaje wymienic zaciski z jarzmami na wieksze i automatycznie wrzucic wieksze tarcze albo kupic zestaw tarcz podwojnie wentylowanych-cos w stylu tych jakie pokazales na zdjeciu.tanie zestawy tarcz podwojnie wentylowasnych znajdziesz na amerykanskim e-bay.

przykladowy zestaw http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Lexus-GS ... ccessories
nie wiem jakiej to jakosci,ale cena interesujaca
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS 300] Wieksze tarcze chamulcowe

Post autor: Ralfx »

WIększej tarczy ni jak nie założysz na seryjnym zacisku.D2 racing i K-sport mają big brake kity to GS300 z tego co pamiętam. W takim zestawie dostaniesz zaciski 6-8 tłoczkowe, tarcze podwójnie wentylowane, klocki i przewody hamulcowe w stalowym oplocie. Nie wiem tylko jak pompa sobie radzi z obsługą czegoś takiego.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [GS 300] Wieksze tarcze chamulcowe

Post autor: stachulex »

Lex pisze:Mam zamiar wymienić org. tarcze na jakieś bydlaszcze w tym stylu , co proponujecie i jak się za to zabrać , czy org. zaciski będą pasiły na większe tarcze czy szukać całych kompletów do zaadaptowania
Obrazek
wszystko zalezy ile chcesz wydac na takiego moda
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
klexus
Lex Master
Posty: 1713
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:01
Model Lexusa: GS 300
Skąd:: Silesia
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: [GS 300] Wieksze tarcze chamulcowe

Post autor: klexus »

tez przeszło mi to kiedyś przez myśl, ale zacisk i tarcza to nic, własnie chodzi o pompę która musi poradzić sobie nie z 4 tłoczkami na przodzie tylko z 8:( bo klocek jest duzo większy.
Mozna zaryzykowac ale musimy być pewni ze zatrzymamy samochód.
chyba za zaadaptować pompe z LS-a po 2004 roku tam mamy 4 tłoczkowe zaciski
Narf
Lex user
Posty: 168
Rejestracja: 5 paź 2010, o 12:48
Model Lexusa: :)
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [GS 300] Wieksze tarcze chamulcowe

Post autor: Narf »

moglby ktos poprawic temat?
ja mysle ze sprobowac nalezy kupic lepsza tarcze i lepszy klocek, w sensie lepszej jakosci, przydatne moga byc tez przewody w oplocie. wymiana na wieksze, to spore koszta...
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS 300] Wieksze tarcze hamulcowe

Post autor: Ralfx »

Narf pisze:moglby ktos poprawic temat?
ja mysle ze sprobowac nalezy kupic lepsza tarcze i lepszy klocek, w sensie lepszej jakosci, przydatne moga byc tez przewody w oplocie. wymiana na wieksze, to spore koszta...
oczywiście jest to też rozwiązanie, moża kupić tarcze podwójnie wentylowane i sportowe klocki hamulcowe z najwższej półki oraz przewody w stalowym oplocie i efekt bedzie podobny
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: [GS 300] Wieksze tarcze hamulcowe

Post autor: stachulex »

Ralfx pisze:
Narf pisze:moglby ktos poprawic temat?
ja mysle ze sprobowac nalezy kupic lepsza tarcze i lepszy klocek, w sensie lepszej jakosci, przydatne moga byc tez przewody w oplocie. wymiana na wieksze, to spore koszta...
oczywiście jest to też rozwiązanie, moża kupić tarcze podwójnie wentylowane i sportowe klocki hamulcowe z najwższej półki oraz przewody w stalowym oplocie i efekt bedzie podobny
Lex, mysle ze najlepsze rozwiazanie w twoim przypadku to tak jak pisza chlopaki,podwojny wentyl,dobry klocek i przewody w oplocie-stahlflexy.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: [GS 300] Wieksze tarcze hamulcowe

Post autor: michal_5000 »

Wprawdzie jestem laikiem w temacie :LEXUS: , ale czy nie ma opcji po prostu zeswapować większych tarcz z zaciskami z innego (mocniejszego) modelu Lexa?
Sorry, że znów posłużę się przykładem BMW - ale np. w słabszych E38 można zamienić taki zestawik z modelu 750i - i różnica jest naprawdę duża. A pompa hamulcowa jest wręcz ta sama w najsłabszym i najmocniejszym modelu - więc należałoby sprawdzić czy tak samo nie jest w rozważanych Lexach.
Awatar użytkownika
legato97
Administrator
Posty: 3747
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: GS300,GS430,RX400,CT
Skąd:: OLSZTYN
Kontakt:

Re: [GS 300] Wieksze tarcze hamulcowe

Post autor: legato97 »

Da sie :biggrin2: , Ralf ma w SC hamule LS400, temat z dokladnym opisem i fotkami tez jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning mechaniczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości