Radio IS 250 ameryka

Subwoofery, skrzynie, głośniki, radioodtwarzacze, nawigacje GPS, radia CB
ODPOWIEDZ
Andrea
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 21 mar 2018, o 12:22
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Radio IS 250 ameryka

Post autor: Andrea »

Cześć !
kupiłem Lexusa IS 250 z 2007 roku i ma on radio podstawowe, problem jest taki że jest on z rynku Amerykańskiego i ich radia działają na trochę innych falach radiowych, czy ktoś już kiedyś przerabiał to? jeśli tak to jak to zrobić? oraz jaki jest to koszt? czy może taniej i łatwiej jest kupić radio gdzieś na Allegro z rynku europejskiego?

dzięki :hobby:
chmielu
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2018, o 23:12
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Radio IS 250 ameryka

Post autor: chmielu »

Dołączam się do pytania. Z tym że u mnie poprzedni właściciel wsadził navi + radio z polifta. Będzie jakiś konflikt na linii navi polift + radio przedlift? Pytam bo pierwotne radio dostałem razem z innymi częściami w bagażniku i mogę sam je sobie wymienić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
chmielu
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2018, o 23:12
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Radio IS 250 ameryka

Post autor: chmielu »

Zapomniałem dodać że koszt przerobienia radia w warsztacie specjalizującym się w lexusach to 600 zł netto.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
r65
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 22:25
Model Lexusa: 2010 IS250 AWD
Skąd:: Duczki
Kontakt:

Re: Radio IS 250 ameryka

Post autor: r65 »

Ja mam polifta z 2010 więc trochę nie w temacie ale zakup na all... wersji Europejskiej załatwił mi sprawę bez żadnych problemów.
Przy okazji okazało się, że w wersji po 2010 r nie ma różnicy w podłączeniu między radiem zwykłym a Mark Levinson.
Radia do przedliftowego IS (z Anglii) potrafią być po kilkadziesiąt zł a między Eu i USA nie ma żadnych różnic w instalacji po za anteną SAT niepotrzebną w Europie.
Nie wypowiem się czy da się zamienić panele między tymi radiami ale jak komuś nie przeszkadza gałka po przeciwnej stronie to warto poprosić sprzedawcę o zdjęcie gniazd.
Jak pasują to to grać będzie.

Lifty były dwa więc są trzy rodzaje instalacji:
2005-2008
2009
2010-2011
Daty częściowo się nakładają.
Przed 2010 jest różnica między radiem Pionier i ML. ML ma wyjście audio do wzmacniacza cyfrowe.
chmielu
Nowy lex user
Posty: 9
Rejestracja: 18 mar 2018, o 23:12
Model Lexusa: IS250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Radio IS 250 ameryka

Post autor: chmielu »

wojtekS pisze:Bardzo ciekawe informacje. Tymbardziej, że w GS radio jest chyba identyczne a inny jest tylko panel przedni z ekranem.

Zapewne za te 600 zł netto firma robi dokładnie ten sam zabieg, który zrobiłeś - podmienia sama skrzynkę z radiem na europejską :D
Drugi warsztat krzyknął 550 zł. Chodzi o przelutowanie czegoś tam na płycie głównej.

Jeśli wymiana radia to plug&play to faktycznie szkoda wyrzucać tyle kasy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Andrea
Nowy lex user
Posty: 16
Rejestracja: 21 mar 2018, o 12:22
Model Lexusa: IS 250
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Radio IS 250 ameryka

Post autor: Andrea »

r65 pisze:Ja mam polifta z 2010 więc trochę nie w temacie ale zakup na all... wersji Europejskiej załatwił mi sprawę bez żadnych problemów.
Podasz jakieś linki? Oraz czy np. może warto wymienić na coś z ekranem i nawigacja, kamera cofania itp?
r65 pisze:Przy okazji okazało się, że w wersji po 2010 r nie ma różnicy w podłączeniu między radiem zwykłym a Mark Levinson.
Radia do przedliftowego IS (z Anglii) potrafią być po kilkadziesiąt zł a między Eu i USA nie ma żadnych różnic w instalacji po za anteną SAT niepotrzebną w Europie.
Nie wypowiem się czy da się zamienić panele między tymi radiami ale jak komuś nie przeszkadza gałka po przeciwnej stronie to warto poprosić sprzedawcę o zdjęcie gniazd.
Jak pasują to to grać będzie.
Czyli mówisz że wystarczy że kupię jakieś używane z allegro z rynku angielskiego i będzie spoko?
r65
Lex user
Posty: 32
Rejestracja: 22 wrz 2017, o 22:25
Model Lexusa: 2010 IS250 AWD
Skąd:: Duczki
Kontakt:

Re: Radio IS 250 ameryka

Post autor: r65 »

Nie, absolutnie to nie takie proste. Instalacja kabiny IS z nawigacją czy bez są totalnie inne. Przeróbka to skomplikowany proces. Podobnie nie da się zmienić modelu radia na inne bez cięcia przewodów i znajomości obu instancji.
Radio można wymienić tylko w obrębie tego samego rocznika (generacji). Tylko wtedy obejdzie się bez większej roboty.
Na forum są juz tematy o przeróbkach i o ich próbach. np
viewtopic.php?f=45&t=1411&start=0
viewtopic.php?f=38&t=15191&start=0
Ja zrobiłem podmianę z drugiego tematu.
Miałem radio P1839 a zmieniłem na P8623
Obrazek
Tu masz amerykański temat o podmianie system bez nawigacji na nawigację w 2005-2008:
https://www.clublexus.com/forums/is-2nd ... -swap.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio, GPS, CB”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości