Wybór auta 30-40 tys zł w 2018 roku

Rozmowy na tematy nie koniecznie związane z marką lub motoryzacją
Matijas6113
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2018, o 14:25
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Opole
Kontakt:

Wybór auta 30-40 tys zł w 2018 roku

Post autor: Matijas6113 »

Witam serdecznie,
Mierzę się z zakupem samochodu i mam duży problem z wyborem samochodu. Z doświadczenia wolę wybrać trochę starszy samochód lepszej klasy niż młodszego gorzej wyposażonego odpowiednika w tej samej cenie. Mam problem z wybraniem dla siebie samochodu a ponieważ jednym z samochodów z mojej listy jest Lexus IS250, stwierdziłem, że warto będzie na tym forum porozmawiać.

Moje wymagania:
- przedział cenowy 30-40 tys zł
- raczej sedan. Na pewno nie SUV, kombi też średnio mi podchodzą.
- dobre, komfortowe wyposażenie takie jak m.in. podgrzewane fotele, czujniki parkowania (jeśli jest kamera to super). Systemy typu ESP itp, fajnie gdyby było BlueTooth, kierownica multimedialna
- silnik: preferuję benzynę - najlepiej gdyby dało się założyć gaz ale nie jest to wymóg. Nie miałem wcześniej diesla ale go nie skreślam
- auto w tygodniu do użytku w mieście na krótkich odcinkach i małych korkach (trasa do pracy to 6km). W weekendy często trasy po około 100km czasem autostrady.
- liczę na małą awaryjność - jeden z powodów założenia tematu do dyskusji

Moje typy i antytypy:
- Lexus IS250 w automacie - tutaj boli mnie troche spalanie. Może ktoś przedstawi tutaj jak średnio wychodzi mu spalanie w jego IS-e. Boję się, że będzie trochę ciasno bo mam 188cm wzrostu
- Audi A4 B8 - tutaj odpadły silniki benzynowe po rozmowie z warsztatem specjalizującym się w tfsi - spytałem i po prostu powiedzieli, że jak mam wybór to w tym modelu sobie odpuścić tsfi ;) Może 2.0tdi?? Jakieś sugestie lub opinie?
- Skoda superB z tą brzydką dupą odpada :P

Mam nadzieję, że temat jest słuszny i liczę na ciekawe propozycje i podpowiedzi :)
Awatar użytkownika
Damian91
Lex Driver
Posty: 450
Rejestracja: 4 lut 2015, o 17:31
Model Lexusa: IS300 SC
Skąd:: Pruszków/Warszawa
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Kontakt:

Re: Wybór auta 30-40 tys zł w 2018 roku

Post autor: Damian91 »

Założenie, że
- przedział cenowy 30-40 tys zł
wyklucza plan, w którym
jednym z samochodów z mojej listy jest Lexus IS250
Każdy ma oczywiście inne wymagania ale przeglądając co jakiś czas ogłoszenia z tym modelem to coś wartego uwagi poniżej 45k bywa rzadko.
Na Twoim miejscu rozejrzałbym się za Avensisem T27 :)
Matijas6113
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2018, o 14:25
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Wybór auta 30-40 tys zł w 2018 roku

Post autor: Matijas6113 »

Nie sądziłem, że za rocznik 2006/2007 musiałbym dać więcej niż 40k. Niektóre z tych samochodów schodzą poniżej 30k. Oczywiście mam świadomość że te auta są wtedy mocno zużyte dlatego wziąłem pod uwagę dołożenie 10k. Nie wiem czy za 45-50 znajdę rocznik 2006, pewnie raczej coś młodszego po prostu będzie w tej cenie. Dzięki za uwagę ;)
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Wybór auta 30-40 tys zł w 2018 roku

Post autor: BeeMiX »

Jedyne warte uwagi auto w tym przedziale i klasie to Mercedes W204
Matijas6113
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 17 sty 2018, o 14:25
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Opole
Kontakt:

Re: Wybór auta 30-40 tys zł w 2018 roku

Post autor: Matijas6113 »

Ciekawa propozycja :) a co twoim zdaniem jest taka zaletątego mercedesa w stosunku do konkurencji? I jaki silnik Twoim zdaniem?
zdrowy_zab
Lex user
Posty: 151
Rejestracja: 30 sie 2017, o 12:51
Model Lexusa: LS400, IS200T
Skąd:: Pajęczno/Warszawa
Kontakt:

Re: Wybór auta 30-40 tys zł w 2018 roku

Post autor: zdrowy_zab »

Peugeot 508? Z tym że raczej diesel jeśli zależy Ci na bezawaryjnosci :)
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Wybór auta 30-40 tys zł w 2018 roku

Post autor: BeeMiX »

Matijas6113 pisze:Ciekawa propozycja :) a co twoim zdaniem jest taka zaletątego mercedesa w stosunku do konkurencji? I jaki silnik Twoim zdaniem?
W sumie to wszystko. I diesel i 1.8 kompresor są dobre i znane z W203. Automat 5 biegowy to solidna konstrukcja. Zawieszenie też bardzo dobre, choć sztywne. Nie rdzewieje. Stabilnie i fajnie się prowadzi. W pakiecie AMG fajnie wygląda. Za 38tys ostatnio kupiliśmy dla znajomego auto od 1 wlasciciela salon polska z ori przebiegiem 82 tyś km. Po może tygodniu poszukiwań ? IS mk2 przy W204 wypada moim zdaniem pod każdym względem blado. Mam znajomego ktory ma takie 1.8 kompresor w automacie od nowosci, teraz 180k km i tak naprawde oprocz eksploatacyjnych elementow to nic nie musiał w nim robić.
rafiq2144
Lex user
Posty: 267
Rejestracja: 7 paź 2015, o 15:10
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Rybnik
Kontakt:

Re: Wybór auta 30-40 tys zł w 2018 roku

Post autor: rafiq2144 »

W tym wypadku wybralbym zdecydowanie benzyne(mowie o mercu), bo w pierwszym poscie byla mowa o krotkich trasach. I potwierdzam, 1.8 kompressor z automatem to bardzo przyjemne auto, mialem z nim stycznosc i sam rozwazalem jako alternatywe dla is’a, jest tez wersja bodajze 2,5 albo 3.0v6, do dostania juz w granicach 35-40k z tego co widzialem, ale stan trzebaby zweryfikowac, bo jest ich mniej i nie wiem czy nie sa zajechane te egzemplarze.
lukas78
Lex Master
Posty: 1201
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:08
Model Lexusa: IS200-> GS 300-> GS 430
Skąd:: CT.
Kontakt:

Re: Wybór auta 30-40 tys zł w 2018 roku

Post autor: lukas78 »

Również potwierdzam, że w204 to solidnie zrobiony merc z ładnym designem - teść ma takiego małego diesla W204 w kombi z 2014 roku - mam tylko jedną małą uwagę, że jest raczej ciasnym autem z przodu (jest wąsko) i dla "rosłego" gościa komfortu nie będzie.
<Czas zmarnowany nie istnieje we wspomnieniach>
szumek
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2011, o 21:24
Model Lexusa: szukam
Kontakt:

Re: Wybór auta 30-40 tys zł w 2018 roku

Post autor: szumek »

W mercedesach W204 C180 lub C200 należy jednak pamiętać o kontroli rozrządu - który lubi się wyciągać a są i przypadki zerwania łańcucha więc co kilkadziesiąt tysięcy trzeba zrzucać pokrywę silnika i ktoś kto ma o tym pojęcie musi ocenić. Przy dłuższej jeździe na wyciągniętym łańcuchu uszkodzeniu ulęgają kółka zębatki rozrządu a to do niedawna była część dostępna tylko w aso za grubo ponad 3000zł. Teraz nawet w PL wytwarzają solidne zamienniki. W autach benzynowych o większej pojemności do rozrządu dochodzą jeszcze usterki wałka wyrównoważającego.

A4 B8 TFSi też jak wspomniano mają problemy z rozrządem i pierścieniami przepuszczającymi olej. Aczkolwiek są egzemplarze które podobno nie biorą oleju, inni twierdza, że wszystkie biorą i to tylko kwestia przebiegu.. i sposobu użytkowania..

Ogólnie IS250 wypada pod tym względem najlepiej.. natomiast na pewno minusem jest duuuuużo mniejsza dostępność części i zamienników..

Przyznam że sam szukam auta i mam niezła "zagwozdkę" co wybrac..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości