IS 200 Wymiana paska rozrządu

ODPOWIEDZ
Ehlarion
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2015, o 20:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

IS 200 Wymiana paska rozrządu

Post autor: Ehlarion »

Witam. Poprzedni właściciel samochodu wymienił kompletny rozrząd wraz z pompą wody przy 100 tys km przebiegu to było 6 lat temu, obecnie mam 154 tys przebiegu, gdzieś czytałem że pasek rozrządu powinno się wymieniać co 4 lata gdyż później parcieje, w związku z czym zadzwoniłem do ASO Toyoty by umówić się na wymianę samego paska, ale pan z serwisu mi powiedział że w tym modelu nie da się wymienić paska tylko trzeba kompletny rozrząd za 900zł same części oczywiście bez pomy wody. Czy to prawda że nie można wymienić samego paska? i czy muszę wymienić pasek jak przejechałem na nim 54 tys w ciągu tych 6 lat?
Awatar użytkownika
blue
Lex Maniak
Posty: 983
Rejestracja: 2 sty 2014, o 20:16
Model Lexusa: IS200 Sport
Skąd:: Kraków
Kontakt:

Re: IS 200 Wymiana paska rozrządu

Post autor: blue »

Można wymienić sam pasek ale szkoda to wszystko rozkładać dla niego samego. Rób komplet z pompą wody i uszczelnieniami. Na przestrzeni następnych 5 lat to nie jest duży wydatek.
Ehlarion
Nowy lex user
Posty: 13
Rejestracja: 31 maja 2015, o 20:28
Model Lexusa: is200
Skąd:: Śląsk
Kontakt:

Re: IS 200 Wymiana paska rozrządu

Post autor: Ehlarion »

A czy to prawda że trzeba wymienić pasek co 4 lata niezależnie od przebiegu? Z tego co piszesz to co 4 lata musiałbym rozrząd wymienić? I pompę wody wymienić po 54 tys km? Nie za szybko?
XYZ
Lex user
Posty: 199
Rejestracja: 31 gru 2014, o 11:51
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Opolskie
Kontakt:

Re: IS 200 Wymiana paska rozrządu

Post autor: XYZ »

Zaleca się wymieniać co 6 lat, i 100k km. Zdejmij górną osłonę i zobacz w jakim jest stanie.
Awatar użytkownika
Damian87
Lex Driver
Posty: 687
Rejestracja: 11 lip 2011, o 14:53
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: łódzkie
Kontakt:

IS 200 Wymiana paska rozrządu

Post autor: Damian87 »

Wymiana rozrządu co 150kkm. Oczywiście jeżeli na oryginalnych częściach, a zamienników nie opłaca się zakładać...
A jeżeli kupiłeś auto to nie wiem czemu wogole zastanawiasz się nad wymianą rozrządu. przynajmniej dla mnie to oczywista oczywistość że jak kupuje auto to pierwsze co to olej i rozrząd wymieniam.
Awatar użytkownika
gmiter
Lex Master
Posty: 1247
Rejestracja: 9 mar 2016, o 12:07
Model Lexusa: IS350
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: IS 200 Wymiana paska rozrządu

Post autor: gmiter »

Ta oczywista oczywitość wymiany rozrządu często jest niepoważna.
Zdarza się że auto zmienia właściciela co 3-4 lata, każdy zrobi nim po 40 tysięcy kilometrów i wymienia rozrząd. Jasne, że to jest bezpieczne, ale jeżeli ma się sensowne źródło informacji i widać po pasku że jest nowy to nie ma co się napinać.
Olej oczywiście - ja po zakupie płukanka porządna i lanie takiego jak w specyfikcji, to samo z układem chłodzenia czy skrzynią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości