czujnik temperaturty gdzie szukać? IS 200

sprysio
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2011, o 11:52
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

czujnik temperaturty gdzie szukać? IS 200

Post autor: sprysio »

Witam,

Jestem posiadaczem IS 200 z 1999 r P + LPG kupiłem go w nie najlepszym stanie i już na dzień dzisiejszy wymieniłem rozrząd, klocki, tarcze, amorki przód, termostat, uszczelkę pod głowicą oczywiście z panowaniem głowicy. Parę dni po wymianie uszczelki pojawiły się dwa problemy, pierwszy z czujnikiem temperatury padł ale za cholere nie wiem który to bo pod kolektorem ssącym jest ich chyba z 6 może ktoś się orientuje? A drugi problem związany jest z przepustnicą, czytałem na forum Wasze problemy z kontrolką od TRC mi też miga na benzynie i gazie ale tylko ta kontrolka pisaliście, że wymiana przepustnicy pomogła, mój Lexus ma czasami falowania obrotów skaczą z 1 tyś nawet na 3 tys na jałowym. Po podpięciu pod komputer pokazał się błąd czujnika temp oraz przepływomierza po skasowaniu tylko raz falowały obroty po czym po podpięciu pod komputer błędu z przepływomierzem już nie było. Jutro jadę do mechanika ale najpierw po części Proszę pomóżcie i podpowiedzcie coś a na pewno się odwdzięczę. 796 695 780 wystarczy sygnał na pewno oddzwonię z góry dziękuję za pomoc POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony 4 maja 2011, o 08:15 przez sprysio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krakus25
Lex user
Posty: 105
Rejestracja: 22 sty 2011, o 03:48
Model Lexusa: IS 200
Skąd:: Kraków
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: czujnik temperaturty gdzie szukać?

Post autor: krakus25 »

Parts Location IS 200
m_di_0022.pdf
(62.5 KiB) Pobrany 24353 razy
Mario
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: czujnik temperaturty gdzie szukać?

Post autor: tomekb »

sprysio a skąd jestes? Uwazam ze duzych napraw nie robiles wiekszość to problemy eksplatacyjne kazdego to czeka ty masz juz spokoj na dlugo wracajac do auta przeplywomierza brak w lexie a przepustnice przeczysc najpierw sprawdz tez czy dobrze podpiety jest mapsensor
sprysio
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2011, o 11:52
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: czujnik temperaturty gdzie szukać?

Post autor: sprysio »

Wielkie dzięki,

Jestem z okolic Lublina, macie racje te naprawy to rutyna jednak robione wszystkie w niedługim okresie powodują dziurę budżetową jednak pociesza mnie właśnie to, że zrobię wszystko i będzie spokój. Do roboty mam też tuleje w skośnych dolnych wahaczach, znalazłem same tuleje za około 250 zł/szt. napiszcie czy robiliście już wahacze jak Was to wyniosło i jak najlepiej to zrobić. Pozdrawiam :LEXUS: :LEXUS: :LEXUS:
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: czujnik temperaturty gdzie szukać?

Post autor: tomekb »

ja bym regenerował tuleje kture masz za regeneracje biora 50PLN od sztuki i jest spokoj
sprysio
Nowy lex user
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2011, o 11:52
Model Lexusa: IS 200
Kontakt:

Re: czujnik temperaturty gdzie szukać?

Post autor: sprysio »

a układ chłodzenia się odpowietrza w lexie? z korka w zbiorniku z płynem wychodzi wąż odpływowy luźny więc chyba nie trzeba specjalnie odpowietrzac
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: czujnik temperaturty gdzie szukać?

Post autor: janasek »

Trzeba odpowietrzać jak każdy układ chłodzenia. Wężyk służy do odprowadzania nadmiaru płynu w przypadku gdy Ci się zagotuje żeby ciśnienie nie rozwaliło zbiorniczka.

Pozdro
Luxusem jadę... :)
tomekb
Lex Master
Posty: 2643
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:07
Model Lexusa: Avensis t25 1,8 aut, rx300 2gen.
Skąd:: Sosnowiec, Będzin
Lokalizacja: Sosnowiec, Będzin
Kontakt:

Re: czujnik temperaturty gdzie szukać?

Post autor: tomekb »

z tego co wiem to w lexie jest automatyczne odpowietrzanie
maxkow
Lex Maniak
Posty: 928
Rejestracja: 20 wrz 2010, o 00:00
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: czujnik temperaturty gdzie szukać?

Post autor: maxkow »

Sprysio edytuj post i napisz w tytule jakiego modelu dotyczy temat w twoim wypadku [is200]
ObrazekObrazekObrazek

To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie 2012 klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
To już ostatnie chwile na wzięcie udziału w zlocie klik --> ZLOT Lexus-Forum 2012 <-- klik
Awatar użytkownika
IgoR_KilleR
Lex user
Posty: 262
Rejestracja: 3 paź 2010, o 10:00
Model Lexusa: Is 200
Kontakt:

Re: czujnik temperaturty gdzie szukać? IS 200

Post autor: IgoR_KilleR »

Ja może się podłączę.
Gdzie znajdę czujnik temperatury zewnętrznej?
Z moim coś musiało się stać, bo mi nie wyswietla temperatury na panelu obok zegarka. Nic tam nie wyświetla, czasami "-.-", a czasami "E" (jak error jak mniemam).
ODPOWIEDZ

Wróć do „IS mk1 1998-2005”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości