RX 400H Spalanie.

Pozostałe problemy występujące w naszych Lexusach
ODPOWIEDZ
CalkiemNowy
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 5 sie 2017, o 16:55
Model Lexusa: RX400
Skąd:: warszawa
Kontakt:

RX 400H Spalanie.

Post autor: CalkiemNowy »

Witam.
Bardzo prosze o pare przydatnych informacji na temat jazdy RX 400H -chodzi mi o kwestie kiedy I jak czesto auto jedzie na bateriach a kiedy na silniku tradycyjnym, ze tak powiem:) powiedzmy na dystansie 20km ( dojazd do pracy)... Jestem kompletnym laikiem w temacie, jak wielu zastanawiam sie jak to dziala w praktyce, I opinie od uzytkownikow bardzo bardzo by mi pomogly podjac decyzje czy warto kupic.
Jak wyglada kwestia spalania na trasie 1000 km? Czytalem tu cos ze jak autostrada to juz tylko silnik benzynowy pracuje ...
Kiedy zalecana jest wymiana tych baterii/akumlatorow I jaki jest tego orientacyjny koszt?
Mam okazje kupic RX 400 2007 rok, 160 000 tys przebieg, ksiazka serwisowa cala w pieczatkach Lexusa, autko bardzo bardzo zadbane ( na zdjeciach hehe:) I po prostu sobie tak mysle ze moze warto, choc wiadomo auto ma juz swoje lata...
Jesli ktos zechce napisac pare slow bede wdzieczny- jak mowie- jezdze codziennie 40km( wyjazd I powrot:) do pracy oraz 2-3 razy do Roku dluzsza trasa urlopowa , nawet do 2000km.
Dziekuje I pozdrawiam,Marek
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX 400H Spalanie.

Post autor: carinus »

Do gazu z nim i nie będziesz patrzył na spalanie.Przy spokojnej jeździe starczy 9-10l gazu.
Awatar użytkownika
ArturR
Lex user
Posty: 35
Rejestracja: 18 lip 2016, o 11:01
Model Lexusa: RX400h
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: RX 400H Spalanie.

Post autor: ArturR »

potwierdzam - bardzo wdzięczne auto do wygodnego przemieszczania się. Na gazie to przy obecnych cenach - ideał.

odnośnie jazdy na bateriach - to nie jest tak, że on jedzie przez dłuższy czas na aku i możesz te 10 czy 15 km przejechać na samym aku. Po prostu przy ruszaniu delikatnym jedziesz na baterii a później co chwila przy ruszaniu znowu się włączają same baterie - to jest ciągły proces przełączania się z aku na benzynę czy tez równoczesnego działania. Nie odczuwalne to jest w żaden negatywny sposób - czujesz to tylko przy tankowaniu :-) no i bardzo ładnie przyspiesza jak na taką masę
Awatar użytkownika
carinus
Lex Master
Posty: 1843
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:29
Model Lexusa: RX400h,IS220d
Skąd:: lubuskie/Belgia
Kontakt:

Re: RX 400H Spalanie.

Post autor: carinus »

Powyżej 60km/h silnik spalinowy pracuje zawsze i tylko w razie potrzeby wspomaga się elektrycznym.Przy starcie rano,spalinowy odpali od razu żeby się rozgrzać,nie ma szans jechać do pracy na samych bateriach.W korkach największy dystans jaki przejechałem na elektrykach to było coś około 3km.Odnośnie instalacji gazowej.Wtryski gazowe mają mniej miejsca niż w wersjach 330 bez układu hybrydowego,gdyż nad silnikiem jest obudowa dolotu i filtr powietrza.Jednak jest szansa na zamontowanie wszystkiego pod filtrem wkręcając się w aluminiową część kolektora w pobliżu wtrysków benzynowych.
Przem86
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:11
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Francja
Kontakt:

Post autor: Przem86 »

Nie sądziłem, że hybrydy można przerabiać na LPG, ale jak widzę też jest to możliwe. Mi 450h przy spokojnej jeździe spala jakieś 7,5 litra i jak narazie średnio mam około 9, a jeżdżę dość dynamicznie, więc nie jest źle, hybryda robi swoje... zaletą jest to, że odjezdzasz spod domu w kompletnej ciszy

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
bulikcbr
Lex user
Posty: 288
Rejestracja: 15 mar 2012, o 20:42
Model Lexusa: był IS 200 jest RX 400
Skąd:: Gliwice
Kontakt:

Re: RX 400H Spalanie.

Post autor: bulikcbr »

Gdy się parkuje u kochanki to ma duży plus:P
Przem86
Lex user
Posty: 63
Rejestracja: 29 sie 2017, o 23:11
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Francja
Kontakt:

Post autor: Przem86 »

To chyba gdy chcesz uciec bezszelestnie;)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Pawel.spychalski
Nowy lex user
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwie 2018, o 07:32
Model Lexusa: Rx400h
Skąd:: Gdynia
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RX 400H Spalanie.

Post autor: Pawel.spychalski »

Ja w swoim 400h zamontowalem gaz. Teraz to juz jest bajka z jazda, bo wczesniej to troszke zlopal na trasie ;-)
Tomaszeks
Lex user
Posty: 65
Rejestracja: 27 lis 2013, o 14:38
Model Lexusa: RX450h
Skąd:: Poznań
Kontakt:

Re: RX 400H Spalanie.

Post autor: Tomaszeks »

Ostatnie średnie spalanie (zima!) 10,2 litra gazu. Przy ok. 50-60 km/h można przejechać parę kilometrów na samej baterii, ale pedał gazu bardzo delikatny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości