Błąd p1651

Problemy z silnikami dotyczące modelu LS
Be-krolik
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2017, o 00:28
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Błąd p1651

Post autor: Be-krolik »

Witam i proszę o pomoc.
Kupiłem ls430 i na dzień dobry miałem komunikat o błędzie ze strony sond lambda. Samochód chodził bez zarzutu, wiec wliczylem wydatek w pakiet startowy. Auto oddałem do serwisu na rozrząd plus elementy zawieszenia. Przy odbiorze auto okazało się, ze to nie błąd sond lamda, a grubsza rzec -czujnik Ciśnienia z robocizna rozebrania kolektora plus wymiana uszczelek -taka informowanie dostałem od właściciela serwisu. Na razie nie podjąłem tematu i zabrałem samochód. Auto jeździ dobrze, tylko jest coś czego wcześniej nie było (przed serwisem). :lampka engine check VSC i czerwony trojkat. Do tego bie działa kontrola trakcji, a wcześniej, tzn przed serwisem kontrola trakcji działała. Podpiąłem kompa i następujące błędy pokazał: p1651, p0155, p0135.
Przeglądałem różne fora i wniosek mam taki, ze problem Moze dotyczyc wielu rzeczy. Bronię się przed oddawaniem auta znów do serwisu i płacenie (zgodnie z wyliczeniem) nie małej sumi za cos, co moim zdaniem nie konieczne jest rozwiązaniem 100%. Nie twierdze, ze ktoś mnie naciąga ,ale wole znać więcej opini kogoś kto siedzi w elesach.
Może ktoś coś podpowie, poradzi.
Będę wdzięczny.
Bartek
Awatar użytkownika
KRYSPIN_lex
Lex user
Posty: 117
Rejestracja: 28 gru 2016, o 17:02
Model Lexusa: RX330 GS....
Skąd:: Płock
Kontakt:

Re: Błąd p1651

Post autor: KRYSPIN_lex »

Temat masz złożony z kilku

P1651 to błąd z układu sterowania zaworem podciśnienia od zmiennej geometrii kolektora ssącego
- na jałowym będzie miał ubogą mieszankę
- świeci tylko check
- wymiana zaworu wiąże się ze zdjęciem kolektora (patrz you tube)
PS. U mnie też niestety padł ale jakoś nie mogę się za niego zabrać. Jeśli będzie taka możliwość przeniosę go gdzieś z pod kolektora na zewnątrz.
Zaworek pasuje od innych lexów, a jak masz LPG to sporo więcej grzebania przy demontażu i montażu


P0155 i p0135 to błądy z sond (grzałek) od nich wywala checka, kontrolę trakcji i czerwony trójkącik :mrgreen:

P0135 to bank 1 sonda 1
P0155 to bank 2 sonda 1

wymień na uniwersalne denso DOX-0109 coś około 128 pln sztuka, trzeba tylko kabelki pozaciskać (wszystko jest w komplecie w pudełku)
GS300 MK2 angol i EU na śrubki .... priv
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Pierwszy poważniejszy problem GS430 Niechętnie odpala na -

Post autor: Marchol »

Odnośnie p1651 tutaj masz wszystko wyjaśnione viewtopic.php?t=18291

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Be-krolik
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2017, o 00:28
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd p1651

Post autor: Be-krolik »

Super..
Pięknie dziękuje. Teraz wszystko jasne. To pozwoli mi na rzeczową rozmowę z mechanikiem. Wymianę sond lamda zrobię pewnie od razu. Z rozbiórka kolektora muszę chwile poczekać, bo koszty mnie na razie przerosły, chyba nic się jie stanie jak pojeżdżę jakiś czas bez wymiany zaworu ciśnienia.
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Błąd p1651

Post autor: owczar »

Zawór kupuj tylko i wyłącznie nowy. Jego przenoszenie w inne miejsce nie ma sensu, bo po wymianie jest spokój na kolejne 12 lat..
Be-krolik
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2017, o 00:28
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd p1651

Post autor: Be-krolik »

Dziękuje za podpowiedź. Zamówię na spokojnie czujnik i uszczelki kolektora na amayama. Pozdrawiam.
Be-krolik
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2017, o 00:28
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd p1651

Post autor: Be-krolik »

Chciałem Jeszcze prosić o pomoc w zamówieniu części. Jeśli chodzi o zawór to mam już kod, natomiast nie mogę znaleść numerow uszczelek kolektora. Czy może macie te numery?
owczar
Moderator
Posty: 3805
Rejestracja: 26 lut 2014, o 11:53
Model Lexusa: Lexus
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Błąd p1651

Post autor: owczar »

Wszystko znajdziesz na japancars.ru.
Marchol
Lex Driver
Posty: 515
Rejestracja: 22 sie 2011, o 23:02
Model Lexusa: is 200
Skąd:: Ruda Śląska
Kontakt:

Błąd p1651

Post autor: Marchol »

Be-krolik pisze:Chciałem Jeszcze prosić o pomoc w zamówieniu części. Jeśli chodzi o zawór to mam już kod, natomiast nie mogę znaleść numerow uszczelek kolektora. Czy może macie te numery?
17171-50020

Wysłane z mojego E6633 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Be-krolik
Lex user
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2017, o 00:28
Model Lexusa: Ls430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Błąd p1651

Post autor: Be-krolik »

Znalazłem jeszcze taka stronę z numerami cszesci. Pewnie znacie. Jesli jednak nie, to wklejam link. https://parts.longolexus.com/v-2001-lex ... -3l-v8-gas
ODPOWIEDZ

Wróć do „LS”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość