Kupował ktoś ostatnio auto sprowadzone z Niemiec ?

Ogólne rozmowy oraz pytania na temat zakupu Lexusa
Awatar użytkownika
mxgts
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 lis 2010, o 12:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Kupował ktoś ostatnio auto sprowadzone z Niemiec ?

Post autor: mxgts »

hej
Civ 6 gen sprzedany :crazy: w planach teraz :LEXUS: is200 8-) mam już upatrzone 2 sztuki, obie przytargane z Niemiec, i tu ponieważ od czasu gdy kupowałem poprzednei auto mninęło niemal 3 lata, przez ten czas sporo mogło się pozmieniać, więc chciałem uaktualnić wiedzę na temat kupna i rejestracji auta sprowadzonego z DE

Jakie dokumenty powinienem otrzymać od sprzedającego ??
czy w dalszym ciągu trzeba płacić 500 zeta na jakiś fundusz ochrony środowiska ??
czy jeśli auto ma ważny niemiecki przegląd trzeba go robić ponownie w pl ??
i ponieważ auta są... no dość daleko bo niemal 300 km od miejsca gdzie mieszkam, a data jaka jest wybita na ich tablichach już minęła, co muszę zrobić by móc legalnie beż żadnych problemów wrócić na kołach do domu ???
Bardzo prosiłbym o odpowiedź
Pozdroo !!
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Kupował ktoś ostatnio auto sprowadzone z Niemiec ?

Post autor: dS »

tak, nadal płacisz 500zł opłaty recyclingowej
przegląd zerowy musisz zrobić
jeśli blachy się skończyły to zgodnie z prawem chyba już tylko na lawecie może się przemieszczać, zawsze możesz przyczepić polskie blachy i modlić się żeby Cię nie zatrzymali

jesli chodzi o papierki to powinieneś mieć umowę najlepiej w 2 językach żeby nie trzeba by było jej tłumaczyć, karte pojazdu i zaświadczenie o wyrejestrowaniu
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
Awatar użytkownika
forest
Lex Master
Posty: 3692
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:09
Model Lexusa: stanced VIP
Skąd:: WeST
Kontakt:

Re: Kupował ktoś ostatnio auto sprowadzone z Niemiec ?

Post autor: forest »

nie daj sobie wmówić że po wykupieniu polskiego ubezpieczenia na żółte niemiecki blachy możesz dalj jechać po upływie daty na blachach... gdy termin na blachach już upłynął to koniec i amen - są nie ważne, ponieważ w niemczech po upływie tej daty wybijane są tablice o tych samych numerach! wiec tylko laweta lub , jak dS napisał - polskie i módl się :D

a co do dok. to powiem tak.... umowa dwu języczna może być, ale tłumacz przysięgły musi i tak postawić na niej pieczątke i zatwierdzić co wiąże się i tak z kosztem ale troszke mniejszym niż całe tłumaczenia niemieckiej umowy.
mały i duży brief musisz mieć (karta i dowód pojazdu)
a jeżeli chodzi o zaświadczenie wymeldowania to w niektórych rejonach (land'ach) niemiec poprostu stawiają pieczątke w dużym briefie że auto wymeldowane - nie dają zaświadczenia.
SC430 '2002
Awatar użytkownika
borys88rr
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 10 lut 2011, o 16:47
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Kupował ktoś ostatnio auto sprowadzone z Niemiec ?

Post autor: borys88rr »

forest pisze: a co do dok. to powiem tak.... umowa dwu języczna może być, ale tłumacz przysięgły musi i tak postawić na niej pieczątke i zatwierdzić co wiąże się i tak z kosztem ale troszke mniejszym niż całe tłumaczenia niemieckiej umowy.

nie prawda nie musi stawiac zadnej pieczatki na dwu jezycznej umowie ja 2 miesiace tez sprowadzilem :LEXUS: z niemiec i zadnej pieczatki nie musialem miec
Awatar użytkownika
janasek
Lex Master
Posty: 1516
Rejestracja: 3 paź 2010, o 15:21
Model Lexusa: SC 400
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kupował ktoś ostatnio auto sprowadzone z Niemiec ?

Post autor: janasek »

Dokumenty:

1) Jeżeli auto jest do opłat:

- Niemiecki Brif i zaświadczenie o wyrejestrowanniu auta

2) Jeżeli auto jest już po opłatach i jest przygotowane do rejestracji:

- przetłumaczona lub dwujęzyczna umowa kupna-sprzedaży i przetłumaczony Brief (nie we wszystkich urzędach musi być poświadczenie tłumacza przysięgłego na dwujęzycznej umowie - w Poznaniu przechodzi bez)
- zaświadczenie o zapłaceniu akcyzy (3,1% do 2l powyżej 18,6% od wartości na fakturze/wartości z Eurotax)
- zaświadczenie o zwolnieniu z vat 160 zł
- potwierdzenie zapłacenia opłaty ekologicznej fundusz środowoskowy) - 500 zł
- badanie techniczne 99 zł

Rejestracja kosztuje coś koło 245 zł, przy czym często handlarze piszą że auto opłacone ale opłatę środowiskową trzeba zrobić samemu więc defakto jest jeszcze do zapłacenia przy rejestracji prawie 750 zł

Nie zgodzę się do końca z forestem: jeżeli niemieckie blachy (zółte bądź czerwone) straciły swoją ważność to mnie się wydaje że można wykupić na nr nadwozia miesięczne ubezpiecznie np w PZU czy Liberty, tyle że niebiescy różnie to interpretują czasami jest ok a czasami się czepiają więc już sam nie wiem jak to jest. Mam kumpla w komisie który tak właśnie robi i ostatnio kontrolę przeszedł i było wszystko ok ale miał blachy belgijskie... może to też ma znaczenie. Jeżeli chcesz auto ubezpieczyć w PL to jeszcze musisz zrobić ten przegląd techniczny (badane zerowe jak to napisał ds :)) Podobno można tak na takim ubezpieczeniu do roku jeździć ale też sa różne opinie na ten temat. Tak z angolami ludzie też robią...

Pozdro
Ostatnio zmieniony 4 maja 2011, o 07:15 przez janasek, łącznie zmieniany 2 razy.
Luxusem jadę... :)
michal_5000
Lex user
Posty: 181
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 14:28
Model Lexusa: GS 2nd gen
Skąd:: Warszawa
Kontakt:

Re: Kupował ktoś ostatnio auto sprowadzone z Niemiec ?

Post autor: michal_5000 »

Ja kupowałem kilka razy - akurat nie ostatnio, ale śledzę tematy na bieżąco.

Generalnie jest dokładnie jak koledzy piszą - od siebie dodam tylko, że:
  • u mnie (Warszawa) tłumacz przysięgły musi podbić umowę, nawet dwujęzyczną. Ale faktycznie słyszałem, że gdzieniegdzie przestaje to być wymagane.
  • żółte tablice po upływie terminu ważności = brak tablic. Tego jestem praktycznie pewien - kiedyś zgłębiałem temat na forach prawniczych, itp. I nie ma tu znaczenia wykupienie żadnego ubezpieczenia. Oczywiście czasem może się udać, ale to po prostu fart. No i w przypadku innych krajów (zwłaszcza UK) może być inaczej, tu nie mam wiedzy.
    Mało tego - standardowo ubezpieczenie sprzedawane z żółtymi blachami jest tylko na Niemcy - więc uwaga na to! Takie na całą Europę kosztuje nieco więcej, trzeba o nie poprosić.
Awatar użytkownika
mxgts
Lex user
Posty: 29
Rejestracja: 16 lis 2010, o 12:33
Model Lexusa: IS200
Skąd:: Wawa
Kontakt:

Re: Kupował ktoś ostatnio auto sprowadzone z Niemiec ?

Post autor: mxgts »

dziękuję za Wasze odpowiedzi :ok:
jeszcze jedno pytanie ;)
ile może wynieść mnie akcyza za lexa is200 z 2001 roku ??? :ugeek:
Awatar użytkownika
borys88rr
Lex user
Posty: 96
Rejestracja: 10 lut 2011, o 16:47
Model Lexusa: is200
Kontakt:

Re: Kupował ktoś ostatnio auto sprowadzone z Niemiec ?

Post autor: borys88rr »

ja mialem w umowie 5600euro i bylo 670zl
Awatar użytkownika
dS
Lex Master
Posty: 2932
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:30
Model Lexusa: GS430
Skąd:: Wołomin
Kontakt:

Re: Kupował ktoś ostatnio auto sprowadzone z Niemiec ?

Post autor: dS »

przykładowo
przy IS200 -> 20 000zł * 3% = 600zł
przy IS300 -> 20 000zł * 18% = 3600zł :szok:
"Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."
hydrant23
Lex Driver
Posty: 691
Rejestracja: 21 wrz 2010, o 17:21
Model Lexusa: GS430 mkIII
Skąd:: zamosc
Lokalizacja: zamosc
Kontakt:

Re: Kupował ktoś ostatnio auto sprowadzone z Niemiec ?

Post autor: hydrant23 »

http://autokalkulator.pl/ tutaj mniej wiecej wszystko jest aktualne po wpisaniu ceny auta wszystko sie wylicza (oprocz jak gdzies zauwazyl kiedys Janasek - kosztu przegladu) , ja np nie musialem tlumaczyc umowy kupna bo byla 2 jezyczna i nikt sie tego nie czepil
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość