Bardzo Słabe światła mijania./i 220d

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
Redzik88
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2016, o 17:33
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Dzierzgoń
Kontakt:

Bardzo Słabe światła mijania./i 220d

Post autor: Redzik88 »

Witam Użytkowników

Czy ktoś mógłby mi pomoc, chodzi o światła, prawie ich nie mam, miałem zarówki Osram Night Vision 110+ cos takiego ale nic nie poprawiały widoczności ale jezdziłem, teraz mi sie przepaliła, zmieniłem ale czas cos zrobic wiecej bo w nocy jest masakra :( znajomy mechanik podejrzewa przepalone lustra w soczewce przez zamontowane kiedyś palniki xenonowe HID i mówi o , wymianie całych lamp a to juz wydatek ;/ i gwarancji nie daje . nie wiem co robic help ????;]
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Bardzo Słabe światła mijania./i 220d

Post autor: Miłosz »

Zacznij od przepolerowania reflektorów, wraz oczywiście ze szlifem papierami wodnymi.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Redzik88
Nowy lex user
Posty: 6
Rejestracja: 13 paź 2016, o 17:33
Model Lexusa: IS 220d
Skąd:: Dzierzgoń
Kontakt:

Re: Bardzo Słabe światła mijania./i 220d

Post autor: Redzik88 »

Nie wiem czy to dobry kierunek, gdyz po wizycie na myjni reflektor jest rzekłbym krystalicznie czysty :D
Miłosz
Lex Master
Posty: 1425
Rejestracja: 29 lut 2016, o 14:59
Model Lexusa: Civic 2.2
Skąd:: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Bardzo Słabe światła mijania./i 220d

Post autor: Miłosz »

Też miałem takie wrazenie dopóki po wypolerowaniu nie wyjechałem po zmroku na ulice. Niebawem swoje będę dłubał to dam znać co to dało.
https://www.facebook.com/groups/lexuspolska
Awatar użytkownika
przemosc
Lex Driver
Posty: 349
Rejestracja: 13 cze 2014, o 01:33
Model Lexusa: IS300/RX300/ES300h
Skąd:: Rzyki
Kontakt:

Re: Bardzo Słabe światła mijania./i 220d

Post autor: przemosc »

Redzik88 pisze:Witam Użytkowników

Czy ktoś mógłby mi pomoc, chodzi o światła, prawie ich nie mam, miałem zarówki Osram Night Vision 110+ cos takiego ale nic nie poprawiały widoczności ale jezdziłem, teraz mi sie przepaliła, zmieniłem ale czas cos zrobic wiecej bo w nocy jest masakra :( znajomy mechanik podejrzewa przepalone lustra w soczewce przez zamontowane kiedyś palniki xenonowe HID i mówi o , wymianie całych lamp a to juz wydatek ;/ i gwarancji nie daje . nie wiem co robic help ????;]
Oddaj odbłysniki do regeneracji a przy okazji wyczyszczą Ci soczewkę. Efekt bedzie na pewno bardzo duży. Sam ostatnio w swoim RX regenerowałem i jest prawie 2 razy lepiej (+wymiana żarników na nowe).
Pawcio1979
Lex Driver
Posty: 381
Rejestracja: 27 wrz 2017, o 18:31
Model Lexusa: GS300 MkII
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: Bardzo Słabe światła mijania./i 220d

Post autor: Pawcio1979 »

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak zasyfione potrafią być w środku reflektory. Wystarczy że ktoś wsadził marketowe halogeny które są "przewatowane" a przez to i mocniej się grzeją. Warstwa odbłyskowa w kloszu to pewnie tysięczne milimetra. Zobacz jak potrafią wyglądać takie odbłyśniki:
http://jotem.in/wp-content/uploads/2016 ... i-nowy.jpg

Zapal światła i zobacz na soczewkę jakie są od środka od strony żarówki. Kryształowo przeźroczyste czy matowe jak by zamglone.
W poznaniu na giełdzie jest gość który małe odbłyśniki robi po 80 zeta. Mają już zregenerowane i wysyłasz swoje na podmiankę.


A tak poza harmonogramem możesz miernikiem sprawdzić bezpośrednio na halogenach jakie są napięcia. Czasem tu jest problem. Jeśli słabe napięcie to można to obejść doprowadzając napięcie wprost z akumulatora. Oczywiście przez przekaźnik :biggrin2:
Alkohol niszczy skórę........głównie na kolanach i łokciach.
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: Bardzo Słabe światła mijania./i 220d

Post autor: carinus »

Redzik88 pisze:Witam Użytkowników

Czy ktoś mógłby mi pomoc, chodzi o światła, prawie ich nie mam, miałem zarówki Osram Night Vision 110+ cos takiego ale nic nie poprawiały widoczności ale jezdziłem, teraz mi sie przepaliła, zmieniłem ale czas cos zrobic wiecej bo w nocy jest masakra :( znajomy mechanik podejrzewa przepalone lustra w soczewce przez zamontowane kiedyś palniki xenonowe HID i mówi o , wymianie całych lamp a to juz wydatek ;/ i gwarancji nie daje . nie wiem co robic help ????;]
Wbrew pozorom palniki xenonowe nie mają takich strat cieplnych jak przewatowane żarówki i na pewno nie wypalą odbłyśnika.Mnie kusi wstawienie soczewek Koito z ledami,jedynie cena i niepewność długości życia zniecheca do zakupu.Poprzedni właściciel zamontował palniki xenonowe w miejsce żarówek i światło jest poprawne,jednak dupy nie urywa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości