GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: chrismave »

JanB pisze:Koledzy, chyba nie można narzekać na silniki 3500. Są na bezpośrednim wtrysku i pracują i tak o niebo lepiej od tych tsi, tfsi z audi czy vw. Miałem poprzednio GSII 300 i tamten silnik pracował bezszelestnie na Millersie EE 5W30. Silniki DI są dużo głośniejsze, ale GSIII jest tak dobrze wyciszony, że jazda jest naprawdę b. przyjemna, bardzo. Moje auto jest z 2006, czyli z początku produkcji i jestem z niego zadowolony. W trasie idzie jak burza. :zryw: Taki mały OT.
2GR-FSE w Twoim aucie ma DI oraz PI, czyli wtrysk bezpośredni oraz pośredni (podwójny zestaw wtryskiwaczy) co go w znaczący sposób odróżnia od 4GR-FSE (2.5 V6 z np. IS250 mk2) czy 3GR-FSE (3.0 V6 np. GS300 mk3).Z wariatorami ma problem cała seria GR. W GS300 mk2 miałeś 2JZ-GE a to R6, które jest w zasadzie bezwibracyjne na idle.
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: thepowerofbeams »

Dlatego nie mamy problemu z nagarem na trzonkach zaworowych ;))) :klucz:
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
Awatar użytkownika
chrismave
Lex user
Posty: 60
Rejestracja: 2 maja 2017, o 15:01
Model Lexusa: IS250 mk3
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: chrismave »

niestety nie do końca....faktem jest, że problem występujący szczególnie w 4GR-FSE (tylko DI czyli D4) jest w 2GR-FSE znacznie ograniczony poprzez dodanie wtrysku do kolektora (PI) czyli DI+PI=D4S. Jednak w zaleznosci od obciążenia jednostki, prędkości obrotowej, temp silnika, wtrysk do kolektora nie zawsze pracuje, np. w przypadku dużego obciążenia i duzych prędkości obrotowych, działa tylko DI.
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: thepowerofbeams »

chrismave pisze:niestety nie do końca....faktem jest, że problem występujący szczególnie w 4GR-FSE (tylko DI czyli D4) jest w 2GR-FSE znacznie ograniczony poprzez dodanie wtrysku do kolektora (PI) czyli DI+PI=D4S. Jednak w zaleznosci od obciążenia jednostki, prędkości obrotowej, temp silnika, wtrysk do kolektora nie zawsze pracuje, np. w przypadku dużego obciążenia i duzych prędkości obrotowych, działa tylko DI.
Ja w zime bede dlatego zagladal do kolektora ;) i ew. granulki do czyszczenia.
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
JanB
Lex Driver
Posty: 371
Rejestracja: 29 lip 2012, o 21:37
Model Lexusa: GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: JanB »

Dlatego tak ważne jest stosowanie oleju silnikowego bardzo dobrej jakości i raczej wymiana max co 10 tys km
Pozdrawiam
JanB
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: thepowerofbeams »

JanB pisze:Dlatego tak ważne jest stosowanie oleju silnikowego bardzo dobrej jakości i raczej wymiana max co 10 tys km
Olej swoja droga, ale nagar powstaje z zanieczyszczen ktore dostaja sie przez odme do dolotu...wiec olej nie.do konca ma tu znaczenie, DI zawsze bedzie odkladac syf w kol ssacym.
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
imadl4
Lex user
Posty: 26
Rejestracja: 20 lut 2016, o 12:32
Model Lexusa: GS450h 2008
Skąd:: UK, Berkshire
Lokalizacja: Elblag, Elk
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: imadl4 »

Koledzy, wybaczcie OT, nie wiem czy jest temat wymiany oleju w naszej skrzyni biegów ? Czy ktos wymienial i czy potrzeba jakiegos specjalnego interfejsu i odpowiedniej temp. oleju ? Takie dostałem info.
Sapientia huius mundi, stultitia est apud Deum

http://idealcornice.co.uk/
Awatar użytkownika
thepowerofbeams
Lex user
Posty: 232
Rejestracja: 4 gru 2016, o 22:47
Model Lexusa: szukam
Skąd:: zach-pom
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: thepowerofbeams »

imadl4 pisze:Koledzy, wybaczcie OT, nie wiem czy jest temat wymiany oleju w naszej skrzyni biegów ? Czy ktos wymienial i czy potrzeba jakiegos specjalnego interfejsu i odpowiedniej temp. oleju ? Takie dostałem info.

Byl temat, wpisz olej 450h w szukajce.
IS250->GS450H mk3->GS430 mk2->GS300 mk3->GS450H mk3
maxiee
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 5 lut 2017, o 18:49
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Koniecpol
Kontakt:

Post autor: maxiee »

Witajcie, nikt z was nie miał takiego problemu. Proszę o jakieś info z czym mam do czynienia. Czytałem trochę, że mogą ta być bębny vvti, ale tam nie doczytałem żeby móc samochodu spadała w czasie jazdy. Dopiero kolejny rozruch eliminuje braki mocy ale nie na długo.

Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka
stecko
Lex user
Posty: 94
Rejestracja: 21 mar 2014, o 11:59
Model Lexusa: RX350
Skąd:: Wielka Brytania
Kontakt:

Re: GS 450h - coś hałasuje po odpaleniu na zimnym

Post autor: stecko »

Witam

Mam pytanko jako ze planuje zakupić gs450h w niedalekiej przyszłości:) Czy te problem z bębnami występował do końca produkcji gs mk3? Pytam ponieważ będę szukał sztuki po drugim face liftingu z okolicy 2010-2011. Czy one również mają ten wadę?
Wiadomo coś na ten temat?
Z góry dziękuję za info.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „GS mk3 2005-2012”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości