Kupno CB

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Kupno CB

Post autor: Rici »

Witam, w Cb nie mam żadnego doświadczenia a nosze się z zakupem do 500zł.
Co byście polecili?
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: tomekb »

CB radio MIDLAND ALAN 121
Antena CB HUSTLER IC-100 ostatnio byll test w motorze i mial ciut gorsze parametry od presidenta za 200PLN
http://www.cb-forum.pl/printview.php?t=11606&start=0
Ja ją mam dostałem w prezencie i do uzytkowania w trasie jest ok. Oczywiscie antena na stale ma najlepsze parametry tu polecam presidenta
Ja używam ją z tanim radiem Intek M790 caly sprzet zdobyczny na moje żadkie potrzeby wystarcza
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Kupno CB

Post autor: prosperopro »

kupuj presidenta radio przetrwa bardzo dlugo posiada asc. kup najtansza antene i najtansze radio na allegro z asc bodajrze harry II albo Johny juz nie pamietam. ja mam harrego + antene Lema krociutka bo 90 cm a mam zasieg elegancki bez szumow na trase wystarczy bo ciezko niespotkac ludzi bez cb ;) no chyba ze jezdzisz jakimis bezdrozami gdzie czesto stoi policja ;) a tak bywa to warto kupic dluzsza antene. zestaw ten okolo 400 zl mnie wyniosl po za allegro w sklepie u goscia. + 50 z zestrojenie - trzeba ;)
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
Awatar użytkownika
Rici
Administrator
Posty: 1021
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 18:30
Model Lexusa: 3GS
Skąd:: Polska
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: Rici »

Dzięki za szybką odpowiedz :) Nie jeżdżę codziennie wiec tez mi nie potrzebne nie wiadomo co :) ale tez nie chcę mieć szumów bo się będę :ireful3: .
Mam kolesia ma cb ale jak jadę z nim w trasę to wyłączam mu te cb bo trzeszczy ,szumi masakra .
Obrazek
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: tomekb »

dokaldnie tak jak prospero mowi presydent jest gites sam bym kupil gdybym nie dostal inteka w prezencie a antenka hustler daje rade
Awatar użytkownika
stachulex
Lex Driver
Posty: 306
Rejestracja: 12 lut 2011, o 00:42
Model Lexusa: gs 300 mk1
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: stachulex »

mialem okazje pojezdzic z presidentem na pokladzie i rowniez polecam.
Obrazek
PRZEDNI NAPED JEST DLA DZIEWCZYNEK
Awatar użytkownika
andrej7
Lex Driver
Posty: 342
Rejestracja: 13 sty 2011, o 13:49
Model Lexusa: IS 200, GS430 MkIII
Skąd:: Tu i tam.
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: andrej7 »

Ja posiadam Lafayette Atena, bardzo dobre radyjko za niewielką cenę, niczym nie ustępuje Presidentowi poza nazwą. Do zestawu mam antenkę Sirio as-100 na dużym magnesie, bez trudu ściąga z 10km, oczywiście trzeba tylko zestroić odpowiednio. Za komplet rok temu zapłaciłem nie całe 400zl.
Tutaj masz test radyjka: http://www.cb-radio.info.pl/sklep/radio ... ,typy.html
W poszukiwaniu mocy...
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: michal_5000 »

Też jakiś czas temu stałem przed tym dylematem - po długiej analizie zdecydowałem się na President Harry II w wersji z ASC (nie Classic!). Zadecydowały powszechne zachwyty i jedne z mniejszych gabarytów; Przewertowałem też trochę testów w necie..
Gdyby nie zależało Ci na ASC (chociaż ja polecam - to jednak sporo daje, kiedyś na YT był nawet ciekawy filmik porównawczy) - to zwróć uwagę na Unidena 520XL bodajże. Jest to praktycznie ten sam President pod inną marką (minus ASC), kosztuje dużo mniej, no i nie ma jakiejś tam homologacji na Polskę, plepleple...

W kwestii anteny - to jest prosta rzecz, nie napinałbym się tu na Presidenta. Wiadomo - im dłuższa tym lepsza, a najlepszy dwumetrowy bat zamontowany na stałe. Ponieważ dla mnie było to nieakceptowalne (radio musi być "mobilne" między samochodami w "domowej flocie" ;) ) - to nabyłem najdłuższe co znalazłem na magnes, czyli Midland ML-145. Zauważ, że ten model produkuje kilka firm (w tym President) - wszystkie mają w okolicach 1.5m.
Awatar użytkownika
Ralfx
Lex Master
Posty: 1547
Rejestracja: 3 paź 2010, o 03:56
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupno CB

Post autor: Ralfx »

Ja planuję zakupić jakieś najtańsze radio z redukcją szumów i do tego antene President Florida - bardzo krótka, koledzy użytkują i sprawują sie dobrze, trzeba je tylko ładnie wystroić i w mieście są idealne a i na trasie dają radę. W dodatku nie jest droga.
Obrazek Dołącz do Lexus-Forum na facebook.com/lexus-forum
Awatar użytkownika
prosperopro
Lex Driver
Posty: 599
Rejestracja: 10 sty 2011, o 20:08
Model Lexusa: LS400 UCF11
Lokalizacja: Lublin

Re: Kupno CB

Post autor: prosperopro »

ja dodam ze jesli nie jezdzisz noca w dlugie trasy to nie inwestuj pieniedzy w bat z cewkami i dlugasny bo po co Ci zasieg 10km... tirowcom sie przydaje bo o 3-4 ciezko spotkac dusze na drodze ;) a jak jedziesz w dzien to i tak wiecej policji i samochodow na 1km dogadasz sie z 5 z przeciwnego kierunku... Wiec najwazniejsz kwestia to tania antena stal lub magnes- roznicy w odbieraniu nie ma. Kupisz z cewka bedziesz mial mocniejszy odbior przy krotkiej antenie ale na cuda bym nie liczyl. Zreszta na cewki sa w cenie i czesto kradna jak nie chce Ci sie zdejmowac magnesu z dachu za kazdym wyjsciem ;P ja kupilem antene w symie drozsza o 10 od najtanszej Lema zeby nikt mi nie robna i stacjonarna zmienilem antene od telefonu na wlasnie taka do cb pozniej zapodam fotki.
"Coś co jest teraz jest gorsze niż było"
"Proste sa dla szybkich samochodów a zakręty dla szybkich kierowców"
"samochody sa na benzyne. na olej napedowy jezdza traktory i ciezarowki, a na gazie gotuje sie obiad. tyle w tym temacie."
TOYOTA LEXUS LS400 ®
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości