Swirujące zamki

Wszystko co związane z problemami w układzie elektrycznym.
ODPOWIEDZ
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Swirujące zamki

Post autor: panPrzemek »

Cześć, mam dziwny "problem" otóż już od jakiegoś trzeciego mycia samochodu na myjni mając kluczyk w spodniach no i mycia tego samochodu, samochód potrafi się 4, 5 razy zamknąć i otworzyć, słyszę po prostu cztery zamki z każdych drzwi że się zamykają by po sekundzie się otworzyły i tak jeszcze z trzy razy... kuma ktoś coś?
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Swirujące zamki

Post autor: Phil »

Hej, miałem to samo na myjni bezdotykowej już kiklukrtonie. Myślałem że może jak myjką pod ciśnieniem przejachałem po klamce to może sensor jakoś wariuje i zamyka / otwiera auto. Ciekaw jestem czy to słuszna koncepcja..
panPrzemek
Lex user
Posty: 145
Rejestracja: 19 lis 2017, o 23:08
Model Lexusa: Gs450h
Skąd:: Jarosław
Kontakt:

Re: Swirujące zamki

Post autor: panPrzemek »

Też o tym pomyślałem, ale no nie wiem, zamki swiruja nawet podczas mycia kół czy nie wiem maski, chyba, że woda jakoś tam zachodzi no ale tak samo działo by się podczas ulewy na to wychodzi
Awatar użytkownika
Phil
Lex user
Posty: 139
Rejestracja: 13 paź 2010, o 22:29
Model Lexusa: GS450h
Skąd:: Warszawa
Lokalizacja: Warsaw
Kontakt:

Re: Swirujące zamki

Post autor: Phil »

Hmm. U mnie raczej było to zawsze zamykanie auta. Tak jakby napór wody na ten gumowy przycisk na klamce był tak duży że aktywował blokadę drzwi. ALe może to być też coś innego, spróbuję potestować przy następnym myciu. Ciekawe czy ktoś jeszcze tego doświadczył.
_chris_
Lex user
Posty: 79
Rejestracja: 11 wrz 2015, o 20:08
Model Lexusa: GS 450h
Skąd:: PL_
Kontakt:

Re: Swirujące zamki

Post autor: _chris_ »

Prędzej jak woda odbija się od blachy i dotyka od strony wewnętrznej klamki :) Zostawcie kluczyk w samochodzie i po problemie ;)
kreciq
Nowy lex user
Posty: 8
Rejestracja: 30 mar 2018, o 02:10
Model Lexusa: GS450h MK3
Skąd:: Rumia
Kontakt:

Swirujące zamki

Post autor: kreciq »

panPrzemek pisze:Cześć, mam dziwny "problem" otóż już od jakiegoś trzeciego mycia samochodu na myjni mając kluczyk w spodniach no i mycia tego samochodu, samochód potrafi się 4, 5 razy zamknąć i otworzyć, słyszę po prostu cztery zamki z każdych drzwi że się zamykają by po sekundzie się otworzyły i tak jeszcze z trzy razy... kuma ktoś coś?
Jestem na świeżo po przeczytaniu instrukcji i piszą tam w uwagach że jeśli kluczyk znajduje się w zasięgu podczas np. mocnych opadów deszczu to woda może działać na sensor dotykowy w klamkach i aktywować układ centralnego zamka. Kilka kroków w tył proponuję i będzie po usterce ;)

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka
carlo554a
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 22 kwie 2018, o 09:43
Model Lexusa: toyota
Skąd:: wawa
Kontakt:

Re: Swirujące zamki

Post autor: carlo554a »

To jest chyba nie możliwe że kluczyk znajduje się w zasięgu podczas np. mocnych opadów deszczu to woda może działać na sensor dotykowy w klamkach i aktywować układ centralnego zamka


_________________________________
https://www.aasapolska.pl/
Awatar użytkownika
LEPSI RX
Lex user
Posty: 156
Rejestracja: 2 lut 2011, o 23:54
Model Lexusa: RX300,CT200H,
Skąd:: REDA
Lokalizacja: Gdynia-trójmiasto
Kontakt:

Re: Swirujące zamki

Post autor: LEPSI RX »

Puść krople na smartfona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości