Lexus GS300 MKI, swap na A650E ?

Czyli wszystkie porady oraz pomysły na własnoręczne przeróbki.
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Lexus GS300 MKI, swap na A650E ?

Post autor: Dragonn »

Witam!
Mówimy o samochodzie - Lexus GS300, MKI, rok 1996 :
Silnik - 2JZGE (bez VVTi)
Skrzynia - A350E (35-50LE)
Docelowo do mojego silnika, czy podejdzie skrzynia z GS300 MKII która była spasowana z silnikiem, również 2JZGE ale już z VVTi ?

Czy ktoś próbował już takiego manewru? I ewentualnie czy ktoś ma informacje czym one się różnią w elektronice? Poza oczywiście trybami jazdy typu PWR/SNOW który w A650E są (A350E ma tylko PWR), a nie ma kontroli O/D OFF, a A350E ma.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKI, swap na A650E ?

Post autor: BeeMiX »

Nie podejdzie. ECU silnika to takze ECU skrzyni
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKI, swap na A650E ?

Post autor: Dragonn »

No dobrze, ale to już ?
Tak o, po prostu nie? A możliwość zmiany całej wiązki ?
Ewentualny problem jaki by się pojawił to to że VVTi ma inny ECU niż normalny 2JZ, więc wtedy by się pojawił problem że silnik nie podchodzi... No ale nie wierzę że nikt o tym nie pomyślał już i nikt tego nie zrobił.
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKI, swap na A650E ?

Post autor: BeeMiX »

Nie tylko wiązka jest inna. Silniki VVTi mają już zupelnie inna architekturę ECU, 32bit vs 16bit które Ty masz u Siebie. Nie mają aparatu zapłonowego, mają inne sygnały wału/wałka, nie mają EGR. Sygnał na zegary też już jest po części cyfrowy. Teoretycznie by się udało jak byś wrzucił cały swap VVTi z GS mk2, pewnie jakoś by się prędkościomierz uruchomiło. W każdym razie nie działa to tak jak może się Tobie wydawać.
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKI, swap na A650E ?

Post autor: Dragonn »

Czyli cały układ napędowy, i sztukowanie zegarów z MK2... czyli w zasadzie no-sens.
A jeszcze z innej beczki. Jak by wyglądała przeróbka na manual? Z supry 6-biegowej np. Wiem że są problemy z dzwonem, ale podobno też są do kupienia adaptery do skrzyń. Oczywiście wiem że to się skończy stałą choinką na zegarach z komputera, i nie będzie to nigdy sprawnie wyglądało. Wiem że są też inne schodki, ale jak to wygląda w praktycznym rozwiązaniu ?

Jakkolwiek by mi się nie wydawało, stoję przed dwoma wyjściami - Albo zdarzy się cud z moją skrzynią, albo auto pójdzie po prostu na złom bo już się do niczego nie będzie nadawało.
ledziu
Lex Master
Posty: 2490
Rejestracja: 23 sie 2011, o 22:41
Model Lexusa: gs
Skąd:: Pol
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKI, swap na A650E ?

Post autor: ledziu »

A po co Ci z supry skrzynka? Cenowa abstrakcja. Kup gotowy zestaw od bmw diesla i masz temat z bani .
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKI, swap na A650E ?

Post autor: BeeMiX »

Nie bedzie choinki. Trzeba tylko zmostkowac piny zeby komp myslal ze jest na P albo na N. jedynie predkosciomierz to problem bo trzeba jakos zmodulowac sygnal z ABS i podac na zegary. Co innego koszt bo przy dobrych wiatrach patrzysz pewnie na okolo 4-5 tys pln
Dragonn
Lex user
Posty: 39
Rejestracja: 25 cze 2013, o 17:20
Model Lexusa: GS300 MKI
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKI, swap na A650E ?

Post autor: Dragonn »

A co to za zestaw z BMW pasuje? 6-biegowa? Mam jedną wycenę części od jednej z firm które robią takie przekładki, ale to koszty są za same części :
Skrzynia - 400 (nie wiem tylko czy ta 5- czy 6- biegowa bo ja z BMW to nie wiem nic ^^ )
adapter - 600
Sprzęgło - 2000+
I po takiej przeróbce to wtedy owszem, zostaje kwestia zrobienia samemu wszystkiego w środku. Sprzęgło to koszt sprzęgła sportowego bo oni robią tylko driftowozy.

BeeMix,
a masz jakieś wskazówki które to są piny w ogóle? I to mówisz już o mostkowaniu z głównego komputera czy tylko od samego ABS'u ?
Awatar użytkownika
BeeMiX
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:16
Model Lexusa: 97 SC300 Turbo 6spd
Skąd:: NYC / Choszczno
Lokalizacja: NYC / Choszczno
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKI, swap na A650E ?

Post autor: BeeMiX »

Wał dolicz 750pln z wysyłkami plus przednia cześć wału z BMW.
Za 400 pln kupisz 5 biegowa, 6 biegowa to min trzy razy tyle.
Co do kabelków to już jest bułka z masłem po złożeniu tego wszystkiego :) łączysz dwa kabelki przy ecu silnika
Awatar użytkownika
passat1978
Lex Driver
Posty: 614
Rejestracja: 14 lis 2010, o 10:42
Model Lexusa: gs 300
Skąd:: Łęczyca
Lokalizacja: Łęczyca - Kutno
Kontakt:

Re: Lexus GS300 MKI, swap na A650E ?

Post autor: passat1978 »

a nie lepiej zamontować ta co była 4 biegowa? te skrzynie normalnie się nie psują a żywotność ok 1 miliona km
Części do LEXUS GS 300 KMI
NR 790462651 Lub PW
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zrób to sam”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości